Ką vaikas veikia per atostogas?

Vaiko atostogos - ką veiktiIlgai lauktos vasaros atostogos prabėgs  nuobodžiai,  jeigu vaikas tik tingiai spoksos į filmukus ar žais internete. Kokia veikla užimti mažametį, kad atostogos būtų įspūdingos, įdomios ir vaikas turėtų ką papasakoti darželio ar mokyklos draugams? „Kartais tereikia apsižvalgyti namuose. Iš senų užuolaidų galima pasidaryti palapinę, o senus roletus paversti žaismingais paveikslais, vėjo malūnėliais ar gėlėmis,“ – idėjas žeria „Domus Lumina“ vadybininkė Ignė Sankauskaitė. Ji sako, kad roletų atraižų likučių labai pageidauja šalies darželiai.

Pramogos ir protinė veikla

„Ikimokyklinukai ir pradinukai vasarą mielai pasisvečiuos pas senelius, gimines, stovyklose, vaikas ištisas dienas gali lakstyti kieme, važinėti dviračiu, riedučiais,“ – sako Mokymų ir psichologinio konsultavimo centro vaikų psichologė Asta Budvytienė. Sodas ar kaimas gali tapti tyrinėjimų objektu, laukuose galima leisti aitvarus, o vaiko kambarys gali virsti kūrybinėmis dirbtuvėmis. Kuo įvairiau vaikas pramogaus, tuo daugiau potyrių ir pažinimo džiaugsmo.

Kai kurie tėveliai vasarą tikisi sustiprinti vaiko žinias, todėl verčia mokytis užsienio kalbos ar kitų dalykų. „Kai vilioja saulė, susikaupti sunku. Be to – juk atostogos! Vaikas susidomės mokslu, tik jeigu jam bus malonu ir įdomu. Tokie užsiėmimai vyksta stovyklose arba patys tėvai gali pasitekti išmonę.“– apie vasaros atostogų veiklą pasakoja psichologė.

Kūrybinės dirbtuvės namuose

Lietingomis vasaros dienomis, kai lauke nėra ką veikti, pravers  įvairūs kūrybiniai užsiėmimai. Jeigu vaikas mėgsta konstruoti, lipdyti ar piešti, parūpinkite audinių, tapetų atraižų, klijus, žirkles ir pasitelkite savo vaizduotę.

Apsidairykite aplink. Lauke rasti lapai, medžių žievės, akmenukai gali tapti koliažo medžiaga. Kūrybai galima panaudoti ir nebereikalingus daiktus. Tokios vasaros dirbtuvės veikia Kauno lopšelyje – daržeyje „Varpelis. Iš roletų atraižų vaikai kartu su auklėtojomis kuria dekoracijas darželio langams, karpinius ir žaislus. „Vaikams įdomu iš ryškiaspalvių audinių daryti lapelius, drugelius bei gėlytes, kuriais pasipuoš darželio vidus bei kiemas”, – įspūdžiais dalinosi lopšelio-darželio „Varpelis” menų pedagogė Daina Biliūnaitė.

„Idėjų ir fantazijos, kaip panaudoti gamybos likučius: roletų, plisuotų žaliuzių atraižas, netrūksta ir darželiams, ir mokykloms ”, – sako „Domus Lumina” vadybininkė I. Sankauskaitė. Atraižomis įmonė stengiasi aprūpinti visus norinčius.

Pasak pedagogės D. Biliūnaitės, kurdamas iš įvairių medžiagų vaikas ugdo vaizduotę, kūrybingumą bei mąstymą. Tokia veikla su vaikais galima užsiimti ir namuose.

Vaiko savarankiškumui – namų ruošos darbai

Psichologė A. Budvytienė pataria per vasaros atostogas daugiau laiko skirti ne mažiau svarbiems dalykams – atsakomybei ir pareigos jausmui.  Įtraukite vaiką į kasdienius  namų ruošos darbus. „Vasarą dažniau prašykite vaiko pagalbos: patikėkite kokį nors darbelį sode, darže, leiskite vaikui pagaminti nesudėtingą maisto patiekalą, paprašykite nušluostyti dulkes. Nesvarbu, kad mažojo darbeliai nebus labai kokybiški, svarbiausia,- ji prisidės prie šeimos gerbūvio. Anot psichologės, tai labai svarbu vaiko savivertei.

Vaiko vasaros laisvalaikio idėjos

Vasaros atostogos – puikus metas pasidomėti gamta. Tai darykime smagiai. Pavyzdžiui, galite sukurti žaidimą. Parašykite arba nupieškite, ką mažasis seklys turi surasti : boružėlę, sraigę, geltoną gėlę, paukštį. Dar įdomiau, jei mažyliui patikėsite dar ir fotoaparatą. Nuotraukomis vaikas galės pasidžiaugti ne tik su jumis, bet ir su draugais.

Vasara – puikus metas atsinaujinti – juk turime daugiau laiko. Drauge su vaiku galite pertvarkyti jo kambarį. Savo svajonių kambarį vaikas gali nupiešti. Pasitarsite, ką galite patobulinti šią vasarą. Galbūt perdažysite sienas, o gal pakabinsite naujus roletus ar užuolaidas?  Daug džiaugsmo mažyliui suteiks jo darbeliais papuoštos  kambario sienos.

Paprasta vasaros atostogų idėja – iškylos gamtoje  ar tiesiog savo kieme. Drauge  su vaiku parenkite vaišes, sugalvokite žaidimų, pasikvieskite draugų ir smagiai praleiskite laiką.

Negalite nuvažiuoti prie jūros? Ar žinote, kad ją sukurti galite butelyje. Pusę stiklinio ar plastikinio butelio pripildykite vandens, įlašinkite melsvų maistinių dažų ir gerai išplakite. Po to į likusią butelio dalį pripilkite aliejaus. Užsukite, pakratykite ir stebėkite bangas. Dirbtinę jūrą pagražins blizgios žvaigždutės arba kitokios figūrėlės.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook