Kaune jau galima paskiepyti vaiką nuo meningokokinės infekcijos

Gydytojas Darius VaraškevičiusKauno klinikinės ligoninės Vaikų konsultacinė poliklinika gavo pirmąsias užsakytas vakcinos siuntas ir pradėjo skiepyti vaikus nuo pavojingiausiojo B grupės meningokoko.

Kauno klinikinės ligoninės laikinai Vaikų konsultacinės poliklinikos vedėjos pareigas einanti Violeta Gediminienė sako, kad tėvų susidomėjimas skiepais yra didžiulis. „Kai visoje šalyje dar žiemą baigėsi šios vakcinos atsargos, nuolat sulaukdavome skambučių, ar negavome naujų vakcinos dozių, – sakė ji. – Kai vakcina buvo atgabenta į Lietuvą, ji buvo užsakyta ir dabar intensyviai registruojame norinčius paskiepyti savo vaikus  bei atliekame šią procedūrą.“

Užkrečiamų ligų ir AIDS centro duomenimis, į Lietuvą atvežta 3 tūkst. dozių vakcinos. Vasarį šios vakcinos gydymo įstaigose greitai neliko, kai metų pradžioje Vilniuje meningokokinė infekcija pasiglemžė dviejų vaikų gyvybes.

Ne vieną vaiką nuo meningokoko išgelbėjęs Kauno klinikinės ligoninės Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Darius Varaškevičius įsitikinęs, kad vakcina geriausiai apsaugo nuo klastingos ligos. „Labiausiai imlūs meningokoko infekcijai – vaikai iki 5 metų. Užsikrėtusių  pavojingu B grupės meningokoku santykinai nėra labai daug, bet ši liga kerta iš peties ir neretai žaibiškai pasiglemžia ligoniukų gyvybes“, – sakė medikas.

Kauno klinikinėje ligoninėje balandį medikai išgelbėjo meningokoku užsikrėtusius 2 metų ir 2 mėnesių berniuką bei 10 mėnesių mergytę.

Maždaug 1 iš 10 susirgusiųjų šia liga miršta net ir tinkamai gydomi. O ir išgelbėjus gyvybę lieka grėsmė likti neįgaliems.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, per šiuos metus meningokoko infekcija Lietuvoje nusinešė 4 vaikų gyvybes. Iš viso šiemet registruoti 22 susirgusieji meningokokine infekcija – 5 suaugusieji ir 17 vaikų. 2015 m. Nuo šios ligos mirė 7 žmonės iš 74 susirgusiųjų, o 2014 m. – 5 iš iš 71.

Deja, valstybė dar nekompensuoja skiepų nuo B grupės meningokoko, nors apie tai jau svarstoma. Vakcina kainuoja 110 eurų, o efektyviems skiepams reikalingos dvi dozės.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook