Kas turi būti kūdikio kelionių vaistinėlėje

Kūdikio kelionės vaistinėlėGimus kūdikiui, kelionė ir atostogų poilsis atrodo kaip praeities malonumas, niekaip nesiderinantis su vos kelių mėnesių kūdikio dienotvarke. Nepaisant to, dauguma šeimų keliauja su mažais vaikais. Žinoma, kelionė į sodybą arba prie jūros su žindomu kūdikiu nebus visiškai nerūpestinga jauniems tėveliams, bet įmanoma. Tereikia tinkamai pasiruošti ir nusiteikti. Juk naudinga pasimėgauti saulės ir vandens malonumais, o atitrūkus nuo kasdienės aplinkos – ir nuotaika, ir savijauta geresnė.

Viskuo mama turėtų pasirūpinti iš anksto

Apie kūdikiui būtinus daiktus kelionėje pradėkite galvoti prieš kelias savaites, kad nieko nepamirštumėte ir spėtumėte nusipirkti tai, ko neturite namuose.  Sąrašą visuomet laikykite po ranka – bet kuriuo momentu jį galėsite papildyti. Suplanuokite viską iki smulkmenų, įsivaizduodami įvairias situacijas, kurios laukia mažylio kelionėje ir poilsio vietoje, nepamirškite maudymosi priemonių, žaislų, pagalvokite apie maistą, drabužėlius, higienos priemones, miegui ir pasivaikščiojimams reikalingus daiktus. Laisviau ir patogiau judėti su vaiku, ypač ten, kur neįmanoma važiuoti su vežimėliu, padės nešyklė. Jeigu dar neturite, vertėtų ja pasirūpinti.

Svarbią vietą daiktų sąraše užima kūdikio kelionių vaistinėlė. Pasiruoškite visiems negalavimams, kurie užklupti kūdikį gali netikėtai.

Vasaros malonumai, kuriuose slypi pavojai, – vanduo ir saulė

Susitaikykite su mintimi, kad paplūdimyje su kūdikiu negalėsite išbūti visą dieną. Saulėtą dieną mažyliui lauke patariama žaisti tik iki 10 val. ryte ir po 16 valandos. Dar daugiau – kūdikiui nedera kaitintis atviroje saulėje. Mažyliui iki metų parinkite vietą medžių arba uždangos pavėsyje. Vaiko odą ištepkite apsauginiu kremu, kurio apsaugos filtras ne mažesnis kaip SPF 30. Nepamirškite, kad išeinant į lauką kremą tepti reikia prieš 20 minučių. Lauke kūdikiui pravers šviesios spalvos medvilninė palaidinė ilgomis rankovėmis, kuri apsaugos jį nuo ultravioletinių spindulių ir nudegimų saulėje. Galvytė visada turi būti uždengta kepure su snapeliu, plačiabryle skrybėle arba skarele.

Pirmoms maudynėms jūroje pasirinkite momentą, kai vaikas geros nuotaikos. Jokiu būdu neneškite jo į vandenį prievarta – pliuškenimasis jūroje ar ežere jam turi teikti malonumą. Galbūt iš pradžių jis norės patrepsėti ant kranto ir tik po kurio laiko įbris į vandenuką arba neprieštaraus pasinerti drauge su mama ant jos rankų. Pirmą kartą jam užteks kelių minučių, vėliau maudynių laiką galima ilginti iki 10 -15 minučių – pagal vaiko būklę ir vandens temperatūrą.

Vaistai nuo temperatūros, viduriavimo ir apsauga nuo vabzdžių

Būtiniausios priemonės kūdikio vaistinėlėje – nuo žaizdų, vabzdžių, virškinimo sutrikimų ir peršalimo.

Bene labiausiai nuotaiką poilsio metu gadina – vabzdžiai. Kūdikį nuo jų apsaugosite uždengę vežimėlį ar lovelę marle bei uždėję ant langų specialų tinklelį. Purškiamus repelentus kūdikiui naudokite atsargiai – tik specialius vaikiškus ir netiesiogiai ant odos. Jeigu ilsitės vietoje, kurioje knibžda erkių, pasirūpinkite specialia vaiko apranga – kojytės ir rankytės turi būti uždengtos. Kelnyčių galus galima sukišti į kojines, būtinai uždėkite kepurę. Kasdien apžiūrėkite kūdikio kūną ir galvytę, ar neįsisiurbė erkė, ar nėra vabzdžių sugėlimo žymių. Kelionėje gali praversti ir uodų įkandimo niežulį mažinantis losjonas.

Kūdikio kelionių vaistinėlėje būtinai turi būti termometras ir karščiavimą bei skausmą malšinančių vaistų. Nežinia kaip sukaitusį mažylį paveiks, pavyzdžiui, vėjukas  arba užsitęsusios maudynės. Duoti šių vaistų neskubėkite – pediatrai pataria nemažinti žemesnės kaip 38,5 laipsnių kūdikio temperatūros (išskyrus mažyliams iki 2 mėnesių). Karščiavimas – ne liga, o apsauginė organizmo reakcija, kova su liga. Padidėjusi temperatūra naikina virusus ir bakterijas. Išimtis – tik kūdikiai, kuriems anksčiau buvo traukulių dėl temperatūros. Prieš kelionę vaistinėje nusipirkite būtent kūdikiams pritaikytų vaistų. Patiems mažiausiems tinka suspensijos pavidalo vaistai nuo skausmo ir uždegimo, juos lengva kūdikiui sugirdyti geriamuoju švirkštu, kuriuo taip pat paprasta nustatyti reikiamą dozę. Tokie vaistukai padės, jeigu kelionėje staiga ims dygti dantukas arba suskaus gerklytė.

Drauge su temperatūra apninka ir sloga, todėl nepamirškite ir specialiai kūdikiams skirtų nosies lašiukų, kriaušės gleivėms išsiurbti.

Naujas maisto produktas, kurio kūdikis paragavo su mamos pienu arba suvalgė pats, gali  sutrikdyti virškinimą, taigi svarbūs vaikiški vaistukai vasaros kelionėje – nuo viduriavimo. Dažna kūdikių problema – pilvuko pūtimas. Vaistų nuo pilvo pūtimo vaistinėse gausu – tereikės pasirinkti.

Jeigu vaikui dažnai užkietėja viduriai, įsidėkite preparatą nuo šios problemėlės, vidurius taip pat laisvina džiovintų vaisių tyrelės.

Susižeisti pargriuvęs kūdikis gali visur, taigi kelionėje būtina turėti antiseptinio skysčio ir gydomųjų tepaliukų bei tvarsčių.

Parengė Undinė Gilė

 

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook