Atverkime namus pavasariui

Šeima tvarko namus pavasarįPavasarį atgimstant gamtai ir mums pačioms drauge su visa šeima besiruošiant šiltajam saulėtajam sezonui, reikia atnaujinti ir namus – kad į juos laisvai patektų šviesa ir saulė. Taigi atėjus šiltesnėms dienoms, vieną iš jų paaukojame generaliniam namų tvarkymui – atsikratome per žiemą susikaupusių nešvarumų, voratinklių ir slogios nuotaikos.

Darbų organizavimas – drauge su visa šeima

Svarbiausia – pasitelkiame gerą nuotaiką, o tai padės padaryti, pavyzdžiui, smagi muzika. Negalvokite apie šį darbą kaip apie būtiną, bet labai nemalonią pareigą. Tuomet baigę tvarkytis pasijusite taip nuvargę, kad nebeturėsite jėgų nė pasidžiaugti švariais namais. Į šią veiklą įtraukite visus šeimos narius, net pačius mažiausius – tik ne per prievartą. Sudominkite juos mintimi paversti namus švariais ir įsileisti pavasarį. Geriausia neišdalinti darbų kasdien po truputį, nes entuziazmas išblės ir darbai dar labiau užsitęs, skirkite vieną – dvi išeigines dienas, o kitą savaitę būsite laisvi nuo šios prievolės.

Veiksmų planas

Pavasarį keičiame drabužius ir batus, todėl tvarkydamiesi padarome reviziją spintose. Čia kaip visada prisikaupė išaugtų vaiko drabužėlių, nebedėvimų mamos ar tėčio rūbų. Pirmiausia spintas ištuštiname, negailestingai atsikratome nebereikalingų drabužių ir kitų nebenaudojamų daiktų, tuomet išvalome lentynas.

Viena pagrindinių dulkių kaupimosi vietų – užuolaidos. Todėl sunkias žiemines užuolaidas atidedame skalbti ir keičiame į lengvesnes, labiau tinkančias vasarai. Prieš kabindamos kitas užuolaidas, išplauname langus, o drauge ir bute esančius veidrodžius.

Skelbiame karą dulkėms. Valome jas visose namų kertelėse – nuo viršaus iki apačios. Siurbiame lubas, šaliname voratinklius jų kampuose. Po to nukabiname šviestuvus, išplauname jų gaubtus, nuvalome pagrindus. Tuomet imamės baldų – valome dulkes čia. Minkštus baldus  išsiurbiame ir išvalome specialiu plovikliu. Jeigu kambaryje yra kiliminė danga, ją išsiurbę taip pat išplauname specialia priemone. Kilimus išnešame į lauką ir kruopščiai iškratome.

Plaudami grindis, išvalome ir sunkiai pasiekiamus kampelius, ypač esančius prie grindjuosčių.

Sunkūs atvejai – virtuvė, vonia ir tualetas

Daugiausia pastangų ir laiko pareikalaus šios trys buto vietos. Paprastai jas pasiliekame pabaigai. Teks sąžiningai nuplauti visus paviršius, patikrinti virtuvės spintelėse esančius maisto produktus, gal rasite pasenusių. Jeigu šaldytuvas neturi automatinio atitirpinimo funkcijos, jį ištuštiname ir išplauname. Tada persikeliame į vonios ir tualeto patalpas. Išvalome grindis ir plyteles, specialiais plovikliais išplauname vonią, kriaukles ir klozetą.

Jeigu sumaniai paskirstysite darbus visiems šeimos nariams, nedidelį butą galbūt spėsite sutvarkyti per vieną dieną, o vakare visi drauge suruošite šventinę pavasario sutiktuvių vakarienę.

 

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook