Dizainerių sukurti drabužėliai ankstukams

Drabužėliai neišnešiotukamsNeišnešiotukų mamos jau gali įsigyti aukštos kokybės, tik iš natūralių audinių pasiūtų 15 skirtingų rūšių drabužėlių vos 40–44 cm ūgio kūdikiams. Iki šiol neišnešiotų kūdikių susilaukusios šeimos tokio dydžio drabužėlių nusipirkti Lietuvoje negalėjo.

„Kai pati pagimdžiau neišnešiotą nė kilogramo nesveriančią dukrytę ir susitaikiau su mintimi, kad mūsų pradžia bus kiek kitokia, susidūriau su kita problema – tokio mažo kūdikio nebuvo kuo rengti. Visus drabužėlius reikėjo specialiai megzti ar siūti, nes neišnešiotukams reikia išskirtinai kokybiškų audinių ir išvirkščių siūlių – kiekvienas neapgalvotai prisiūtas segtukas ar dygsnis gali sužeisti. Be galo džiaugiuosi, kad drauge su partneriais pagaliau išsprendėme šią problemą“, – sakė Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ pirmininkė Asta Speičytė-Radzevičienė.

Dizainerių sukurtų drabužėlių neišnešiotų kūdikių susilaukusios šeimos jau gali įsigyti Vilniaus ir Kauno „Akropolio“ prekybos centrų  parduotuvėse „Maxima“, kūdikių prekių skyriuose.

Neišnešiotukams rūbelių Lietuvoje nebuvo, todėl džiaugiamės, kad galėsime pirmieji pasiūlyti jų savo parduotuvėse ir greta finansinės paramos „Ansktukams“, kurią kartu su savo pirkėjais teikiame antrus metus iš eilės, padėsime dar ir taip“, – sako bendrovės „Maxima LT“ Įvaizdžio departamento vadovė Inga Romanovskienė.

Kolekcijas neišnešiotiems kūdikiams kūrė ir prie paramos projekto „Ansktukai“ prisijungė keturios Lietuvos dizainerių komandos – „Dressed in Green“ kūrybinė komanda, „Hello Moon“ dizainerės Viltė Martusevičienė ir Aušra Kačinskaitė, „Me and Mine“ dizainerė Armantė Kavaliauskė ir „Manoko“ prekės ženklo dizainerė Marija Valeškaitė. Pastarasis prekės ženklas priklauso tekstilės gaminių vaikams gamintojai „Korlėjai“, kurios meistrės pasiuvo ir visą „Ansktukų“ kolekciją.

Kurdamos drabužius per anksti gimusiems kūdikiams dizainerių komandos viską apgalvojo iki smulkiausių detalių – pradedant audiniais, baigiant minkštomis išvirkščiomis siūlėmis, kurios ankstukams – tiesiog būtinos. Pasirinkti audiniai – išskirtinai tik natūralių pluoštų: chemiškai balikliais ar dažais neapdorotos medvilnės bei merino vilnos. Visi spaudai ant drabužėlių dėti šilkografijos būdu nekenksmingais, vandens pagrindu pagamintais dažais. Itin jautrios neišnešiotukų odelės nedirgins išorėje esančios visos drabužėlių siūlės.

Suprasti neišnešiotų kūdikių ir jų tėvų poreikius kai kurioms „Ankstukų“ kolekciją kūrusioms dizainerėms padėjo asmeninė patirtis. Pavyzdžiui, „Hello Moon“ dizainerė V. Martusevičienė pati užaugino du ankstukus, dėl to kurti drabužius šiems mažyliams jai svarbu ir artima. Kūdikių poreikius puikiai išmano ir „Manoko“ dizaineriai, daugiau nei dvidešimt metų kuriantys kokybiškus „Korlėjos“ prekinio ženklo gaminius vaikams ir kūdikiams.

Vaikiškus rūbus kurianti „Me and Mine“ dizainerė Armantė Kavaliauskė sako, kad kurti ankstukams – visai kas kita. Prisidėdama prie projekto dizainerė norėjo ne tik sukurti madingus išvirkščius rūbelius, bet ir skatinti daryti gerus darbus. „Dressed in Green“ kūrėjų komanda projektu susidomėjo todėl, kad jų prekės ženklo ir „Ankstukų“ vertybės labai artimos. Šių kūrėjų atstovė Diana Jurevičiūtė sakė, kad jų prekės ženklo filosofija – rinktis natūralius audinius ir skirti daugiau dėmesio visuomenei naudingai veiklai.

Apie „Ankstukus“

Paramos neišnešiotiems kūdikiams projektas „Ankstukai“, inicijuotas neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ ir kūdikių kosmetikos gamintojo „Johnson‘s Baby“, vyksta kovo 1 d. – gegužės 3 d. visoje Lietuvoje. Specialūs drabužiai ankstukams– svarbi šio etapo dalis, nes Lietuvoje iki šiol patiems mažiausiems kūdikiams rūbų rasti buvo itin sunku. Įprastai drabužių ankstukui prireikia, kai jis paauga iki 42–46 cm, o išnešioti kūdikiai jau gimsta 53 cm.

Ankstukus paremti galima perkant specialiu „Ankstukų“ akcijos ženklu pažymėtas prekes „Maxima“ prekybos centruose, aukojant akcijai skirtose dėžutėse prekybos centro kasose arba visus metus skiriant paramą SMS žinute numeriu 1670 ir pavedimu į paramos fondo sąskaitą. Pirmojo paramos projekto etapo metu ankstukams paaukoti 24,6 tūkst. eurų.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook