Atsisakykime vaikus žeidžiančių žodžių

Gerbkime vaiko orumąŠią savaitę Lietuvoje vyksta socialinė akcija „Nustokime barti, pradėkime girti”. Ja  siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į emocinės prievartos prieš vaikus problemą. Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė kviečia visus prisijungti prie akcijos sveikatos apsaugos ministerijoje (toliau – SAM) balandžio 23 dieną nuo 11 val. 30 min.

Emocinė prievarta yra visų prievartos rūšių pagrindas

„Iš tiesų, Lietuvoje vaikai iki šiol patiria įvairias patyčias ne tik mokyklose, tačiau dažnai yra barami ir šeimose. Emocinė prievarta yra visų prievartos rūšių pagrindas, todėl neturime toleruoti tokių veiksmų. Organizuojama akcija yra svarbus prevencinis žingsnis, kuris dar kartą visiems primins, kad vaikų auginimas ir ugdymas turi būti paremtas pagarba vaiko orumui, taip  gerinant tiek vaikų, tiek suaugusiųjų psichologinę savijautą ir psichinę sveikatą”, – teigė ministrė R. Šalaševičiūtė.

Pagyrimo žodžiai skatina

SAM akciją „Nustokime barti, pradėkime girti” vykdys balandžio 23 dieną. Jos metu bus pastatytos specialios dėžės, paženklintos akcijos atributika. Savanoriai kvies žmones užrašyti į kortelę žodžius, kurių jie nebevartos auklėdami savo vaikus ir mesti į dėžes. Atsikratę netinkamų žodžių, suaugusieji gaus kortelę su vaiką pagiriančiais ir skatinančiais žodžiais.

Akciją organizuoja ir remia VšĮ Paramos vaikams centras bei bendradarbiaujančių organizacijų tinklas Eurochild.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook