Darželinuko imunitetas – apsauga nuo virusų

Darželinuko imunitetasRoto virusas, gripas, angina, varvanti nosis, kosulys – problemos, su kuriomis dažnai susiduria į darželį keliaujančių vaikų tėvai.
Permainingu rudens oru specialistai pataria stiprinti mažųjų imunitetą.

Lieka stipriausi

Žmogaus imuninė sistema subręsta per tam tikrą laiką. Gimus kūdikiui, jo imunitetą palaiko su mamos pienu gaunamos medžiagos. Vaikui augant, jo organizmas ima „susipažinti“ su svetimkūniais ir taip po truputį įgyja jiems atsparumą. Darželis – intensyviausias etapas, kai vaikas susiduria su įvairiais virusais.

„Dažnai nutinka taip, kad vieną savaitę tėvai savo vaikus veda į darželį, o kitą jau juos slaugo namuose. Pasveikus ir žengus pirmus žingsnius į klasę, dažnai vėl grįžtama į ligos patalą. Daugeliui sunku pasveikti be antibiotikų, kurie silpnina organizmą. Ir kartais ratas, rodos, neužsidaro. Taip nutinka dėl silpnos vaiko imuninės sistemos. Jei atkreipsite dėmesį, virusų protrūkių metu dažniausiai darželio klasėse lieka tie patys vaikai – stipriausi“, – teigia farmacijos specialistas Mantas Jakimavičius.

Pavojus kyla visai šeimai

Maži vaikai per metus serga nuo šešių iki aštuonių kartų. Darželyje mažieji virusais nesunkiai užsikrečia nuo draugų. Medicinos specialistas pasakoja, kad dažnai tokiu atveju virusas išguldo visą šeimą.

„Vis dažniau keliama problema, kad dėl įvairių priežasčių tėvai į darželius veda jau sergančius vaikus. Didelė dalis darželių atsisako priimti negaluojančius mažuosius, tačiau kartais to išvengti tiesiog nepavyksta. Tuomet kyla didelė grėsmė, kad klasėje paplis virusas. Jei Jūsų mažylio imunitetas stiprus, ligos simptomai gali nepasireikšti, tačiau jis taps viruso nešiotoju. Tai pavojinga šeimos nariams – ypač besilaukiančioms, savo pienu maitinančioms mamoms ar senyvo amžiaus žmonėms“, – perspėja Mantas Jakimavičius.

Imunitetą palaiko vitaminas C ir bioflavonoidai

Tam, kad būtų išvengta ligų ar sušvelninta ligos eiga, rekomenduojama rūpintis vaikų imunitetu: užtikrinti tinkamą mažųjų mitybą, skatinti sportuoti, grūdinti organizmą. Medicinos specialistai rekomenduoja nepamiršti ir imunitetą stiprinančių preparatų. Viena iš efektyviausių priemonių – greipfrutų sėklų ekstraktas. Jame esantys vitaminas C bei bioflavonoidai greipfrutų sėklų ekstraktą paverčia vienu iš stipriausių antioksidantų gamtoje.

„Organizme nuolat susidaro laisvieji radikalai, kurie dėl išorinio kenksmingų medžiagų poveikio sutrikdo organizmo veiklą. Antioksidantai yra medžiagos, kurios susijungusios su laisvaisiais radikalais, juos neutralizuoja ir palaiko stiprią imuninę sistemą bei padeda išvengti ūmių ligų , peršalimo negalavimų. Skysto pavidalo greipfrutų sėklų ekstraktas yra tinkama priemonė ne tik suaugusiems, bet ir kūdikiams, mažiems vaikams“, – teigia specialistas.

Ligos eiga tiek vaikams, tiek suaugusiesiems priklauso nuo jų imuniteto. Medicinos specialistai rekomenduoja užkirsti kelią virusams ir stipria imunine sistema pasirūpinti laiku.

Mantas Jakimavičius

Farmacijos specialistas

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook