Iššūkis jauniems tėvams – kaip aprengti naujagimį

Tinkamą drabužį sunku išrinkti ne tik jau paaugusiam vaikui, kuris nori rengtis pats arba rengtis tokiais drabužiais, kokiais rengiasi jo draugai. Dar sunkiau aprengti naujagimį, kuris negali jums pasiskųsti.

Jauna mama Inga Mačiūnienė pasakoja, kad pirmą kartą rengti savo sūnelį buvo labai baisu: „Aš turiu dar labai mažą, vos tik pradėjusį vaikščioti, tačiau mėgstantį pasispyrioti sūnelį. Kai ateina laikas jį rengti, visada prisimenu pirmąjį kartą – man virpėjo rankos, nes labai bijojau, kad nesužeisčiau mažo, gležno kūnelio.“

Prieš rengdami mažylį atsiminkite svarbiausias ir paprasčiausias taisykles – jam turi būti šilta, bet ne per karšta. Nebijokite „kandančių“ drabužių, pavyzdžiui, vilnos. Vilnoniai drabužiai skatina kraujotaką, masažuoja naujagimio odą, ramina. Todėl drąsiai uždėkite savo naujagimiui vilnones pirštines, kojines ar kepurę. Taip pat, pirkdami drabužius, atkreipkite dėmesį – jie turi netrukdyti jūsų mažyliui judėti.

Metų ir septynių mėnesių sūnų auginanti Inga Mačiūnienė dabar jau puikiai žino, kaip be rūpesčių aprengti tiek naujagimį, tiek paaugusį mažylį.

„Kol vaikutis buvo saugomas gimdoje, jis buvo idealiai apsaugotas. Dabar jau mes, tėvai, turime pasirūpinti, kad jis jaustųsi taip pat gerai ir saugiai, kaip jautėsi iki ateidamas į pasaulį, – kalbėjo jauna mama. – Taigi visų pirma nepamirškite vaiko aprengti pakankamai šiltai. Tačiau nepersistenkite – pernelyg daug sluoksnių taip pat vers jūsų mažylį jaustis nepatogiai. Paprastai reikia vaiką aprengti vienu sluoksniu daugiau, negu rengiatės jūs.“

Susidorojusi su iššūkiu, kaip aprengti naujagimį, I.Mačiūnienė dabar padeda ir kitoms mamoms – ji įkūrė elektroninę parduotuvę vaikams „Gydu.lt“, kur tėveliams siūlo tik patogius ir praktiškus drabužius bei daiktus, be to, noriai dalijasi patarimais, kaip teisingai rengti naujagimį.

Patikrinti, ar vaikui ne per karšta, I.Mačiūnienės teigimu, galite paprastai. Palieskite jo odą po drabužiais. Jei odelė karšta ir sudrėkusi – persistengėte. Jei kūdikio oda pernelyg raudona – jam karšta, jei pablyškusi – šalta.

Jeigu jūsų kūdikio odelė alergiška – atidžiai skaitykite drabužio sudėtį. Juk nenorite, kad mažyliui drabužiai trukdytų atsiduoti savo kūdikiškiems rūpesčiams – pasaulio pažinimui.

Tačiau nepirkite ir itin brangių drabužių, mat jūsų mažylis greit juos išaugs ir drabužėliai bus nereikalingi. Kokybiškus marškinėlius ar kelnytes, vaikiškas timpes galite nusipirkti neišleidę tam pusės savo atlyginimo. Jei nerandate parduotuvėse – pasidairykite internete. Norimą drabužį jums pristatys į namus. Jums su mažyliu tai, ko gero, patogiau, nei lakstyti po triukšmingus ir varginančius prekybos centrus.

Jūsų mažylio svarbiausias rūpestis – mokytis. Mokytis atkreipti jūsų dėmesį, gauti, ko nori, mokytis tarti jūsų vardą, susipažinti, kas malonu ir kaip skauda. Nemažas rūpestis ir išmokti vaikščioti. Todėl pasirūpinkite, kad mažyliui būtų sudarytos visos galimybės. Labai svarbu, kad jis būtų aprengtas tinkamai, tai yra, kad jūsų mažyliui drabužiai netrukdytų judėti. Pirkite kelnytes, timpes mergaitėms ar berniukams tik tokias, kurios nesmunka, nespaudžia, kad neapsunkintumėte savo vaikui ir taip nelengvos užduoties.

Jei auginate vaiką, ko gero, susidūrėte ir su problema, kaip jį aprengti greitai ir paprastai. Juk muistosi ne tik didesni vaikai, kurie jau nori būti savarankiški, madingi ir panašūs į savo draugus. Sunku aprengti ir neramų mažylį, kuriam norisi spardytis nuogam ir nesuvaržytam. Šią užduotį jums gali padėti įveikti piešinėliai ant drabužių. Jei mažylio kelnytės, timpės bus margintos, mažylis greičiausiai pamirš, kad nenori rengtis, susidomės ant timpių nutūpusia boružėle ar širdele. Jūs grožėsitės savo vaiku, jis nesimuistys, bus šiltai aprengtas ir galės patogiai judėti.

Kai kurios mamos, auginančios ypač aktyvius vaikus, pataria kūdikį rengti tada, kai jis yra apsnūdęs. Tuomet jis gali truputėlį pasimuistyti, tačiau nešėlios kaip patrakęs – aprengsite jį greitai ir paprastai.

Atsiminkite, kad jūsų mažylis yra ne žaislas, bet mažas žmogutis, kuris negali jums pasakyti, kas jam negerai, ir jūsų pareiga yra pasirūpinti, kad vaikas jaustųsi saugus, globojamas ir mylimas.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook