Į darželį – sveikas ir linksmas

Sveikatingumo darželisKiekvienai mamai ateina laikas susimąstyti – leisti vaiką į darželį ar ne. Dar labiau skauda širdį mamai, auginančiai alergišką vaiką. Kas gamins jam, kaip namie, specialius patiekalus be produktų, kuriems vaikas alergiškas. Ir ką pasakytų darželyje, jeigu pateiktum gydytojo alergologo parengtą tavo vaikui nepageidautinų produktų sąrašą?

Dažnai sergančio vaiko tėvai taip pat susiduria su dilema: mama norėtų sugrįžti į darbą, o pediatrai pataria tokį mažylį kuo ilgiau palaikyti namuose. Jeigu vaiko imunitetas silpnas, darželyje jis dar dažniau sirgs. Sergantiems lėtinėmis ligomis vaikams, pavyzdžiui, – laringitu, sinusitu, bronchine astma; kolektyve taip pat prasčiau seksis. Ypatingo mamos rūpesčio reikia labai jautriam vaikui.

Ypatingas dėmesys – sveikatai     

Tokiems vaikučiams reikia ypatingos priežiūros ir dėmesio, kurių jiems nesuteiks įprastiniame darželyje. Pasisekė mažiesiems vilniečiams: jie gali lankyti  darželinukų sveikatingumo grupę „Auk sveikas“, kuri įsikūrė nuostabiame pušyne. Mažiesiems pritaikytos renovuotos vaikų reabilitacijos centro „Pušyno kelias“ patalpos. Čia vaikų laukia 2–4 metukų, 4–7 metukų, taip pat – paruošiamoji grupės. Į darželį paprasta nukeliauti ir visuomeniniu, ir individualiu transportu.

Šis darželis skiriasi nuo įprastinio, nes čia mažyliams teikiamos ne tik vaikų darželio, bet ir individualios reabilitacinės paslaugos: logoterapija, ergoterapija, kineziterapija, fizioterapija, hidroterapija.

Taigi, šis darželis – išskirtinis individualiu dėmesiu kiekvieno vaiko sveikatai:

– visus  vaikus prižiūri gydytojas pediatras;

alergiškam vaikui pritaikoma individuali dieta pagal jo poreikius;

vaikai, lankantys sveikatingumo grupę „Auk sveikas“, gali gauti visų reabilitacijos centre dirbančių gydytojų specialistų – psichologo, alergologo, pulmonologo, reabilitologo, dermatologo, LOR – konsultacijas ir gydymą; individualiai  pritaikytas reabilitacines procedūras ;

– po ligos vaikui paskirtą gydymą galima pratęsti darželio sveikatingumo grupėje ;

– kiekvieną dieną vaikai mankštinasi sporto salėje, o mankštą veda kvalifikuoti kineziterapeutai ;

– du kartus per savaitę vaikai sportuoja baseine, kuris yra tame pačiame pastate, kaip ir grupė.

Draugiška ir kūrybiška aplinka

Grupėje sukurta funkcionali aplinka. Patrauklūs žaislai ir darbo priemonės, jaukios veiklos erdvės. Vaikas gali rinktis veiklą, draugus, laisvai judėti iš vienos erdvės į kitą.

Vaikų pedagogai orientuojasi į ugdymą pavyzdžiu (sudomina veikla, partneryste su kitais vaikais).

Skatinamas vaikų kūrybingumas (interpretuoti, kurti, atrasti). Vaiko sumanymai pastebimi, gerbiami, palaikomi, drauge priimami sprendimai.

Vaikas visada sulaukia pritarimo, jo veikla gerbiama ir laikoma vertinga patirtimi, vaikas skatinamas,  pagiriamas ir jo veikla džiaugiasi visi kartu.

Vaikų poilsiui ir smagiam laisvalaikiui grupės pedagogės išnaudoja palankias aplinkos ir gamtos sąlygas: organizuoja ekskursijas, išvykas miško takais, žaidimus gamtoje.

Profesionalus ugdymas     

Ugdymas lopšelio – darželio grupėje “Auk sveikas” organizuojamas pagal 2007 m. “Ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybiškumo ugdymo” programą, orientuojantis į vaikų kompetencijų (sveikatos saugojimo, pažinimo, komunikavimo, meninę ir socialinę) ugdymo(si) plėtojimą. Vaikai tobulina gebėjimus, puoselėja kalbą, perima savo tautos kultūrą, papročius ir tradicijas. Ugdymas vyksta savitarpio pagarba, bendravimo ir bendradarbiavimo kultūra grįstoje aplinkoje. Vaikai skatinami branginti savo ir kitų darbą, saugoti savo ir kitų sveikatą.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook