Kelionė su vaikais – be rūpesčių

Vaikas kelionėjeJau seniai motinystė nesiejama su namų rutina: šeimos su mažyliais nešyklėse kopia į kalnus, užsienio kurortuose mėgaujasi paplūdimio malonumais. Juolab kad tėvystės atostogose išvykti svetur galima bet kada, o dvejų metų dar neatšventusiems vaikams skrydis lėktuvu dažniausiai nekainuoja. Kad kelionė su vaikais būtų be rūpesčių, tereikia ją suplanuoti. O su vaikais dažnai keliaujančios mamos tikina: atostogas su atžalomis, kai joms pasiruošta iš anksto ir kai apie tai nepagalvota, tas pats, kas kelionė mersedesu ir senu žiguliu.

Pagal sezoną

Kūdikiai daug geriau pakelia vėsą nei karštį, todėl atostogoms su vaikais svarbu pasirinkti tinkamą metų laiką ir šalį. Geriausios vietos, kurios lepina malonia šiluma, bet ne alinančiu karščiu. Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ atstovė Inga Aukštuolytė sako, jog artimiausias atostogoms su vaikais palankus laikas – balandis ir gegužė. Šiuo periodu malonūs, bet dar ne per karšti orai Kipre – ne veltui sakoma, jog Europoje vasara anksčiausiai ateina į Kiprą. Su Kipru varžosi Turkija. „Balandį šiose šalyse jau būna įšilęs ne tik oras, bet ir jūra, – tikina I.Aukštuolytė. – O nuo gegužės vidurio su vaikais jau galima vykti ir į Bulgariją, Ispaniją, Graikiją“.

6 metukų vaiką auginanti kelionių organizatoriaus atstovė sako, jog Lietuvoje pavasaris –  sunkus metas mažiesiems: „Po žiemos imuninė sistema nusilpusi, oras – permainingas, todėl vaikai dažnai serga. O per ankstyvas atostogas pavasarį dar ir imunitetui ypač svarbaus vitamino D galima parsivežti visiems metams“.

Venkime sezono įkarščio

Atsižvelgdami į sezoniškumą išvengsite ir didžiulių turistų srautų, kurie apsunkina kelionę su vaiku. Ar pietautumėte perpildytame restorane, ar mėgintumėte rasti atokesnę vietelę paplūdimyje, – su vaikais poilsiaujantiems tėvams visose situacijose sunkiau, kai žmonių kurorte daug, todėl  kelionėms geriausia rinktis ne sezono įkarštį.

„Atostogoms su vaikais tinkamiausio klimato ir mažiausiai kitų poilsiautojų galima tikėtis turistinio sezono pradžioje – pavasarį arba rudeniop ar net žiemos pabaigoje. Balandį ir gegužę viešbučiai jau būna visiškai pasiruošę sezonui ir laukia poilsiautojų, – sakė I. Aukštuolytė. – Be to, keliaudami ne per patį sezono įkarštį sutaupysite, mat paprastai viskas kurortuose brangsta tuomet, kai poilsiautojų daugiausia. Tik reikėtų atsižvelgti į tai, jog įvairiose šalyse sezono įkarščio periodas skiriasi.“.

Balandį I. Aukštuolytė pataria su vaikais ilsėtis Kipre, Sardinijoje, o rugsėjį, spalį galima vykti į Bulgariją.

Vaikas lėktuve

Už vaiko iki 2 metų skrydį dažniausiai mokėti nereikia, bet atskira keleivio vieta jam taip pat nepriklauso.  Vadinasi, per visą skrydį vaikas sėdės ant kelių. Kelionė bus lengvesnė, jeigu pasirinksite trumpesnį skrydį, t. y. kuo arčiau esančią šalį. Vaikui iki 2 metų optimalus skrydžio laikas – 2-3 val. Apie 2 val. skrendama iki Bulgarijos kurortų, iki Kipro – 4 val., nors dažniausiai geromis skrydžio sąlygomis pilotai šį atstumą įveikia per tris. Panašiai užtrunkama nuskristi ir iki Turkijos Pietuose esančių kurortų bei Viduržemio jūros skalaujamos Sardinijos.

Vaiko bagažo kaina

Prieš įsigyjant poilsinę kelionę pasidomėkite, ar reikia mokėti už vežimėlį ir vaiko rankinę su kelionėje mažyliui būtinais daiktais, nešamą į lėktuvo saloną. Pavyzdžiui, skrendant „Ryanair“ lėktuvu vaiko vežimėlis nekainuoja, tačiau už bet kokį papildomą bagažą teks susimokėti. „Keliaujantys per užsakomųjų skrydžių bendrovę „Small planet“ iki 10 kg vaiko (iki 2 m.) bagažo gabena nemokamai“, – sakė kelionių organizatoriaus atstovė.

Tinkamas viešbutis   

Pusantrų metukų Anos-Kotrynos mama Vita Valeikaitė įsitikinusi, jog kruopščiai suplanuotas poilsis užsienyje su kūdikiu daug lengvesnis. „Verta apgalvoti kiekvieną kelionės smulkmeną ir ypač atidžiai rinktis viešbutį. Kelionių konsultantui ar rezervavimo sistemose internete būtinai nurodykite tikslų vaiko amžių. Pavyzdžiui, jei reikia lovelės vaikui, aiškiai nurodykite, kad ji reikalinga būtent kūdikiui, nes galite gauti per didelę“, – pataria su dukra nuo pustrečio mėnesio keliaujanti V. Valeikaitė.

I. Aukštuolytė pataria pasidomėti, ar viešbutis pritaikytas poilsiui su vaikais. Pavyzdžiui, ar jame yra žaidimų kambariai, vaikų klubai ir saugaus gylio baseinai, ar vyksta renginiai vaikams, ar galima pasisamdyti auklę, kurios, galbūt, prireiks panorus vakare pasivaikščioti prie jūros? „Tikrai rasite viešbutį geriausiai prisitaikiusį priimti būtent šeimas su vaikais.

Papildomos rankos

Su vaiku vien įlipti į lėktuvą gali būti sudėtinga: ypač su dviem ar trim vaikais, o dar lagaminas, vaiko krepšys, rankinė… Tas pats išlipant, ir kone kiekviename kelionės į svetimą šalį žingsnyje. Pavyzdžiui, ką darysite, kai jums ar kuriam iš mažųjų prireiks į tualetą? Išvengti tokių nepatogumų padeda pastaruoju metu itin populiarėjančios mamų kelionės su palyda: aukle, drauge, mama, močiute. „Tai naujai besiformuojanti tradicija – atostogų užsienin vykstama su vaikus prižiūrėti padedančiu žmogumi“, – pastebėjo I. Aukštuolytė.

Pasitikėkime mažaisiais

Nojaus (5 m.) ir Elijaus (7 m.) mama Vilma Songailaitė pataria labiau pasitikėti vaikais. Pas užsienyje gyvenančius senelius drauge su vaikais ji keliauja nuo pat mažumės. Pasak Vilmos, iš daugybės buvusių skrydžių vos keli pasitaikė tikrai sunkūs, kai mažyliai verkė, o visi kiti buvo sklandūs ir atnešė daugiau smagių nuotykių bei gerų emocijų negu sunkumų. „Manau, jog kelionės vaikams – tik į naudą. Jie išmoksta lengviau prisitaikyti skirtingose situacijose, o ilgiau pasėdėti ar pamiegoti lėktuvo kėdėje jiems – ne problema. Mūsų vaikai nuolat klausinėja, kada ir vėl kur nors keliausime“, – sakė Vilma ir ragino nesibaiminti kelionių su mažaisiais.

Būtini dokumentai keliaujant su vaikais

Kiekvienas keliautojas, taip ir kūdikis, turi turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą. Prieš ruošdamiesi kelionei, pasitikrinkite, ar dokumentas galios toje šalyje, į kurią vykstate. Gimimo liudijimas nėra tinkamas dokumentas. Daugiau informacijos apie kelionės dokumentus rasite Lietuvos užsienio reikalų ministerijos svetainėje www.keliauk.urm.lt.

Ramybės suteiks ir papildomas draudimas. Vykstant į užsienį rekomenduojamas mažylio medicininių išlaidų draudimas – juk vaiko savijautą gali pabloginti klimato, maisto ir kitų aplinkybių pokyčiai.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook