Kokį planšetinį kompiuterį pirkti vaikui?

Planšetiniai kompiuteriai vaikamsIšmaniosios technikos pasiūlymų gausu ne tik mokiniams, bet ir patiems mažiausiems –ikimokyklinukams. Jie taip pat nori būti išmanūs ir ir draugauti su naujausiomis technologijomis, tik tėveliams prisideda dar vienas galvosūkis, kaip protingai parinkti vaikui planšetinį kompiuterį.

Šiandien vis daugiau vaikų naudojasi planšetiniu kompiuteriu. Patys mažiausi – tiesiog žaidžia, mokyklinukams jis praverčia mokslams. Nereikėtų pamiršti, jog ieškant planšetinio kompiuterio vaikui, vertėtų atkreipti dėmesį į visai kitus parametrus nei renkantis tokio tipo įrenginį suaugusiam žmogui. Nepigus kompiuteris gali būti labai greitai sunaikintas, jei jis nebus atsparus įbrėžimams ir smūgiams, kurie neišvengiami, jei įrenginys atsiduria vaiko rankytėse.

Ar reikia vaikui planšetinio kompiuterio?

Mobilumas, kompaktiškumas ir paprastas naudojimasis – pagrindiniai planšetinio kompiuterio bruožai. Ką ši mobili technika gali suteikti vaikui?

Žaidimai. Tai ko gero populiariausias vaikų užsiėmimas. Palyginus su išmaniojo telefono ekranu, planšetinio kompiuterio ekranas didesnis, todėl patogiau ir maloniau žaisti. Žaidimai – ne tik pramogos, bet ir lavinamosios programėlės, kurios padeda mokytis užsienio kalbos, spręsti loginius uždavinius ir t.t.

Vaizdo įrašų peržiūra, filmų ar „YouTube“ turinio.

Skaitymas. Žinoma, geriau skaityti planšetiniame kompiuteryje nei išmaniajame telefone, tačiau ilgai trunkanti tokia veikla gali pakenkti regėjimui.

Naršymas internete.

6 dėmesio verti punktai renkantis planšetinį įrenginį vaikui

Ekrano dydis ir tipas

Ekranas turėtų būti 7 – 8 colių įstrižainės. Didesnės ekrano įstrižainės modeliai paprasčiausiai gali būti per dideli ir nepatogūs vaikui. Ekranas – jautriausia planšetinio kompiuterio dalis, todėl verta atkreipti dėmesį į tai, ar jis yra aprūpintas specialiomis apsaugomis, pvz. sustiprintu stiklu (Gorilla Glass). Tokio tipo įrenginys turi 1024×600 pikselių skiriamąją gebą.

Jungtys

Mažiausiems skirti planšetiniai kompiuteriai retai kada turi 3G/4G modemą. Iš anksto įdiegtų skaitmeninių programėlių mažiesiems užtenka. Vyresniems vaikams (mokyklinukams) jau reikia įrenginio su WiFi ir / arba 3G modemais. Jei planšetiniu kompiuteriu galima jungtis prie interneto, nederėtų pamiršti apie apsaugą, kuri leis tėvams nustatyti naudojimosi įrenginiu ribas.

Procesorius

Perkant planšetinį kompiuterį vaikui dėmesys kreipiamas į visai kitus parametrus nei suaugusiam, todėl procesorius lieka antraeiliu dalyku. Šiuo atveju optimaliu variantu laikomas kompiuteris, turintis du ir daugiau branduolių, pasižyminčių 1.2 – 1.6 GHz taktiniu dažniu. Minimalus operatyviosios RAM atminties dydis turėtų būti ne mažesnis nei 512 MB. Perkant įrenginį mažiausiems iš tikrųjų neverta investuoti į modelį su didesne nei 1 GB atmintimi.

Operacinė sistema

Dauguma vaikams skirtų įrenginių veikia „Android“ operacinės sistemos su atitinkama vartotojo sąsaja pagrindu. Tokia sistema dėl intuityvios navigacijos patraukli vaikui, mat įrenginį lengvai sugebės valdyti net dar nemokantys skaityti.

Operacinė sistema Privalumai
„Windows“ Identiškų, kaip stacionariuose kompiuteriuose, skaitmeninių programėlių prieinamumas. Galima dirbti su žinomu ir patikimu „Office“ paketu (pvz. 365 prenumeratos paslauga). Paprasta atkurti audio ir skaitmenines knygas. Galima prijungti pelę ir klaviatūrą. Integruota kamera leidžia, pvz. skenuoti užrašus. Plačios galimybės naršyti internete. Pakankama baterijos veikimo trukmė.
„Android“ Didelė skaitmeninių programėlių bazė; „Google Docs“ biuro paketas. Paprastas audio ir skaitmeninių knygų atkūrimas. Galima prijungti pelę ir klaviatūrą (bevieles). Integruota kamera galima skenuoti, pvz. užrašus. Naršymas internete tipine mobilia naršykle (trūksta flash technologijos). Pakankamai ilga baterijos veikimo trukmė.
„iOS“ Didelė skaitmeninių programėlių bazė. Našus ir greitas veikimas kartu su kitomis programomis. Nemokamas „iWorks“ biuro paketas. Paprasta atkurti garso ir skaitmenines knygas. Naršoma tipine mobilia naršykle (trūksta flash technologijos). Ilgas baterijos veikimo laikas.

 Korpusas ir konstrukcija

Visi korpuso elementai turėtų būti gerai pritaikyti, o plastikas geriau ne iš pigiausių. Geriausias metalinis korpusas. Specialūs pakietinimai, smūgius sugeriantys guminiai įdėklai, rankenos, patvarus ekranas, atsparumas vandeniui – štai savybės, kurių patariama ieškoti renkantis planšetinį kompiuterį mažiausiems.

Baterijos veikimo trukmė

Pakankamas veikimo laikas yra 4 valandos. Nereikėtų pamiršti, jog vaikui nedera planšetiniu kompiuteriu naudotis pernelyg ilgai. Kai kuriems vaikams skirti įrenginiai aprūpinti laiko kontrole – praėjus tam tikram laikui, planšetinis prietaisas automatiškai blokuojamas. Norint toliau juo naudotis, reikia įvesti slaptažodį.

Rinkitės planšetinį kompiuterį vaikui, kuris būtų:

  • Nedidelis ir patogus.
  • Atsparus smūgiams ir įbrėžimams.
  • Turi intuityvią sąsają.
  • Su įvairaus amžiaus vaikams pritaikytomis skaitmeninėmis programėlėmis.
  • Santykinai pigus (60 – 99 €).
  • Tėvai gali paprastai nustatyti apsaugą.

Nepamirškime, kad planšetiniai kompiuteriai nėra tik išmanus žaislas. Šio tipo įrenginys sėkmingai gali pasitarnauti mokymuisi.

Varlė.lt specialistų patarimai

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook