Ar žinai kas slypi tavo šeimos vartojamų papildų sudėtyje?

Kaip dažnai prieš vartodami maisto papildus pagalvojate apie tai, kas slypi jų sudėtyje ir iš ko yra sudaryta kapsulė, kurią ruošiatės suvartoti? Norime pateikti faktą, kurio galbūt nežinojote – daugiau nei 50 % tablečių yra gaminamos naudojant klijus, žinomus kaip kietikliai, kurie išlaiko tabletės formą!

 Ar gamindami maistą naudotumėte magnio stearatą, talką ar dažiklius taip, kaip naudojate druską ar pipirus? Mes taip pat nenaudotume. Daugeliui tai tik nemalonus ar susierzinimą keliantis faktas, tačiau alergiškiems žmonėms tai tikra problema. Maisto papildų gamyboje leidžiama naudoti gausybę užpildų, surišėjų, apvalkalų, dažiklių ir skonį suteikiančių medžiagų. Dažniausiai naudojamos papildomos medžiagos maisto papildų gamyboje yra magnio stearatas ir titano dioksidas, kurie tikrai nėra nekaltas dalykas.

Magnio stearatas dažniausiai naudojamas kaip užpildas bei lipnumą reguliuojanti medžiaga tiek vaistų, tiek ir maisto papildų gamyboje. Jis įeina į tablečių, kapsulių bei miltelių sudėtį ir kaip stingdiklis, padedantis surišti aktyviuosius ingredientus. Kaip atrodo magnio stearatas ir kokie dideli jo kiekiai naudojami pramonėje, puikiai įrodo buityje naudojamas muilas. Kai sausą muilą sudrėkiname vandeniu, gaunamos putos ir balti „ratilai“ vandens paviršiuje, būtent šis magnio stearatas ir yra naudojamas maisto papildų gamyboje.

Titano dioksidas – antras pagal dažnumą naudojamas, baltos spalvos pigmentas. Jis įeina į kosmetikos gaminius ir yra plačiai naudojamas vaistų bei papildų gamyboje, ypač ten, kur reikia baltos spalvos. Titano dioksidas dar naudojamas Vimbldono stadione žymint baltas linijas.

Kuo skiriasi etiški maisto papildai nuo neetiškų maisto papildų?

Turint omenyje maisto papilduose slypinčias blogybes, rekomenduojame tikrinti etiketes ir domėtis maisto papildų gamintoju. Viena iš tokių pavyzdinių kompanijų yra Viridian Nutrition. Viridian yra lyderiaujanti etiškų vitaminų gamintoja, tikina, kad etika maisto papildų rinkoje prasideda nuo pačios kompanijos, gaminančios produktus. Labiau pasigilinant į kitų kompanijų, kurių produktus vartojate kasdien, veiklą, galbūt sužinosite, kad tai – didelės farmacinės arba masinius užsakymus vykdančios gamintojos.

Viridian – priklausanti vienai šeimai maisto papildų gamintoja, įsikūrusi Didžiojoje Britanijoje. Viridian etika apima ingredientų paiešką ir gamybą. Pagamintuose produktuose nėra genetiškai modifikuotų bei spinduliuotės paveiktų ingredientų, o tik 100 proc. aktyvios ir be priemaišų veikliosios bei maistinės medžiagos. Viridian nenaudoja cukraus, dažomųjų ar skonį gerinančių medžiagų, todėl produktai yra švarūs ir visiškai gryni. Viridian yra griežtai nusistačiusi prieš bandymus su gyvūnais, todėl nė su vienu iš šios kompanijos produktu ar ingredientu nėra atlikta jokių bandymų! Produktų kūrime ir gamyboje yra panaudojama geriausia farmacijos patirtis ir saugus produktų vartojimas.

Viridian kompanija laikosi „žaliojo verslo“ principų, yra draugiška visuomenei, suvokia žmogaus poveikį gamtai ir rūpinasi ekologija, gamtos išsaugojimu. Kompanija garantuoja kruopščiai atrinktus 100 % grynus ir aktyvius ingredientus – visuose jų maisto papilduose nenaudojamos jokios priemaišos, dažikliai, klijai, užpildai ar surišėjai, juose nėra jokių dirbtinių konservantų, cukraus, kvapų ar chemikalų. Net daugiau negu 40 proc. Viridian maisto papildų yra sertifikuoti „The Soil Association”– aukščiausiu standartu vertinant ekologiškumą. Tačiau gamintojas primena, kad įsitikinti, kokie ingredientai yra sudėtyje, galite tik jūs atidžiai skaitydami etiketes.

Apsilankykite www.newcrush.lt  grožio ir sveikatos produktų internetinėje parduotuvėje ir išsirinkite ne tik sau, bet ir visai šeimai Viridian maisto papildus!

Partnerio turinys

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook