Karpos ir nagų grybelis – šiuolaikinės naikinimo priemonės

Kaip išnaikinti karpas ir nagų grybelį

Odos ir nagų grybelinės infekcijos, taip pat karpos – neretai užklumpančios problemos. Karpos atsiranda dažniausiai vaikams. Žiedinį kopūstą primenantys pilkšvi mazgeliai nusėja mažųjų plaštakas, pirštukus, pėdas ar keliukus. Šiuos darinius sukeliančiam žmogaus papilomos virusui paprasta prasiskverbti per pažeistą odą, o smalsūs mažieji, tyrinėdami aplinką, dažnai susižeidžia ir mėgsta viską čiupinėti. Nors karpos sveikatai nekenkia, bet sukelia estetinių ir psichologinių problemų. Naikinti šiuos nemalonius darinius reikia ir dėl to, kad jie sparčiai plinta ir užkrečiami.

Pavojingesnės užkrečiamos ligos – kojų odos ir nagų grybelis. Jomis galima užsikrėsti baseine, vonioje, sporto salėje, lovoje, pasiskolinus draugės batus. Grybeliui pažeidus kojų odą, atsiranda bėrimų ir žaizdų. Negydoma liga persimeta į nagus, pažeidžia jų struktūrą: pasirodo tamsios, gelsvos dėmės, po to nagas sustorėja ir deformuojasi. Liga gali prasidėti tik nuo vieno piršto nago, o vėliau pereiti ir į kitus.

Kaip gydytis?

Radikalūs karpų naikinimo metodai suaugusįjį nelabai įbaugins, bet mažam vaikui azoto, elektros terapija, lazeris arba itin skausminga krioterapija  pasirodys labai drastiški. Mažylis gali patirti didelį stresą – nesvarbu, kad gydytojas nuskausmins. Jau vien tik švirkštas gydytojo rankose sukels riksmą ir ašaras. Be to, jokios garantijos neturėsite, kad karpos vėl neatsinaujins.

Grybelio pažeisti nagai jau retai kada šalinami chirurgo, nes ši procedūra labai nemaloni ir po jos žmogus tampa nedarbingas. Geriamieji vaistai nuo grybelio gali pažeisti inkstus ir kepenis, o gydymas lazeriu nepigus. Paprasčiau, o ir patogiau, atsikratyti nagų grybelio ir išnaikinti karpas ramiai namuose specialiais tepalais.

Diuseldorfe dirbančios  dermatologės ir techninių knygų specialistams autorės Ankės Niederau taikomi  karpų ir nagų grybelio naikinimo metodai mikrodumblių preparatais tapo populiarūs visoje Vokietijoje. Šiuos produktus su aktyviaisiais gamtiniais komponentais naudoja pažangiausi šiuolaikinės dermatologijos centrai.

Mikrodumbliai – prieš grybelius ir virusus

Nuo 2005 metų odos priežiūrai naudojamos kosmetinės priemonės su veiksmingomis aktyviosiomis medžiagomis specialiai paruoštais mikrodumbliais. Šių mikrodumblių fermentai išardo visų žmogaus patogeninių grybelių rūšių polisacharido chitino (pagrindinio grybelių ląstelių sienelių komponento) struktūras. Todėl priemonės, kuriuose naudojami šie mikrodumblių ekstraktai, patikimai apsaugo nuo grybelio ir mikrobų. Žmogaus ląstelių struktūroje chitino nėra, todėl mikrodumbliai jokio pavojaus nekelia.

Mikrodumbliuose esantis kalcio polisacharido kompleksas, vadinamas kalcio spirulinu, apsaugo sveikas ląsteles ir neleidžia prasiskverbti karpas užauginančiam žmogaus papilomos virusui, kurio yra net 150 tipų, o kiekvienas iš jų pažeidžia tam tikras kūno sritis.

Paprastas būdas atsikratyti karpų be skausmo

Naikinant karpas svarbu apsaugoti odą, nes virusai skverbiasi per traumos pažeistas arba sutrūkinėjusias dėl sausumo jos vietas. Spirulinos mikrodumblių ekstraktas neleidžia virusams prasiskverbti net ir po susiformavusios karpos audiniu ir skatina odą atsinaujinti. Apsaugotas sveikas audinys vėliau gali pamažu pakeisti viruso pažeistą audinį. Tai visiškai neskausminga procedūra, kuri nepažeidžia audinių, po jos nesusiformuoja žaizdos, kaip tai dažnai atsitinka naudojant kitus efektyvius būdus. Tik reikia būtinai tepti pažeistas vietas du kartus per dieną.

Po procedūrų nelieka nė menkiausių randų. Jos tinka visiems suaugusiesiems be jokių išimčių, vaikams nuo trejų metų, taip pat tai gera išeitis diabetu sergantiems žmonėms, kuriems drastiškų invazinių metodų naudoti negalima. Nekantraujantys, kuriems skubu atsikratyti šių problemų, tokias priemones gali naudoti kaip pagalbines – drauge su tradiciniais metodais, tokiais kaip krioterapija arba gydymas lazeriu.

Vokiečių dermatologės nagų grybelio gydymo metodas

Gydytojai dermatovenerologai jau kalba apie Niederau metodą, taikomą grybeliu užkrėstiems nagams gydyti. Šis terminas reiškia kompleksines procedūras: gydymą ir po to atliekamą apsauginę priežiūrą naudojant priemones su aktyviąja medžiaga, kurioje yra specialiai paruošto mikrodumblių ekstrakto. Pasak specialistės, ji visų pirma mechaniniu būdu nuvalo grybeliu užkrėstų nagų paviršius ir kuo plačiau uždeda nepralaidų orui okliuzinį tvarstį su šlapalo tepalu. Po to žmogus namuose du kartus per dieną tepa nagus apsaugine jų priežiūros priemone, kad apsisaugotų nuo naujos infekcijos, kol sugyja visi nagai. Pastebėta, kad preparatai veikia ir tuo atveju, jei žmogus neturi kantrybės prižiūrėti nagus nuosekliai. Tačiau sėkmingiausias nuodugnus kompleksinis gydymo būdas.

Preparatų su spirulinos mikrodumblių ekstraktu efektyvumą patvirtina ne tik praktika, bet ir atlikti moksliniai tyrimai. Tokie mokslininkai kaip profesorius K. Reichas iš Hamburgo ir O. Pulzas iš Potsdamo apie šias aktyviąsias gamtines medžiagas išleido mokslinių publikacijų seriją.

Parengė sveikos gyvensenos edukologė Ieva Grabauskienė

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook