Apsinuodijimas

Vaikai labai smalsūs, todėl dažnai apsinuodija. Apsinuodyti vaikas gali vaistais, buitinės chemijos priemonėmis, uogomis, sėklomis ir tt.

Pavojingiausi vaikui vaistai, kuriais jis gali apsinuodyti, – paracetamolis, antidepresantai, aspirinas, tabletės, kurių sudėtyje yra geležies.

Jeigu vaikas išgėrė didesnę, negu numatyta, vaisto dozę, susisiekite su gydytoju. Jeigu jūs įsitikinę , kad vaisto vaikas išgėrė nedaug, užteks apsiriboti konsultacija telefonu. Bet kartais jūs galite nežinoti tikrosios situacijos, taigi, vaiką būtinai nuvežkite į gydymo įstaigą.

Jeigu vaikas prarijo paracetamolio, digoksino (vaistas širdies nepakankamumui gydyti), aspirino, geležies preparato arba antidepresantų – nedelsdami kreipkitės į gydytoją, nes vaikui gali grėsti rimtas pavojus.

Pavojingiausi buitinės chemijos gaminiai: balikliai su chloru, benzinas, terpentinas, parafinas gali sukelti virškinamojo trakto ir plaučių nudegimus.

Ką daryti?

Apsinuodijimą turi gydyti kvalifikuotas specialistas ir dažniausiai – ligoninėje.

Jeigu apsinuodijusio vaiko neįmanoma nuvežti į ligoninę per valandą, jums teks patiems suteikti pirmąją pagalbą. Prieš pradėdami teikti pagalbą, būtinai pasitarkite su gydytoju. Nedelsdami skambinkite į Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biurą tel. +370 5 236 20 52 arba +370 687 53378 arba bendrosios pagalbos telefonu 112 ir vadovaukitės jų nurodymais!

Pagalbos tikslas – išvalyti vaiko skrandį. Būkite atsargūs – vėmimas gali būti pavojingas apsinuodijus kai kuriomis medžiagomis, taip pat ir  minėtais buitiniais chemikalais. Kitas pavojus –  vėmimas gali uždusinti vaiką. Todėl nereikia versti vaiko vemti, jeigu jis labai vangus arba be sąmonės. Paprasčiausias būdas sukelti vaiko vėmimą – spustelti pirštu jo liežuvio šaknį. Tik yra pavojus traumuoti tiek savo pirštą, tiek vaiko gerklę.

Vimdyti vaiko negalima, jei jis išgėrė cheminių medžiagų, nes jos gali dar kartą nudeginti stemplę arba patekti į kvėpavimo takus.

Apsinuodijusiam vaikui galima sugirdyti universalaus priešnuodžio – aktyvintųjų anglių ( 2–3 metų vaikui reiki duoti 20–30 šio vaistuko tablečių). Išgėrusiam cheminių medžiagų vaikui anglies tablečių duoti negalima. Galite duoti putojimą mažinančio preparato.

Apsinuodijusiam vaikui naudinga daug gerti. Skystis atskies nuodingąsias medžiagas ir palengvins vėmimą. Tik atsiminkite, kad turite būti tikri, kad išgėręs skysčių vaikas vems. Jeigu išgėręs nemažai skysčių, jis neišvems, nuodai greičiau rezorbuosis į kraują.

Geriausia, žinoma, išvengti apsinuodijimo. Vaistus ir chemikalus laikykite vaikui nepasiekiamose vietose.

Jeigu nuodingų medžiagų pateko ant odos, vaiką nurenkite ir gerai nuprauskite šiltu vandeniu su muilu.

Jeigu nuodų pateko į burnos ar nosiaryklės gleivinę, daug kartų plaukite šiltu vandeniu.

Nuodingoms medžiagoms patekus į akis, junginė plaunama silpna šilto vandens srovele, pavyzdžiui, švirkštu arba gumine kriauše.

Įkvėpusį nuodingų medžiagų vaiką, išneškite į lauką,

 

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook