Kokią kosmetiką paruošti kūdikiui

Sveika oda -patenkintas kūdikisKūdikio oda labai jautri ir dar neprisitaikiusi prie kitokios negu mamos įsčiose aplinkos, todėl labai pažeidžiama:  linkusi į uždegimus, greitai parausta bei dažnai išberiama. Ypač pažeidžiama užpakaliuko odelė. Vadinamasis vystyklų dermatitas (odelės uždegimas) pažeidžia sauskelnių dengiamas vietas. Jį sukelia odelę dirginančios išmatų ir šlapimo medžiagos. Vystyklų dermatitas pažįstamas kone visiems tėvams, nors ir kruopščiausiai besirūpinantiems kūdikio higiena.

Ką daryti, jei išbėrė užpakaliuką

Įskilusiose odos vietose ir prie išangės atsiranda smulkus rausvas bėrimas, kuris gali išplisti į odos klostes. Negydoma odelė pradeda šlapiuoti, atsiranda opelės. Vystyklų dermatitas pažeidžia kirkšnių raukšles, kaklą, pakinklius ir pilvo apačią. Nemalonūs šio negalavimo simptomai: skausmas, niežulys ir deginimas. Kūdikis pasidaro neramus, irzlus, dažnai verkia, prastai miega ir mažai valgo.

Nekreipti dėmesio į išbertą kūdikio odelę rizikinga, nes bėrimai gali pažeisti didelius odos plotus ir negalavimas komplikuosis bakterine arba grybeline infekcija.

Lengvo vystyklų dermatito gydyti nereikia. Pakanka sustiprinti higieną ir pasirinkti tinkamą kūdikio priežiūros kosmetiką. Pirmiausia, išbertą odelę būtina prausti keletą kartų per dieną, ypač po tuštinimosi, vartoti ypač švelnius prausiklius. Tinkamiausi pažeistai odelei švelnūs vonios aliejukai kūdikiams. Jie gaminami be muilo, todėl švelniai valo, drėkina ir ramina odelę. Nuprausta oda švelniai nusausinama ir  patepama specialiu kremu nuo sauskelnių bėrimo. Paskui kūdikiui leidžiama 10 –15 minučių pasispardyti nuogu užpakaliuku. Išbertai odelei padės kremukai, gaminami be aromatų ir dažiklių. Vienas iš paprastai juose pasitaikančių komponentų – cinko oksidas, kuris pasižymi antiseptiniu poveikiu, ramina sudirgusią bei pažeistą odą. Cinko oksidas –žinomas kaip ypatingai efektyvi priemonė odos egzemai bei kūdikių iššutimui gydyti.

Kremai sveikai kūdikio odelei

Kruopšti higiena ir alergijų nesukelianti kosmetika – puiki bėrimų profilaktikos priemonė. Nors ir sveiką kūdikio odelę profilaktiškai patepkite specialiu priežiūros kremu po kiekvieno prausimo. Jis nuramins ir sudrėkins nuolat sauskelnių ir drabužėlių trinamą bei šlapimo dirginamą plonytę odą. Taip pat sudarys nuo drėgmės saugančią plėvelę.

Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais kūdikių oda išskiria mažai riebalų ir prakaito, kurių reikia ją saugančiai hidrolipidinei plėvelei susidaryti. Kai kurių kūdikių oda sausa nuo gimimo. Taigi veiduko odą taip pat reikia saugoti nuo išsausėjimo ir įtrūkimų. Todėl verta įsigyti specialų kremą jautrios kūdikio odos priežiūrai. Kremas ne tik sudrėkins švelnią naujagimio ir kūdikio odelę, bet ir apsaugos nuo saulės spindulių, šildymo ir kondicionavimo sistemų išsausinto oro poveikio.

Parengė Undinė Gilė

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook