Kaklo skausmas ir diegliai

Vaikai dažnai skundžiasi kaklo skausmu ir diegliais ir paprastai šie nusiskundimai nėra rimtos problemos požymis. Bet jeigu vaikui dilgčioja arba maudžia kaklą, reikėtų susirūpinti, nes tai gali būti meningito požymis.

Įtemptas naujagimio kaklas nebylos apie meningitą, bet, jeigu vaikas dar ir blogai jaučiasi, būtinai reikia pasikonsultuoti su gydytoju. Dažna priežastis būna kaklo raumenų uždegimas. Kaklo raumenys gali užsispausti dėl gimdymo traumos. Vaikas negalės pasukti galvos į vieną kurią nors pusę, o šios kaklo pusės raumenys gali būti skausmingai jautrūs.

Gydymas fizioterapija padės susidoroti su skausmu. Negydomi raumenys gali išlikti pažeisti ir kaklas bus nuolat įtemptas.

Nuolat užspaustas kaklas vyresniam vaikui gali būti negydyto kaklo raumenų uždegimo pasekmė. Gydytojas skirs reikiamas gydomąsias procedūras.

Staigūs kaklo diegliai vyresniam vaikui gali būti raumenų spazmų priežastis. Vaikas gali atsibusti nuo kaklo skausmo, paprastai – vienos pusės. Priežastis gali būti neaiški arba galbūt vaikas sėdėjo skersvėjo perpučiamoje vietoje. Kankinamas šio skausmo vaikas pasuka palenktą galvą į šoną, o šios kaklo pusės raumenys įtempti ir skausmingi. Kaklo judrumą padės atstatyti poilsis, šiluma ( karšta vonia arba pūslė), lengvi fiziniai pratimai. Šias procedūras teks atlikti 1–2 savaites.

Staigius dieglius sergančiam vaikui, dažnai lydimus ausų, gerklės skausmo ir aukštesnės temperatūros gali sukelti kaklo limfmazgių uždegimas. Bet tai gali būti ir meningito požymis, todėl būtinai reikia kreiptis į gydytoją.

Meningitas

Meningitas – smegenų dangalų infekcija. Paprastai ši liga pažeidžia vaikus iki penkerių metų. Ši liga labai pavojinga, ypač patiems mažiausiems. Ligą sukelia virusai arba bakterijos. Dažniau suserga nusilpę po persirgtų ligų, pavyzdžiui, gripo, vaikai. Inkubacinis meningito periodas trunka 2–10 dienų.

Liga prasideda prasta bendra vaiko savijauta, jis vemia, pakyla temperatūra. Vyresniems vaikams skauda galvą ir kaklą, sustingsta sprando raumenys, todėl lenkiant vaiko galvą, jis smakru negali pasiekti krūtinės. Vaikas jaučiasi vis blogiau. Dar neturinčio metukų vaiko momenėlis (minkšta vieta viršugalvyje) nuo vidinio spaudimo įsitempia ir nepulsuoja. Mažylis gali nuolat atlošti galvytę, jį gali nuolat ištikti periodiniai priepuoliai ir sąmonės netekimai.

Šia liga užsikrečiama nuo kosinčio ir čiaudinčio ligonio bei jo daiktų, pavyzdžiui žaislų.

Mažų plokščių alyvinių spuogelių bėrimas – sunkaus meningito, kurį sukėlė meningokokinė bakterija, požymis.

Virusinis meningitas – lengvesnė liga. Negydomas bakterinis meningitas gali baigtis mirtimi arba sukelti nuolatinį smegenų funkcijos sutrikimą.

Ką daryti?

Pastebėję vaikui minėtus požymius, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Taip pat – jeigu vaikui aukšta temperatūra, jis blogai jaučiasi, jei dėl kaklo įtampos ir skausmo krūtinės negalima nė paliesti.

Rečiau pasitaikančios kaklo skausmo priežastys: šalutinis kai kurių vaistų poveikis, artritas ( Sąnarių ir kojų skausmas), kaklo slankstelių netaisyklingas vystymasis arba defektai ir vaikų cerebrinis paralyžius.

Vaiko, kaip ir suaugusiųjų, kaklo skausmas gali būti ir streso pasekmė. Tai taip pat sukelia galvos skausmą. (Galvos skausmas).

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook