Išmokti plaukti gali visi

Vasaros atostogų metu, kai prie vandens telkinių praleidžiama ypač daug laiko, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras parengė intensyvaus mokymo plaukti programą vaikams ir suaugusiesiems. Taip LVJC stengiasi prisidėti prie nelaimingų įvykių vandenyje skaičiaus mažinimo bei skendimų prevencijos. Kasmet Lietuvoje nuskęsta šimtai žmonių. LR Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, 2011 m. gelbėtojai 510 kartų darbavosi vandenyje: ištraukė 176 skenduolius (2010 m. – 228, 2009 m. – 165) bei išgelbėjo 41 gyventoją. Pasak LVJC Sveikatingumo skyriaus vadovės Stelos Griškevičiūtės, šis skaičius galėtų sumažėti, jei mokymosi plaukti užsiėmimai būtų lengviau prieinami. Pasak S. Griškevičiūtės, išmokti taisyklingai plaukti gali visi, tik turintiems vandens baimę prireikia šiek tiek daugiau laiko ir pastangų.

Birželio ir liepos mėnesiais LVJC Mažajame baseine vyks intensyvūs mokymo plaukti užsiėmimai vaikams ir suaugusiesiems, kurių dalyviai pramoks pagrindinių plaukimo būdų krauliu ir nugara taisyklingai kvėpuojant bei daugiau sužinos apie saugų elgesį prie vandens telkinių.

Pramokusiems plaukti vaikams ir suaugusiesiems LVJC parengė plaukimo tobulinimo, povandeninio plaukimo, šuolių į vandenį ir meninio plaukimo užsiėmimus Didžiajame LVJC baseine. Birželio mėn. veiklą pratęs „Šeimos laisvalaikio klubas“, kuriame su trenerio pagalba taisyklingai plaukti mokysis vaikais kartu su tėveliais.

Apie Lietuvos ir vaikų ir jaunimo centrą:

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras – didžiausia neformaliojo ugdymo įstaiga Lietuvoje, siūlanti įvairiausių užsiėmimų ir veiklų vaikams, jaunimui, suaugusiems ir visai šeimai. LVJC vyksta sporto, šokių, menų, muzikavimo, kūrybiškumo ir asmeninių savybių ugdymo bei daugelis kitų užsiėmimų, į kuriuos nauji nariai įsijungti gali visus metus. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras rengia neformaliojo vaikų švietimo mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programas, taip pat asmenybės ugdymui, tolerantiškos ir kūrybiškos visuomenės skatinimui skirtus projektus.

Susijusios temos:

[inpagepostlist_search baseinas]

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook