Enurezė: padėkime vaikui

EnurezėVaikams, turintiems problemų dėl naktinio šlapimo nelaikymo, gali padėti Vaikų ligoninės specialistų taikomi pažangūs metodai. Naktinė enurezė ( šlapimo nelaikymas) yra dažna vaikų problema, su kuria susiduria beveik 15 proc. šešiamečių. Daugiau nei 75 proc. vaikų, turinčių naktinę enurezę, dar diagnozuojami ir apatinių šlapimo takų sutrikimai, kurio požymiai gali būti dažnas ir skausmingas šlapinimasis, retas šlapinimasis, dažnas negausus šlapinimasis ar kita. Visais šiais atvejais tėveliams naudinga kreiptis į specialistą,o šeimos gydytojai taip pat turėtų būti budrūs, nemanyti, kad tai menka problema,ir paskatinti tėvelius pasikonsultuoti su specialistais.

Vaikų ligoninės gydytojai, matydami poreikį šią problemą spręsti kompleksiškai, šiuo metu pasirengę padėti dėl naktinės enurezės problemų turintiems vaikams taip, kaip tai seniai daroma Vakarų šalyse. Prireikus tokios paslaugos, tėveliai su šeimos gydytojo siuntimu gali kreiptis į Vaikų ligoninės Vaikų konsultacijų polikliniką vaikų nefrologo konsultacijos. Prireikus pacientą konsultuoja gydytojas urologas, atliekami urodinaminiai tyrimai.

Gydant naktinę enurezę, Vaikų ligoninėje taikoma labai efektyvi diagnostikos priemonė – šlapinimosi dienyno pildymas. Kaip pildyti šį dienyną, paaiškina gydantis gydytojas. Įrašai dienyne padeda gydytojui greičiau nustatyti problemą ir rasti tinkamiausią būdą padėti vaikui.

Vaikų nefrologės doc. dr. A. Jankauskienės nuomone, gydymo sėkmė labai priklauso nuo tėvelių požiūrio į vaiko problemą, vaiko pastangas ir gydymo individualumo. Ne mažesnę reikšmę turi ir paveldimumas ar anksčiau taikyti gydymo metodai.

Neseniai Vaikų ligoninei buvo padovanota moderni šlapinimosi sutrikimų kompiuterizuota gydymo sistema, jau naudojama daugelyje vaikų urologijos centrų užsienyje. Ši sistema padeda gydytojams dar geriau diagnozuoti pasikartojančių šlapimo takų infekcijų, vaikų šlapimo nelaikymo priežastis, o vaikams, naudojantis šioje sistemoje esančiais kompiuteriniais žaidimais, galima lengviau išaiškinti būdus, kaip susidoroti su šlapinimosi sutrikimais, nugalėti dėl jų atsiradusią baimę ir mitus.

Šią vasarą Vaikų ligoninėje lankėsi Dalia Spisak, didelę patirtį turinti vaikų slaugytoja uroterapeutė iš JAV, Klivlendo. Ji ligoninės Vaikų urologijos skyriaus slaugytojoms ir gydytojams pademonstravo, kaip dirbama su pacientais ir jų tėveliais išaiškinant naktinio šlapinimosi sutrikimus jos šalies klinikose, ir kaip veiksmingai galima pritaikyti kompiuterizuotą vaikams patrauklią gydymo sistemą praktiškai.

www.vaikuligonine.lt

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook