Kaip namus paversti saugiais kūdikiui

Laiptų apsauginiai verteliaiMažojo nenuoramos smalsumas gerai pažįstamas visiems tėvams. Akylai stebėti vaiką, kad jis nesusižeistų būtina ne tik lauke, bet ir namuose pavojingų vietų netrūksta. Virtuvėje gali nuplikyti verdantis vanduo, vonioje galima paslysti ant šlapių grindų, o ant palangės pastatytas vazonas gali užvirsti tiesiai ant galvos. Kartais pakanka uždaryti duris ir mamai nereikia nervintis, kad vaikas susižeis. Deja, tai gelbėja labai retai. Taigi tėvams tenka spręsti galvosūkį, kaip apsaugoti mažylį nuo sužalojimų namuose. Jeigu gyvenate name, puikiai žinote, kokį pavojų vos pradėjusiam vaikščioti mažyliui kelia laiptai į antrą aukštą. Mamai belieka nuolat sekioti iš paskos. Kada tuomet nudirbti visus darbus namuose? Todėl geriausia pritaikyti namus, kad jie būtų saugūs mažam vaikui. Tai padaryti padės apsauginiai varteliai, kurie užtvers mažajam padaužai kelią į pavojingas namų zonas.

Užtvertas kambarysApsauginiai varteliai – ramybė kartu

Varteliai užtvers mažyliui išėjimą, pavyzdžiui, iš jo kambario. Vaikas galės saugiai žaisti su broliuku ar sesute, o mama ramiai užsiims savo darbais. Apsauginiai varteliai vaikams – tai gana aukštos grotelės, kurios patikimai užsirakina. Dažniausiai jie tvirtinami skėtikliais, bet būna ir stacionarių modelių. Suaugusieji gali lengvai įeiti ir išeiti iš užtveriamos erdvės, o vaikas nesugebės savarankiškai atrakinti vartelių.

Vartelių pranašumas lyginant su kambario durimis, kad jie permatomi, todėl mama ar tėtis gali stebėti ir girdėti mažylį. Vaikas taip pat jausis šalia tėvų ir nenuogąstaus. Varteliai reikalingi nuo pat pirmųjų dienų, kai kūdikis pradeda šliaužioti.

Kambario pertvaraFunkcionalūs ir paprastai montuojami

Lengvų konstrukcijų apsauginius vartelius nesunkiai sumontuosite. Neprireiks nei meistro sugebėjimų, nei specialių instrumentų. Dar vienas daugumos vartelių privalumas, kad juos montuodami nepažeisite nei sienų, nei durų staktos. Tokią konstrukciją prireikus galima greitai perkelti į kitą namų vietą. Kai vaikas paūgės, apsauginius vartelius atiduosite draugei, giminaičiui arba padėsite į sandėliuką kitam mažyliui, o sienose pėdsakų neliks ir remonto daryti nereikės. Tiesa, yra vartelių, kurie tvirtinami ne įspraudžiant, o priveržiami prie sienų. Jie taip pat labai interjero nesugadins – išmontavus tereikės užglaistyti nedideles skylutes.

Sumontuoti vartelius tinkamai padės specialus įveržimo indikatorius.  Mat jei apsauginiai varteliai įsprausti per stipriai, jie sunkiai darinėjasi, jei per silpnai – netvirtai laikosi. Spalvoti indikatoriai vartelių apačioje ir viršuje praneš, ar tinkamai juos sumontavote: žalia spalva atsiras, kai varteliai įsprausti gerai.

Apsauginiai varteliai nesukels pavojaus ir naktį. Apatiniame rėme pritvirtinta švytinti juostelė, todėl patamsyje neužkliūsite. Vartelių lankstai uždari ir apvalios formos, todėl neprispaus nei mamos, nei mažylio pirštų – nesvarbu kokioje pozicijoje bebūtų vartelių durelės.

Kur varteliai montuojami, kokias vaikui pavojingas namų erdves galima užtverti?

Židinio apsaugaVartelius galima montuoti tarpduryje, arkoje, tarp laiptų turėklų. Taip pat juos galima naudoti kaip kambario pertvaras. Apsauginiai varteliai gali užtverti kelią į tokias pavojingas namų zonas kaip balkonas, terasa, jie apsaugos erdvę, kurioje yra židinys, televizorius, vitražas arba didelis akvariumas.

Būtinai užtverkite laiptus, nes vaikas tikrai bandys lipti ir gali nukristi. Jeigu vaikas miega atskirame kambaryje, nakčiai pravartu jį užtverti, kad mažylis nesusižeistų naktinių pasivaikščiojimų metu. Ne kiekvienas vaikas jaučiasi saugus už uždarytų kambario durų, taigi apsauginiai varteliai padės išspręsti ir šią problemą.

Būtina užtverti virtuvę, vonios kambarį, koridorių. Virtuvėje vaikas ne tik gali nusiplikyti, bet ir susižeisti įvairiais aštriais įrankiais, o vonioje ar tualete pavojingos ne tik slidžios grindys, bet dar ir įvairiausia buitinė chemija. Dar viena nepageidaujama mažyliui zona – koridorius, kuriame palikote nešvarius batus arba pastatėte elektrinį šildytuvą.

Vartelių konstrukcija galite aptverti žaidimų zoną. Ji gali būti ir virtuvėje, ir svetainėje, o prireikus lengvai perkelsite į kitą vietą. Galėsite sukonstruoti keturkampį, penkiakampį ar šešiakampį maniežą, kuriame vaikas galės ramiai ir saugiai žaisti. Tai tikrai palengvins mamai gyvenimą: vaikas žais šalia ir netrukdys namų darbams.

Apsauginių vartelių įvairovė – mama ir tėtis išsirinks tinkamiausius

Durų apsauginiai varteliaiDurų ir laiptų apsauginiai varteliai paprastai universalūs, juos galima pritaikyti skirtingo pločio tarpams, yra ir nestandartinių variantų didesniam pločiui. Varteliai gali būti įvairiausių konstrukcijų: paprastos vientisos pertvaros ir sudėtingesni modeliai su varstomomis durelėmis, ir patogūs pasiimti į kelionę sulankstomi variantai. Jeigu neužtenka paruoštos konstrukcijos, galėsite įsigyti papildomus įvairių elementų komplektus varteliams: kitas sekcijas, vartelių pailginimo elementus, atramas tvirtinimui prie apvalaus turėklo. Taigi patys sukursite specialią konstrukciją pagal jūsų buto ar namo ypatybes.

Paprastai vaikiški apsauginiai varteliai yra skirti standartinio pločio durims (70 – 90 cm). Tačiau ne bėda, jei anga platesnė – vartelius paplatinsite specialiais lengvai sumontuojamais priedais. Durų ir laiptų apsaugos vartelius galima išplatinti iki 150 cm. Platesnėms angoms naudojamos kambario pertvaros – modulinės sistemos – pvz., REER modulinė sistema MyGate. REER sistema MyGate lengvai pritaikoma – pavyzdžiui, ją galite naudoti kaip židinio apsaugą, kambario pertvarą, arba kaip maniežą.

Vaikas nepateks į pavojingą namų zonąPopuliariausios vartelių medžiagos – metalas ir medis. Svarbiausios apsauginių vartelių savybės – tvirtumas ir patikimai užtverianti nepageidaujamą pasiekti erdvę konstrukcija.

Saugūs į vieną pusę atsidarantys apsauginiai varteliai, jie patogūs išeiti ir įeiti pastūmus priešais save. Specialiu fiksatoriumi galima nustatyti, į kurią pusę varteliai atsidarys, o prireikus atsidarymo pusę lengvai pakeisite. Yra į abi puses atsidarančių vartelių su dvigubos saugos užraktu. Atidaryti juos paprasta viena ranka, todėl mamai patogu be jokių kliūčių vaikštinėti su vaiku ant rankų. Mamai ir tėčiui patogesni varteliai be slenkstuko – nereikės nuolat galvoti, kad žengdami pro juos galite užkliūti.

Saugiai užrakina vartelius triguba uždarymo sistema, o atsirakina ji lengvai viena ranka. Vaikui savarankiškai atidaryti vartelius pernelyg sudėtinga, nes reikia atlikti tris judesius: paspaudus mygtukus abejose spynos pusėse, atlenkti spyną ir nežymiai kilstelėti vartelius.

Kai kurie apsauginiai varteliai turi pritraukimo mechanizmą ir užsirakina automatiškai. Išvengsite netikėtumų, jeigu skubėdami pamiršite juos užrakinti. Ar varteliai uždaryti, mamą ir tėtį informuos šviečiantys žalia ir raudona spalva indikatoriai.

Vartelių saugumas

Durų varteliai su slenkstukuSkirtingų tipų vartelius (durų, laiptų, durų – laiptų vartelius, modulinius vartelius atskiroms erdvėms aptverti) svarbu tinkamai sumontuoti. Didelis vartelių privalumas – universalios montavimo galimybės. Juos galima ir įsprausti tarp sienų, ir tvirtinti prie sienos.

Tinkamai sumontuoti ypatingai svarbu laiptų vartelius, antraip galima susižeisti. Įvairioms erdvėms užtverti puikiai tinka  įspraudžiami varteliai: jie ypatingai paprastai montuojami – nereikia net gręžti. Vienintelis šių vartelių trūkumas – slenkstukas, už kurio galima užkliūti. Todėl įspraudžiamų vartelių nepatariama naudoti laiptams apsaugoti. Jokiu būdu jų negalima montuoti laiptų viršuje ir nepatariama naudoti laiptų apačioje.

Apsaugant laiptus viršuje, patariama vartelius tvirtinti prie sienos medvaržčiais. Tokie apsauginiai varteliai neturi slenkstuko apačioje ir todėl nesukels Jūsų šeimai pavojingų situacijų. Keturias skylutes, atsiradusias tvirtinant vartelius, paskui lengvai užglaistysite.

Vaikiški apsauginiai varteliai padės apsaugoti mažylį nuo traumų namuose, o tėvelius – nuo papildomų nervų. Patrauklūs vaikiški apsauginiai varteliai puikiai įsikomponuos į namo ar buto interjerą.

Firma Reer

 

Apsauginiai varteliai REER – vokiška kokybė ir patikimumas

Vokiečių kompanija REER siūlo vartelius įvairiems gyvenimo atvejams:

  • laiptų apsaugai,
  • durų apsaugai,
  • židinio apsaugai,
  • kambario padalinimui.

Taigi išsirinksite tinkamus vartelius. Jei pasikeitė Jūsų poreikiai (pvz., židinio apsaugą prireikia perdaryti į maniežą arba kambario pertvarą, ar vartelius reikia įmontuoti platesniame įėjime) – galite nusipirkti papildomas komplektuojamąsias dalis REER varteliams.

Vokiška kokybė ir patikimumas – svarbiausi kriterijai, dėl kurių verta rinktis šios kompanijos gaminius. Reer įkurta 1922 metais ir nuosekliai dirbdama užsitarnavo kokybiško gamintojo reputaciją.

Reer yra viena iš novatoriškiausių kūdikių priežiūros prekes gaminančių įmonių, sukūrusi daug naujovių, pavyzdžiui, pirmąją laidinę mobiliąją auklę, pirmąjį kūdikių buteliukų ir čiulptukų sterilizatorių, specialią jautriai naujagimių odai saugią vystymo stalo šildymo spiralę. Vokietijos prekės ženklas Reer – inovatyvių, saugių ir patogių naudoti kūdikių priežiūros produktų etalonas.

Apsauginius vartelius ir kitus vaikų priežiūros reikmenis REER galite įsigyti elektroninėje parduotuvėje www.tavovaikams.lt

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook