Kad pavasario lietus ar vėjas nepriverstų vaiko sėdėti namuose

Dalį dienos praleisti lauke mažyliui naudinga ne tik šviečiant saulei. Grynas oras gerina kvėpavimą, apetitą ir miegą, o temperatūrų permainos grūdina. Nors ir lauke nešilta, drėgna ar purškia lietutis, nereiškia, kad mažylis turi sėdėti namuose. Kūdikis nevežiojamas lauke tik tada, kai pučia stiprus vėjas ir pliaupia gausus lietus. Aprenkite vaiką taip, kad jis nesušaltų ir neperšlaptų, ir drąsiai keliaukite į lauką. Pavežiokite mažylį miške, parke ar ramiomis gatvelėmis, kuriose mažai automobilių ir netriukšminga.

Mažylio apranga

Ar kūdikiui nešalta, pagal rankyčių šilumą sunku suprasti, nes galūnių temperatūra žemesnė negu kitų kūno dalių. Apie tai galite spręsti pagal jo elgesį. Jeigu kūdikis neramus, blaškosi, galbūt jam per šilta ar per šalta. Sušalusio vaiko veidukas pabąla, o sukaitusio – parausta. Jeigu aprengtas šilčiau ar vėsiau mažylis nurimo, vadinasi, radote priežastį. Palengva išmoksite pajusti, kada jam karšta ar per vėsu.

Vaiką aprenkite keliais drabužių sluoksniais, nes tarp jų susidarantys oro tarpai sulaiko šilumą. Aprangą rinkitės pagal orą, pirmiausia vaiką apvilkite plonais medvilniniais rūbeliais, o kitas sluoksnis gali būti šiltesnis, apmaukite šiltas kojinytes. Nesėdintį kūdikį galite paguldyti į nestoro audinio vokelį arba užkloti antklode. Taip įtaisytam vežimėlyje, bus patogu ir šilta. Paūgėjusį vaiką aprenkite demisezoniniu kombinezonu arba striuke ir kelnėmis iš neperpučiamo audinio, apaukite šiltais batais. Nepamirškite kepurytės ir šaliko.

Migdyti vežimėlyje galima ir balkone

Praktiškiausias kūdikiui vežimėlis – iš neperšlampančių medžiagų. Jeigu lauke lynoja, vežimėlį užklokite nuo lietaus saugančiu apdangalu, pakelkite stogelį. Pavasarį oras dažnai keičiasi, o staiga saulę užgožus lietui gali prireikti daugiau šilumos. Todėl kūdikiui atsargai turėkite šiltesnę antklodėlę.  Midyti kūdikį vežimėlyje galima ir balkone, o tuo metu turėsite laiko namų ruošos ar kitiems darbams. Tik įsitikinkite, kad pabudęs mažylis neiškris iš vežimėlio.

Svarbios smulkmenos

Ir gulinčio, ir sėdinčio mažylio drabužėliai turi būti patogūs, ganėtinai laisvi. Kūdikiui neverta pirkti drabužėlių su užsegimu nugaroje, nes jam bus nepatogu gulėti vežimėlyje. Patogiausi kuo mažiau sagstomi rūbeliai, nes tada nereikia gaišti daug laiko. Mažą vaiką turite aprengti greitai, kad jis nesuspėtų sukaisti, nes tada jį sušaldys net ir silpnas vėjelis.

Prieš išeinant į lauką, pavalgydinkite vaiką. Tuomet organizmas ilgiau išlaikys šilumą, o sotus mažylis bus ramesnis.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook