Gaivūs vasariniai vaiko drabužėliai

Kuo mama aprengs vaiką vasarąVasara – žaidimų kieme, žolėje, iškylų į gamtą  periodas. Vaikas nuo ryto iki vakaro pasiruošęs pramogauti gryname ore, o jo drabužėlius mamai tenka keisti kelis kartus per dieną.

Trumpi ar ilgesni drabužiai?

Pagrindinė taisyklė, kuria derėtų vadovautis vasarinių drabužėlių pirkti išsiruošusiai mamai – natūralūs audiniai: medvilniniai, lininiai, šilkiniai arba bambuko pluošto. Natūralus pluoštas leidžia odelei kvėpuoti ir sugeria drėgmę. Be to, tokie drabužiai neįsielektrina. Sintetiniai audiniai dirgina vaiko odelę, be to mažasis nenuorama labiau prakaituoja. Sintetiniai drabužėliai nemalonūs vaikui ir gali nutrinti odelę.

Vasarą vaikui patogūs drabužėliai, kuriuos jis pats gali apsirengti. Lengviausia pačiam rengtis priekyje susegamus rūbus – su lipdukais, keletu didesnių sagų arba užtrauktukais. Būtinai reikia kišenių, į kurias vaikas galėtų susikrauti lauke reikalingiausius daiktus. Taip pat svarbu, kad drabužėliai būtų laisvi ir neribotų judesių. Juk vasarą tiek daug veiklos. Mama, žinoma, dar norėtų, kad jie būtų lengvai skalbiami ir lyginami.

Mergaitei patogu vilkėti medvilninę suknelę, taip pat – trikotažinius marškinėlius su puskelnėmis, kaip ir berniukui. Vilkėdamas lengvais ir atvirais drabužėliais vaikas nesušils, bet saulėje gali nudegti odelė. Todėl verta nupirkti labiau kūną uždengiančių drabužių: marškinėlių ilgomis rankovėmis, ilgų kelnių, mergaitėms – ilgesnių suknelių. Juk nudegti galima ne tik saulėje, bet ir pavėsyje. Be to, ilgesni tankesnio audinio drabužėliai sodyboje ar miške apsaugos ir nuo uodų,  o alkūnės ir keliukai nenusibrozdins griūvant. Patogus galvos apdangalas ir mergaitei, ir berniukui – kepurė su snapeliu, kuri nuo saulės apsaugos ir veiduką.

Vasarą mama skalbia dažniau

Mažylis lauke nepasėdės nė minutės – jis nuolat juda, kažkuo užsiėmęs, bėgiodamas dažnai nugriūna ir drabužėliai kaip mat susitepa. Taigi vakare mamai susikaupia daugybė skalbinių.

Dažnas skalbimas gadina drabužėlius, todėl mama turi atkreipti dėmesį į skalbimo patarimus rūbelio etiketėje bei pasirinkti specialų skalbiklį, kuris neprastina audinio ir tausoja mažylio odelę.

Dažnas drabužėlių skalbimas vasarą – atsakingas mamos darbas. Reikia išnaikinti ne tik sulčių ar košių, bet ir žolės, žemių ir kitokius lauko žaidimų pėdsakus. Svarbu pasirinkti specialų vaikišką skalbiklį be vaiko odelę dirginančių cheminių priedų. Tinkamiausio skalbiklio sudėtyje nėra fosfatų ir dažiklių. Ieškokite užrašo etiketėje “hipoalerginis“, „tinka jautriai odai“, geras pasirinkimas – ekologiškas skalbiklis. Dažnam skalbimui tinkamiausi iš natūralių medžiagų pagaminti skalbikliai vaikiškiems drabužiams. Tokio skalbiklio galite užpilti tiesiai ant dėmėtos drabužėlio vietos ir kiek palaikyti.

Vaiko drabužių skalbimo taisyklės

Švarūs vaiko drabužiai neturi kvepėti skalbikliu. Natūralios kvapiosios medžiagos labai silpno kvapo – jos nekvepina audinio, o tik neutralizuoja nemalonius kvapus.

Išskalbkite ir naujus mažylio drabužėlius – juk nežinote, kur jie buvo laikomi ir kiek nešvarių rankų juos lietė parduotuvėje.

Jeigu išskalbėte vaiko drabužėlius rankomis, skalaudama turite keisti vandenį ne mažiau kaip 5 kartus.  Pirmiausia skalaukite šiltame vandenyje, nes jame muilo medžiagos greičiau ištirpsta, po to pilkite šaltą vandenį ir muilo liekanos lengvai pasišalins. Vaiko drabužiai bus minkšti ir malonūs, jeigu papildomai  išskalausite su specialiu vaikišku natūralių medžiagų skalavimo skysčiu.

Kad rūbeliai išliktų kaip nauji, skirtingų audinių ir spalvų drabužius skalbkite atskirai.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook