Atidarytas langas – didelis pavojus vaikui

Vaiko apsauga nuo kritimo pro langąVasarą dažniau plačiai atveriame langus, kad į namus įsileistume gaivaus oro, bet mažyliui tuo metu geriausia pažaisti kitame kambaryje. Turime akylai stebėti vaiką, jeigu langas kambaryje tik pravertas arba apsaugoti langą taip, kad mažylis negalėtų užsiropšti ant palangės. Mažas vaikas, vos spėjus mamai nusisukti, akimirksniu gali pribėgti prie lango ir atsidurti dideliame pavojuje.

Tėvai turi būti budrūs visada

Dažniausiai pro langus iškrenta vaikai iki penkerių metų, smalsiausi berniukai, kuriems rūpi pažiūrėti, kas gi vyksta už lango, o pavojaus mažyliai dar neįvertina. Jie lengvai užlipa ant palangės, jeigu šalia yra pristumti baldai, o ir pačiam prisistumti kėdę mažajam padūkėliui nėra sudėtinga. Dažniau iškrenta pro langus daugiabučiuose gyvenantys vaikai ir sunkiai susižaloja: galvą, vidaus organus, lūžta kaulai. Kritimas iš didesnio aukščio, deja, gali baigtis dar liūdniau – mirtimi.

Neverta pasikliauti įsitikinimu, kad vaikas paprastai nelaipioja ant palangių, nes negalite būti tikri, kad žaisdamas jis nesugalvos tai padaryti. Klaidingą saugumo iliuziją sukuria ant lango sumontuotas nuo vabzdžių apsaugantis tinklelis: atsirėmęs į jį vaikas gali iškristi kartu su visu tinkleliu.

Apsaugokite vaiką nuo nelaimės

  • Nepalikite vaikų vienų kambaryje su pravertu langu, nors ir užfiksuotu. Vaikas visada turėtų būti jūsų matomoje ir pasiekiamoje zonoje. Jei plačiai atidarėte langą, neleiskite vaiko į šį kambarį.
  • Jei paliekate vaiką kambaryje vieną – net trumpam, uždarykite langus, nesuteikite galimybės vaikams patekti prie atidarytų langų, į balkonus ar lodžijas.
  • Šalia lango neturėtų būti baldų, ant kurių vaikas galėtų žaisti ir palypėjęs lengvai patektų ant palangės.
  • Nepasikliaukite tinkleliu nuo vabzdžių – jis nėra skirtas vaiko apsaugai nuo kritimo.
  • Jeigu įmanoma, langus atverkite viršuje, o ne apačioje.
  • Sumontuokite specialias langų sistemas, kurios neleis vaikui jų atidaryti: langų atvėrimo ribotuvus, fiksuojančius tam tikrą atvėrimo tarpą, rakinamas ir išimamas rankenas.
  • Jei stovite su vaiku prie lango, būkite pasiruošę staigiems jo judesiams, visada jį tvirtai laikykite, ir ne už rankos, o apglėbę aplink juosmenį. Nedera laikyti vaiko už drabužių: jei mažylis smarkiai timptels, audinys gali plyšti.
  • Kalbėkitės su vaikais, paaiškinkite jiems, kokie pavojai tyko užlipus ant palangės. Niekada nešaukite namuose esančiam vaikui iš gatvės.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook