Didelės mažų ausyčių bėdos

Kiekvienam iš mūsų pažįstamas jausmas lyg kas šaudytų ausyje, juk otitu (vidurinės ausies uždegimu) tenka sirgti bent vieną kartą gyvenime. Bet dažniausiai ši liga užklumpa vaikus: vos prasidėjo sloga, kitą dieną mažylis jau skundžiasi ausyčių skausmu. Kodėl otitu dažniau serga vaikai? Nosiaryklę ir ausies būgnelio ertmę jungia klausos vamzdis, vaikų jis yra trumpesnis ir platesnis nei suaugusiųjų. Todėl susirgus infekcija iš nosies lengvai patenka į ausį. Ausų uždegimas dažniausiai kankina neužsigrūdinusius vaikus – net šiek tiek sušalus užklumpa sloga, kuri dažnai tampa otito priežastimi.

Kada susergama otitu? Dažniausiai ausų uždegimą sukelia:  sloga, gripas ir kitos virusinės kvėpavimo takų infekcijos (peršalimas);  vaikų infekcijos (tymai, skarlatina, raudonukė). Skausmo priežastimi gali būti:   trauma – vaikas, eksperimentuodamas su pieštuku, kaišioja jį į ausis ir pažeidžia būgnelį, kuris ribojasi su vidurine ausimi;  svetimkūniai ausyje (sagos, vaisių sėklos). Uždegimą gali sukelti net į ausis patekęs vanduo;  padidėję limfmazgiai ir lėtinis tonzilitas.

Otito priežastis gali būti sieros kamštis. Kai sieros susikaupia per daug, kamštis užkemša ausies landą ir sudaro palankią terpę daugintis mikroorganizmams ir vystytis uždegimui. Jei stengsitės sieros kamštį iškrapštyti, galite ne tik įstumti jį dar toliau, bet ir pažeisti ausies būgnelį arba sukelti ausies uždegimą. Šią problemą padės išspręsti ausų lašai „Otinum“, kurių komponentai tirpdo sieros kamščius. Jums palengvės. Palašinkite jų prieš sukietėjusių sieros kamščių šalinimo iš išorinės ausies landos procedūrą ir ji bus lengvesnė. Reikia lašinti keturias dienas po du kartus per dieną.

 Otito požymiai:  skauda vieną arba abi ausis; vaikas prastai girdi (ausyje kaupiasi uždegimo skystis);  pasirodė išskyrų iš ausies; skauda galvą, gali pakilti temperatūra; vaikas kreipia galvą link skaudamos ausies.
Nepamirškite, kad mažylis gali apsirikti. Jei vaikas serga angina ar jam skauda dantį arba gerklę, jis gali skųstis ausies skausmu – mažieji ne visuomet tiksliai nurodo, kur skauda (ausis gali būti neinfekuota).

Kaip sužinoti, ar neskauda ausies kūdikiui? Vaikas staiga atsisako valgyti (skauda čiulpiant);  jis karščiuoja, vemia; tapo neramus (ypač maitinamas); gali trinti skaudamą ausį ranka;  jei bandysite paspausti skaudamą ausį, vaikas atitrauks galvą ir gali pravirkti. Visi šie simptomai gali atsirasti ir dėl kitų ligų, todėl geriausia su kūdikiu nuvykti pas gydytoją. Kuo mažesnis vaikas, tuo dažniau otitas pasitaiko abipusis.

Otito gydymas. Liga yra gana rimta, tad gydymą turi paskirti gydytojas. Net ir nedidelis ausies skausmas, nors temperatūra ir nepakilo, gali sukelti sunkių komplikacijų. Gali susilpnėti klausa, vidurinės ausies uždegimas tapti lėtinis. Ketindami ką nors lašinti į ausis, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju. Jeigu ausies būgnelis pažeistas, bet kokie lašai gali smarkiai pabloginti sveikatos būklę. Pasikliaudami vien tik liaudiškomis priemonėmis, prarasite laiko ir galite neišvengti sunkių komplikacijų. Bet jei gydytojas jus nuramino ir vaiko būklė nėra labai prasta, galite pasinaudoti populiariais patarimais.

Skausmą puikiai malšina šildomasis kompresas. Jį paruošite iš vandens ir degtinės. Audinyje iškerpama skylė, ir kompresas uždedamas ant ausies taip, kad ausis ir klausos kanalas liktų atviri. Po to galvą galima aprišti skara. Jei skausmas sustiprėjo ar vaiką kompresas erzina, nuimkite jį. Gerai žinoma naminė šildyklė yra mėlyna lempa. Jeigu namie neturite vaistinėje įsigytų lašų, į ausis galite įdėti boro spiritu sumirkytus medvilnės kamuoliukus (keli lašai vienam). Skausmui sumažinti įlašinkite į ausį 2–3 lašus šilto sterilizuoto augalinio aliejaus. Aliejų būtinai pašildykite. Tik nenudeginkite vaiko! Užvarvinkite pašildyto aliejaus ant savo rankos: jei nepajusite nei šilumos, nei šalčio – tinka lašinti į ausį. Jei aukšta temperatūra laikosi kelias dienas, skausmas stiprus ir lašai nepadeda, gydytojas gali išrašyti antibiotikų. Juk ausų uždegimą dažnai sukelia infekcijos. Padeda ir fizioterapijos procedūros. Kai temperatūra nukris, nueikite į polikliniką.

 Įspėjimas. Nors iš pradžių otitas būna lengvas susirgimas, jis pavojingas, nes gali komplikuotis lėtine liga, ilgainiui kyla pavojus netekti klausos.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook