Greitai pasirodys nauja vaikų pieštų kojinių kolekcija

Vaikai piešia kojinytesKonkurso „Nusipiešk sau kojinytes“ komisija, vadovaujama žinomų dizainerių Egidijaus Sidaro ir Kristinos Kruopienytės, išrinko 6 eskizus, pagal kuriuos bus numegzta 10-oji vaikų pėdkelnių kolekcija. Dar vieną nugalėtoją delegavo „Facebook“ bendruomenė. 7 pagrindiniai konkurso nugalėtojai išrinkti iš beveik 12 000 kojinių piešinių, o jauniausiai dizainerei, gyvenančiai Klaipėdoje, tėra 5 metai. UAB „Skinija“ šį konkursą organizuoja dešimtus metus.

Anot bendrovės valdybos pirmininko Kęstučio Rudgalvio, galvojant apie augančią, kuriančią Lietuvą svarbu suteikti veikiančią verslo, meno ir ugdymo įstaigų bendradarbiavimo platformą, todėl bendrovė ir toliau ketina tęsti jau dešimtmetį gyvuojantį konkursą. Juolab, kad Lietuvos vaikų kūrybiškumas ir iniciatyvumas nesiliauja stebinti:

„Kasmet sulaukiame tūkstančių piešinių, ir nors šiemet konkursą „Nusipiešk sau kojinytes“ organizavome jau dešimtą kartą, jaunieji dizaineriai kaskart randa kuo nustebinti. Šios kūrybinės varžytuvės gimė iš noro vaikus supažindinti su taikomuoju dizainu, paskatinti juos bent pagalvoti apie praktiškąją kūrybiškumo pusę, todėl džiugu, kad kasmet vis daugiau kojinių eskizų panašėja į tikrus talentingų specialistų darbus“.

Vaikų piešiniuose dominuoja spalvingumas, vyrauja pasakų ar animacinių filmų herojai, eskizai išmarginti raštais. Pastebima, kad vyresnieji konkurso dalyviai naudoja įvairias technikas, tautinius motyvus, subtiliai derina atspalvius.

„Konkurso piešiniuose labiausiai žavi vaikiškas primityvumas, mažųjų matomo pasaulio atvaizdas, arba – vaikiškasis realizmas. Pastaruoju metu apskritai madinga audinius dekoruoti vaikų piešiniais, tokiu būdu tarsi dar kartą patvirtinama taisyklė, kad mažiau yra daugiau, arba gražu yra tai, kas paprasta ir nuoširdu. O kas gali būti nuoširdžiau už vaiko piešinį?“ –  retoriškai klausia mados namų „Cantas“ dizaineris Egidijus Sidaras, nuolatinis konkurso vertinimo komisijos narys.

Dar viena mados pasaulyje gerbiama dizainerė ir aktyvi konkurso komisijos narė Kristina Kruopienytė pabrėžia, kad čia pro akis nepraslysta nė vienas originalus vaikų pieštas eskizas.

„Natūralu, kad jaunuosius menininkus veikia aplinka, jų vaizduotėje apsigyvena šių dienų visiems pažįstami personažai, todėl kiekvienas sukurtas, išgalvotas naujas herojus ir spalvų bei atspalvių derinimas iškart išsiskiria iš daugybės piešinių“, – konkurso įspūdžiais dalijasi Kristina Kruopienytė.

Konkurse „Nusipiešk sau kojinytes“ šiemet išrinkti 7 pagrindiniai nugalėtojai ir dar beveik 30 vaikų nugalėjo papildomose kategorijose: už taikomojo dizaino išmanymą, už netikėtą kūrybinį sprendimą, už aktyvų asmeninį dalyvavimą, už aktyvų komandinį dalyvavimą, už kūrybišką komandinį darbą.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook