5 žaislai, kurie lavins jūsų vaiką

Vaikui žaislai yra vienas iš svarbiausių dalykų. Jie padeda lavėti, tobulėti, linksmai praleisti laiką, kurti ir augti. Nuo pat mažų dienų vaiką lydi žaislai ir jo arba jos nepalieka iki pat gyvenimo galo. Per laiką keičiasi tik žaislų tipai. Mažyliams patinka barškučiai, vėliau norisi lėlių arba mašinėlių, po to – žaidimų konsolės arba kompiuterio, vėliau prasideda įvairūs kiti hobiai… Šiam kartui dėmesį sutelkime į darželinukus bei ikimokyklinio amžiaus vaikus (3-6 metų). Skaitykite ir sužinokite net 5 skirtingus žaislus, kurie jūsų atžalai padės lavėti bei visokeriopai tobulėti, kad žaidimas nebūtų vien tik pramoga, o ir teiktų naudos!

Sintezatorius arba žaislinis instrumentas

Vaikų raidos specialistai yra nustatę, kad būtent apie 4-uosius gyvenimo metus vaikai priima daugiausiai informacijos. Jie gali užduoti po kelis šimtus klausimų per dieną ir šiuo metu būna kaip kempinės – sugeria visas žinias, tobulėja ir auga tiesiog prieš akis. Tai yra puikus laikas įvesti naują hobį, pramogą ir žaidimą į vaiko gyvenimą. Muzikalumas glūdi kiekviename iš mūsų, svarbu yra tinkamai jį pažaboti. Vienam reikės daugiau laiko, kitam – mažiau, tačiau muzika leis visiems vaikams džiaugtis, išreikšti save bei turėti nerizikingą, prasmingą kūrybinę veiklą. Sintezatorius neapribos vaiko bei leis jam įgauti įgūdžių. P.S. Mocartas pianinu pradėjo groti būdamas vos 3-ejų… 

Konstruktorius

Nesvarbu ar tai LEGO ar paprastos kaladėlės – konstruktoriai ugdo vaiko nuoseklumą, kantrybę, norą siekti rezultato. Gera tai, kad tokiu žaidimu vaikas gali užsiimti ir būdamas vienas, ir su draugais, mokytis dirbti komandoje. Šaunus tėvų sprendimas būna nupirkti tiesiog konstruktoriaus kaladėlių maišą ar dėžę, kur nėra aiškaus brėžinio ar specialių figūrų, pagal kurias vaikas turi viską padaryti. Nors ir pastarasis variantas atžalą gerokai pradžiugins, neužbrėždami vaikui kūrybinių rėmų galite sužadinti jo aistrą architektūrai, statyboms, kūrybai. Vienas iš žymiausių architektų F.Gehry viename interviu minėjo, kad jo aistra šiam dalykui prasidėjo dar vaikystėje, kai tėtis duodavo medines kaladėles, iš kurių mažasis Frenkas statė bokštus.

Play-Doh plastilinas

Tiks bet koks plastilinas, nebūtinai vien žymusis Play-Doh. Kaip molis, jis yra tamprus, lankstus, plastiškas, todėl vaikas galės išdykauti arba konstruktyviai žaisti kažką kurdamas. Svarbu vaiką pamokyti ir jam paaiškinti, kaip tinkamai elgtis su plastilinu. Galima kurti kažką pagal formeles, galima statyti laisvamaniškai, kaip tik vaikas panorės.

Interaktyvūs žaislai

Ar atsimenate „Furby“, „Tamagochi“? Tai yra interaktyvūs žaislai, kurie reaguoja į vaiko veiksmus. Paprastai šie žaislai yra skirti pareigos jausmo, atsakomybės bei panašių įgūdžių ugdymui. Lietuvoje interaktyvūs žaislai yra itin naudingi, nes su dauguma jų vaikas mokosi ir anglų kalbos, kuri ateityje jam arba jai pravers ne vieną kartą. Interaktyvius žaislus galima susieti ir su kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu, kad vaikas dėtų pirmuosius žingsnius savarankiškumo link!

Piešimo lenta
Piešti patinka kone kiekvienam vaikui. Speciali magnetinė piešimo lenta ugdys vaiko kūrybiškumą, fantaziją. Nepatinkantį piešinį atžala galės kada panorėjęs(-usi) nutrinti, o patikusį – palikti, kol pabos. Magnetinė lenta leidžia neįpareigoti vaiko kurti kažką nepatinkančio. Jis arba ji gali daryti ir piešti tai, ką nori, neapriboti savęs siauruose rėmuose, tobulėti visokeriopai.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook