Kaip gelbėti vaiką nuo karščio?

Vaikas karštą vasaros dienąKarštomis dienomis vaikai kaprizingesni ir dažniau verkia. Taip jie elgiasi tikrai ne dėl to, kad paerzintų tėvelius. Per didelius karščius vaikas prastai jaučiasi. Kaip padėti mažyliams ištverti vasaros karščius?

Lauke. Jeigu sinoptikai žada 30 laipsnių karštį, nelaukite, kol oras įkais. Kuo anksčiau išeisite su mažyliu į lauką, tuo maloniau praleisite laiką. Atidėkite namų darbus ir išsiruoškite 8 valandą, žinoma, jeigu vaikas anksti prabunda. Vienuoliktą valandą kieme jau bus karšta, o dieną sunku ištverti ir pavėsyje. Iki vakaro būkite namuose, o po 18 val. jau galėsite vėl vaikštinėti lauke.

Aptrynimai vėsiu vandeniu. Mažą vaiką stenkitės aptrinti kuo dažniau – po pasivaikščiojimo lauke, prieš valgį, prieš miegą. Vyresni vaikai mielai atsigaivins vėsesniu vandeniu duše.

Vaikas turi daug gerti. Geriausiai atgaivina paprastas geriamasis vanduo, netinka gazuotas mineralinis vanduo – jis pučia vidurius. Neduokite vaikui gėrimų su saldikliais, nes jie šalina iš organizmo vandenį. Galite paruošti nesaldų kompotą arba išspauskite šviežių natūralių sulčių.

Kuo mažiau drabužėlių. Namuose kūdikiui leiskite būti nuogam, vyresniems mažyliams užtenka tik apatinių kelnaičių. Lauke vaiką renkite lengvučiais lino, medvilnės, bambuko pluošto drabužėliais, o ant galvos uždėkite plonytę kepurę. Neveskite vaiko į lauką nepridengta galva, nes jam grės saulės smūgis.

Drėkinkite namus. Orą sudrėkins kambariuose iškabinti šlapi rankšluosčiai, ant grindų arba spintelių išdėlioti indai su vandeniu arba specialūs drėkinamieji prietaisai. Taip pat sudrėkinti orą padės vandens buteliukas su purkštuku.

Kondicionierius. Kondicionierių geriausia įjungti pačiu silpniausiu režimu tolimiausiame kambaryje, nes didelis lauko ir patalpų temperatūrų skirtumas vaiko organizmui nenaudingas. Dar blogiau, jeigu vaikas iš lauko karščio staiga pateks į šaltą kambarį. Staigūs temperatūrų skirtumai kelia pavojų peršalti.

Užkarda nuo vabzdžių ir dulkių. Langus uždenkite specialiu tinkleliu, pro kurį į namus neįskris vabzdžiai ir vėjas neįpūs dulkių, o oras bus grynas. Plaukite kambarius ne rečiau kaip kartą per dieną.

Užuolaidos. Kai lauke 30 ir daugiau laipsnių, kambarių neišvėdinsite, nes iš lauko įsileisite tik karštį. Todėl langus užtraukite naktinėmis užuolaidomis, geriausia – šviesios spalvos, nes tamsi pritraukia saulės šviesą ir šilumą. Kiti būdai – ant langų stiklų užklijuoti specialią saulę atspindinčią plėvelę arba sumontuoti žaliuzes.

Vėdinimas. Visus langus ir duris bute ar name atidarykite tik tuomet, kai vaiko nėra namuose, nes jį perpūs skersvėjis. Nuolat atidarytą laikykite tik vieną langą.

Maistas. Karštomis dienomis daugelis vaikų netenka apetito. Negaminkite riebių patiekalų, pasiūlykite jam lengvai virškinamo maisto, daugiau vaisių ir daržovių. Kūdikiai atvirkščiai – dažniau reikalauja krūties, nes per mamos pieną jie papildo drauge su prakaitu išgaravusį vandenį. Žindanti mama prakaituodama taip pat netenka skysčių, todėl ir jai reikia daugiau gerti.

Parengė Dalia Petrutytė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook