Dezinfektologo patarimai, kaip valyti namus

Dabar, kai visi rizikuojame užsikrėsti koronavirusu Covid-19, valyti namus reikia ypatingai kruopščiai. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kaip tai daryti ir kokias priemones naudoti.

Koronavirusą naikina paprasčiausios priemonės- vanduo ir soda

Buto ar namo nuolatinio valymo tikslas yra sumažinti mikroorganizmų skaičių gyvenamojoje aplinkoje. Pasak ULAC dezinfektologo Jono Antanavičiaus, aplinkai valyti ar dezinfekuoti drėgnu būdu naudojamas šiltas vanduo ir kitos įprastinės dezinfekuojančios valymo priemonės. Siautėjant koronavirusui, pats paprasčiausias būdas yra namų sąlygomis pasigaminti tirpalą: 1 litrui šilto muiluoto vandens reikia 20 gramų geriamosios arba kalcinuotos sodos. Buitiniai plovikliai su dezinfekuojančiais priedais taip pat gali būti naudojami gyvenamojo būsto dezinfekavimui. Atkreipkite dėmesį, jog naudojant dezinfekcinius tirpalus, būtina perskaityti ant jų pakuotės esančias instrukcijas ir jomis vadovautis.

J. Antanavičiaus teigimu, namuose svarbiausia nuvalyti dažniausiai liečiamas vietas, kurios gali užsiteršti mikrobais, taip pat ir koronavirusu: išorinių ir vidinių durų, vonios, šaldytuvo rankenas, namų raktus, virtuvės maišytuvus, nuotolinio valdymo pultelius, klaviatūrą, elektroninius įrenginius (pvz., mobiliuosius telefonus) ir kitus dažnai liečiamus paviršius.

Kaip elgtis su rūbais ir batais?

Grižus iš lauko, pasak ULAC dezinfektologo J. Antanavičius, viršutinius drabužius rekomenduojama pakabinti atskirai nuo kitų, batus nušluostyti muiluotu šiltu vandeniu ir pastatyti atskiroje vietoje toliau nuo kitos avalynės.

Koks muilas geriausias?

Grįžus iš lauko būtina su muilu, mažiausiai 20 sekundžių, o geriausiai 40–60 sekundžių plauti rankas. Dažnai plaunant rankas geriau tinka skystas muilas, nes jo pH (rūgščių ir šarmų pusiausvyra) yra žemesnė nei kietojo muilo, todėl mažiau dirgina rankų odą. Taip pat nepamirškite, kad apsaugai nuo koronaviruso svarbu plauti ar dezinfekuoti rankas pasinaudojus visuomeniniu transportu, pabuvus viešose vietose, kosint ar čiaudint ir pan.

Kaip plauti rankas

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook