Kojinės – pagal vaikų eskizus

Skinijos konkurse laimėję vaikai 2014Konkursas „Nusipiešk sau kojinytes“ vyksta devintus metus visos Lietuvos, o šiemet – ir tarptautinės lietuvių bendruomenės mastu. Šis konkursas tapo gražia bendrovės, šalies mokyklų bei kitų ugdymo įstaigų ir kūrybingus vaikus auginančių šeimų tradicija. Iš tūkstančių įvairaus amžiaus vaikų nupieštų kojinių eskizų renkami nugalėtojai, o „Skinija“ fabrikas kasmet išmezga kojines arba pėdkelnes, kurias svajoja dėvėti ir sukuria vaikai.

„Mums, kaip brandžiai ir vietos bei užsienio rinkose įsitvirtinusiai bendrovei, svarbu savo sėkme dalintis su kitais. Šis konkursas – mūsų patirties dalybos ir jaunųjų kūrėjų skatinimas savo mintis realizuoti žaismingai bei kryptingai. Mokyklų, kitų ugdymo įstaigų ir tėvelių įtraukimas kasmet parodo bendradarbiavimo ir bendravimo būtinybę bei vertę tiek versle, tiek kasdieniame gyvenime. Dėl to net esame įsteigę prizą už komandinį darbą.  Be to, mes iš tiesų norime kurti produkciją, apie kurią svajoja vaikai“, – konkurso tikslą aiškina Kęstutis Rudgalvis, UAB „Skinija“ valdybos pirmininkas.

Tradiciškai daugiausia kojinių piešinių sulaukta iš didžiųjų Lietuvos miestų, tačiau didesniu aktyvumu šiemet nustebino ir mažesni miesteliai – pavyzdžiui, Tauragė, Kuršėnai, Gargždai, Mažeikiai. Apie 150 eskizų atsiuntė ir Anglijoje, Airijoje ar net Egipte gyvenantys lietuvių vaikai.

Kęstučio Rudgalvio teigimu, plati konkurso „Nusipiešk sau kojinytes“ geografija ir aktyvus dalyvavimas tik patvirtina, kad kūrybiškumas slypi kiekviename iš mūsų, o jam pasireikšti kartais tereikia padrąsinimo ar paskatinimo iš stipresnio draugo, artimųjų palaikymo. Be to, tai rodo, kad vaikai visur svajoja, kuria ir nepaisant savo gyvenamosios vietos nori atrodyti gražiai ir stilingai.

Konkurso vertinimo komisija kasmet peržiūri visus piešinius bei išrenka 6 pagrindinius nugalėtojus ir dar beveik 30 vaikų prizus laimi papildomose kategorijose: už taikomojo dizaino išmanymą, už netikėtą kūrybinį sprendimą, už aktyvų asmeninį dalyvavimą, už kūrybišką komandinį darbą. Dar vieną konkurso nugalėtoją išrenka „Skinijos“ Facebook bendruomenė.

Vieno iš piešinių vertinimo komisijos nario Egidijaus Sidaro teigimu, visi konkurse dalyvaujantys vaikai ne tik ugdo savo kūrybiškumą, bet ir realiai kuria madą.

„Jau ne pirmus metus dalyvaujant konkurso komisijoje bene labiausiai stebina jo dalyvių aktyvumas. Kai kurie jaunieji kūrėjai atkakliai siekia užsibrėžto tikslo, seka naujausias mados tendencijas, analizuoja praėjusių metų laimėtojų modelius. Tai tik patvirtina, kad taikomojo dizaino sritis Lietuvoje populiarėja, o tai, kad savo kūrybiškumą gali realizuoti versle – jau normali ir siektina pasaulinė praktika“, – teigia mados namų „Cantas“ dizaineris Egidijus Sidaras.

UAB „Skinija“ kolektyvas dėkoja visiems dalyvavusiems, jų mokytojams ir artimiesiems bei linki gražios, geriausių įspūdžių kupinos vasaros, o rudenį įvairiose prekybos vietose kviečia apžiūrėti ir įvertinti, kaip atrodo pagal šių metų konkurso nugalėtojų eskizus numegztos kojinės ir pėdkelnės.

Konkurso „Nupiešk sau kojinytes“ 2014 m nugalėtojai

Konkurso nugalėtojai socialiniame tinkle „Facebook“

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook