Ankstyvas rūpestis gali garantuoti sveiką vaiko šypseną

Nemokamas vaiko dantų protezavimasNe paslaptis, kad vaikų dantų priežiūros klaidos, neteisingi mitybos pokyčiai, įgimti polinkiai bei kiti veiksniai lemia tai, kad jų tėvai vis dažniau susiduria su nuolatinių vaikų dantų pažeidimais. Tai gali atrodyti kaip didelės grėsmės nekelianti problema, tačiau, pasirinkus netinkamą jos sprendimo būdą, ilgainiui gali atsirasti vis didesnių problemų ir sąlygoti dantų netekimą. Todėl tėvams, kurie rūpinasi savo vaikų sveikata, būtina žinoti visus sprendimo būdus. Vienas iš tokių – savalaikis stipriai pažeistų dantų protezavimas, kuriam teritorinės ligonių kasos skiria iki 1220,20 EUR kompensaciją.

Gydymo galimybės ir problemos

Pasak „Papadent“ odontologijos klinikos vadovo, gyd. odontologo Tomo Stumbrio, visame pasaulyje vaikų dantų pažeidimų, liaudyje vadinamų „dantų skylėmis“, vis daugėja. Tai nulemia plati įvairovė priežasčių. Lietuva su šia problema susiduriančių šalių sąraše pirmauja, nes nėra tinkamos profilaktikos programos. Kasmet į odontologus kreipiasi vis daugiau tėvų, vedinų vaikais, kuriems pažeidimai išsivystė vos pirmoje ar antroje klasėje, jau nuolatiniuose dantyse. Pirminis pasirinkimas šioms problemoms išspręsti daugeliu atvejų yra dantų plombavimas. Plombavimas veiksmingas, kol ėduonies ertmė yra maža arba vidutinio dydžio. Anksti atlikus didelių ertmių plombavimą paprastomis plombomis jos negali užtikrinti ilgalaikio patvarumo bei ilgaamžiškumo, todėl greitai ima trupėti ir byrėti. O jeigu dėl pavėluoto gydymo iš nuolatinio danties turi būti pašalintas nervas, lieka labai didelis danties vainiko defektas, kurį praktiškai visada reikia atstatyti protezuojant, nes tik užplombavus toks dantis kur kas greičiau lūžta arba skyla išilgai, dėl ko reikalingas neišvengiamas  šalinimas.

Problemų sprendimo būdai

Tais atvejais, kai vaikui danties gydymo metu turi būti šalinamas nervas, kai nepaisant seniau taikyto plombavimo ar kitų priežasčių dėl pažeidimo dantis ima trupėti ir skilinėti, galimas gydymo būdas yra protezavimas  keramikiniais užklotais, arba tiesiog – keramikinėmis plombomis. Tokiu gydymo būdu yra atkuriamas danties vientisumas bei užtikrinama danties funkcija. Kadangi vaikams iki 18 metų formuojasi sąkandis, dantys keramikiniais užklotais dengiami po vieną. Šitaip sudaromos sąlygos fiziologiniam sąkandžio vystymuisi bei dantų padėties formavimuisi. Gydymo metu naudojamos keramikinės plombos yra gaminamos dantų laboratorijoje iš specialių, tam skirtų medžiagų. Jos išsiskiria savo patvarumu bei maksimalia įmanoma estetika. Likusi sveika danties dalis yra apsaugoma nuo lūžimo ar skilimo. Plombavimui naudojama keramika yra natūralios danties spalvos, vientisa bei neišsiskiria iš aplink esančių dantų. Vaikas ne tik gali saugiai valgyti, kalbėti, tačiau jo šypsena taip pat atrodo sveika bei natūrali. Tačiau dažnai vien protezavimo nepakanka, kai dantį tenka šalinti. Tokiu atveju naudojama implantacija , vietoj pašalinto danties sriegiamas implantas, kuris atstoja dirbtinę danties šaknį, ant jo tvirtinamas dantų vainikėlis. Teritorinė Ligonių kasa kompensuoja dantų implantaciją, bet tokiu atveju reikia žinoti, kad implantacija atliekama baigiant formuotis žandikaulio kaului, t.y. ne anksčiau nei 17 metų vaikui, anksčiau – tik išimtinais atvejais.

Ką reikia daryti?

Vaikų dantų gydymas, pasinaudojant protezavimu keramikinėmis plombomis, implantais ar vainikėliais   išsiskiria tuo, kad jam gali būti taikomos finansinės lengvatos. Tam būtina gydymą planuoti tam tikra tvarka. Odontologijos klinikos „Papadent“ vadovas, gyd. odontologas Tomas Stumbrys teigia, kad procesas gali atrodyti sudėtingas, tačiau taip nėra ir rezultatas yra to vertas: „Jeigu vaikas iki 18 metų turi nuolatinius dantis ir jam jau yra gydyti dantų kanalai, arba yra labai didelės apimties plombų,  vaiko dantų gydymui bus taikomos lengvatos. Iš Teritorinės ligonių kasos galima gauti iki 1 222,20 EUR  kompensaciją vaikų dantų protezavimui, tad tikėtina, kad tėvams nieko nereikės mokėti už implantaciją ar gydymą. Pirmiausia reikia užsiregistruoti į nemokamą konsultaciją mūsų odontologijos klinikoje.“ Šis vizitas yra būtinas tam, kad gydytojai – odontologai galėtų atklikti pirminę apžiūrą. Tolimesnis žingsnis yra registracija priskirtoje poliklinikoje su siuntimu. Pateikus visus reikalingus dokumentus ir suderinus gydymą bei kompensavimą su Teritorine ligonių kasa, maždaug per 3 mėnesius reikia kreiptis į „Papadent“ kliniką, ir vaikui bus atliekamas dantų protezavimas. Taip užtikrinant ilgalaikį, patikimą vaiko gyvenimo kokybės bei šypsenos estetikos efektą.

Daugiau informacijos www.dantugydytojas.lt

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook