Geriausios LEGO kaladėlės

Ne kartą esame girdėję apie LEGO kaladėlių naudą vaikams – jos skatina mažylius naudoti vaizduotę ir moko juos statybos bei socialinių įgūdžių pagrindų. Nors konstruktoriai dažniausiai turi instrukcijas, visuomet galima jų nesilaikyti ir sukurti savaip žavingus statinius, taip lavinant kūrybiškumą ir ieškant naujų sprendimo būdų. LEGO rinkinių pasirinkimas itin gausus, todėl gali būti sunku nuspręsti, kurios iš jų geriausiai tiktų Jūsų vaikui, tačiau atsižvelgę į mažylių amžių, gerokai palengvinsite savo paieškas.

Kūdikiams ir mažiems vaikams (0 – 2 metų amžiaus)

Patiems mažiausiems vienas geriausių pasirinkimų yra LEGO DUPLO kaladėlės, kurios yra pritaikytos šių vaikučių poreikiams. Šiame amžiuje dar tik pradeda vystytis jų motorikos įgūdžiai, rankų judesiai ir akių koordinavimas, o taip pat dažnai norisi viską dėtis į burną, tačiau šis rinkinukas leis saugiai mėgautis pirmaisiais žaidimais. LEGO DUPLO kaladėlės – didesnės ir saugesnės, tad jas lengviau paimti ir surinkti mažesnėmis rankytėmis, todėl net ir patys mažiausi nesudėtingai susidoros su šiomis užduotimis.

Jauniesiems statybininkams (3 – 5 metų amžiaus)

Šiame amžiuje vaikučiai sugeba lengviau surūšiuoti skirtingus daiktus, suderinti objektus tarpusavyje ir pradėti jungti pagrindines statybines konstrukcijas. Jiems geriau sekasi išlaikyti dėmesį, todėl LEGO žaislai padeda sukelti susidomėjimą ir suteikia motyvacijos savo užduotis atlikti iki galo. Tuomet jiems turėtų tikti ir patikti patobulinti LEGO DUPLO rinkiniai, siūlantys susipažinti su skirtingomis profesijomis, gyvūnėliais, o galbūt net pastatyti stulbinančią miesto aikštę. Platus šių ir kitų LEGO kaladėlių asortimentas gera kaina parduodamas Pigu.lt internetinėje parduotuvėje.

Vyresniems vaikams (6 – 10 metų amžiaus)

Kai mažyliai pasiekia šią amžiaus grupę, LEGO žaislų pasirinkimas tampa gerokai didesnis, todėl tik atsižvelgę į vaikų interesus ir asmeninį skonį galėsite nuspręsti, kurios kaladėlės bus pačios geriausios. Pasirinkimas priklausys ir nuo lyties – mergaites dažniausiai sužavi LEGO FRIENDS rinkiniai ar LEGO DISNEY PRINCESS kaladėlės, suteikiančios galimybę kartu su herojais nusikelti į pasakiško grožio stebuklingas pilis ar ledo rūmus. Tuo tarpu berniukai tokiame amžiuje domisi transporto priemonėmis ir įmantresniais statiniais, tad jiems turėtų patikti LEGO CITY, CREATOR ar LEGO STAR WARS rinkiniai.

Patiems didžiausiems (10 metų ir vyresniems)

Tokiems vaikams patinka paliesti gerokai sudėtingesnes temas, ne tik lavinant įgūdžius, bet ir įgyjant naujų žinių, tad ir LEGO kaladėlės turėtų būti kur kas modernesnės. Vis dėlto, šių konstruktorių gamintojai ir šiuo atveju turi ne vieną pasiūlymą – susipažinti su transporto priemonių ir kitos technikos subtilybėmis leis LEGO TECHNIC kaladėlės, o pažangusis LEGO MINDSTORMS robotas suteiks galimybę pramokti programavimo pagrindų. Tikėtina, kad šio konstruktoriaus galimybėmis susižavėsite ir Jūs – jo valdymas pakankamai paprastas, tačiau sugebėjimai pranoksta bet kokius lūkesčius.

Visoms amžiaus kategorijoms skirtų rinkinių yra ir kur kas daugiau – prie kiekvieno LEGO konstruktoriaus nurodomas rekomenduojamas vaikų amžius, tad jeigu atkreipsite dėmesį į šį kriterijų, galėsite iš arčiau susipažinti su kitais pasiūlymais. Vis dėlto, kiekvienas gamintojas turi savas gaires dėl tinkamo amžiaus nustatymo, tačiau tik Jūs patys, atsižvelgdami į savo vaikų įgūdžių lygį, galėsite nuspręsti, kurios iš jų geriausiai tiks Jūsų mažyliui.  

Susiję straipsniai

One Thought to “Geriausios LEGO kaladėlės”

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook