Inhaliacija – profesionali pagalba namuose

Inhaliacija1Tikriausiai yra tekę prarasti balsą parėkavus ar peršalus. Šis negalavimas medicinoje vadinamas laringitu. Vaikams jis pavojingas dėl rimtų komplikacijų. Viena iš jų – krupas.

Krupas – dažnai vaikams iki šešerių metų pasitaikanti liga, kuri pasireiškia „lojamu“ kosuliu, sunkesniu kvėpavimu ir užkimimu. Tai – viena iš ligų, kuri gali greitai sukelti ūmų kvėpavimo nepakankamumą ir pareikalauti skubios pagalbos.

Laringitas – dažna vaikų liga

Vaiko organizmas ne visada pajėgia kovoti su jį supančiais virusais, todėl mažyliai dažnai serga. Laringitas – sudėtinga liga. Į mažylio nosiaryklę patekęs virusas leidžiasi žemyn į gerklas ir ten vystosi. Pirmasis laringito simptomas – sloga. Praėjus porai dienų pradeda kankinti sausas kosulys, lydimas užkimimo. Kvėpavimas tampa sunkesnis ir dažnesnis. Šie simptomai stipriausiai kankina vaiką naktį ir rytą. Dar po keleto dienų sausas kosulys tampa „lojamu“. Vaiko oda išblykšta, o nosies ir lūpų trikampis įgauna melsvą atspalvį. Paprastai kūno temperatūra labai nepakyla, tik kartais ji siekia 39–40 laipsnių.

Egzistuoja dvi laringito rūšys – ūmus ir lėtinis. Ūmaus laringito priežastis paprastai būna persišaldymas, nusilpus organizmui, ir bakterinė arba virusinė infekcija. Šiai ligai palankios sąlygos: dulkės kambariuose, sausas karštas oras, balso įtempimas, lėtiniai uždegimo židiniai nosiaryklėje, kvėpavimo nosimi sutrikimai.

Dažniausios lėtinio laringito priežastys – nuolat besikartojantys visiškai neišgydyti ūmūs susirgimai, kvėpavimo takų uždegimas, alerginiai susirgimai.Ūmaus laringito gydymo pagrindas – gausus šarminių skysčių vartojimas, kojų mirkymas karštame vandenyje, taip pat uždegimą slopinamieji vaistiniai preparatai. Rekomenduojamos fizioterapijos procedūros. Šiltas pienas, medus ir mineralinis vanduo – efektyvus mišinys, padedantis įveikti šį susirgimą. Jis ruošiamas prieš pat vartojimą. Pasitelkiamos į pagalbą vaistų inhaliacijos. Lėtinį laringitą įveikti sunkiau.

Efektyvus ir švelnus laringito gydymo būdas – inhaliacijos

Nuo seno žinomas greitos pagalbos, sergant laringitu, būdas, ypač užėjus krupui, – inhaliacijos, kai kvėpuojama garais virš puodo arba garų pripildytame vonios kambaryje. Šiuolaikinis greitesnis ir efektyvesnis būdas yra kvėpavimas inhaliatoriumi – prietaisu, skirtu inhaliacinei terapijai, kai vaistai naudojant specialų prietaisą patenka į plaučius aerozolio pavidalu. Inhaliacijos metu gleivės ir sekretas daug greičiau pasišalina. Sušvelnėja varginamas kosulys ir palengvėja kvėpavimas, kosint pasišalina ligos sukėlėjams palanki terpė, ir ligoniukas pradeda sveikti.

Gydymas inhaliacija – tai optimalus būdas patekti vaistams į plaučius. Vartojami visi įprasti medikamentai nuo laringito. Inhaliatoriumi galima gydyti netgi lovoje gulintį vaiką ar ant rankų laikomą kūdikį. Atsipalaidavus ligoniukui daug geriau pasisavinami medikamentai.
Vienas iš inhaliacinės terapijos privalumų – vaistinės medžiagos beveik nesirezorbuoja į kraują. Inhaliacijos metu daugiau vaisto yra suskaidoma į mažesnes daleles, jos efektyviai pasiekia žemutinius kvėpavimo takus. Vaistas geriau pasisavinamas. Tai puiki priemonė suaugusiajam ir vaikui nuo bronchito, laringito, astmos ir kitų peršalimo ligų.

Parengė sveikos gyvensenos specialistė Ieva Grabauskienė

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook