Kokią kūno priežiūros kosmetiką gali naudoti visa šeima?

Kūno prausiklis ir drėkinamasis losjonas – pagrindinės odos priežiūros priemonės. Rinkdamiesi jas vadovaujamės ne tik maloniu kvapu, bet ir odos būkle panaudojus. Svarbiausia, kad šios kosmetikos priemonės padėtų išlaikyti odą sveiką. Juk tai – pats didžiausias žmogaus organas ir imuninės sistemos dalis, apsauganti nuo įvairių išorinių veiksnių, neleidžianti prasiskverbti bakterijoms bei įvairioms kenksmingoms medžiagoms. Gerai atlikti šias funkcijas gali tik sveika oda, ir ji svarbi kiekvienam – nuo mažiausio iki didžiausio.

Sveika oda apsaugo nuo ligų

„Dauguma mūsų esame linkę sveikatą priimti kaip duotybę, ir kol kažkas neatsitinka, retas kuris susimąstome, kaipgi iš tiesų veikia mūsų kūnas. Kalbant apie odą, tai ji kaip organas turi daug ir įvairių funkcijų. Viena svarbiausių – ji yra pagrindinis mus nuo įvairių aplinkos veiksnių saugantis barjeras, apsauginė siena. Oda kasdien mus gina nuo įvairių alergenų, mikroorganizmų, padeda prisitaikyti prie besikeičiančio oro ir taip toliau. Šie ir vidiniai veiksniai, tokie kaip nuovargis, stresas, neigiamos emocijos – yra didelis krūvis odai. Jos netausojant, apsauginės savybės nusilpsta, pažeidžiamas odos barjeras. Na, o sutrikusi odos barjerinė funkcija, deja, bet yra tiesus kelias į įvairias odos ligas”, – pasakoja gydytoja Iveta Gylienė.

Anot gydytojos, didelį apsauginį vaidmenį atlieka odą gaubianti rūgštinė mantija, sudaryta iš riebalų ir prakaito liaukų išskiriamų produktų. Kartu su odos paviršiuje gyvenančiais mums draugiškais mikroorganizmais, vadinamąja odos mikrobiota, rūgštinė mantija padeda neutralizuoti įvairius šarminius aplinkos dirgiklius, slopina žalingų bakterijų augimą, taigi, saugo nuo įvairių infekcijų ir kitų ligų. Rūgščiąją odos terpę apibūdina pH, o sveikos odos rodikliai svyruoja tarp 4,5–5,5. Toks šiek tiek rūgštinis odos pH padeda palaikyti mikrobiotos pusiausvyrą.

Odos pH neigiamai veikia vanduo ir muilai. Todėl prausiantis reikėtų tinkamai pasirinkti odai palankias priemones.

Kūno priežiūros kosmetika „Eucerin“ – odą puoselėjančios medžiagos

Specialias pH5 priemones „Eucerin“ pristatė jau 1950-aisiais metais. Šiandien tai jau yra dermatologinė klasika, gamintojui per daugybę metų šių priemonių formulę ištobulinus taip, jog kiekvienas ingredientas turi konkrečią paskirtį.

Pavyzdžiui, viena iš losjono bazinių medžiagų yra dekspantenolis. „Mano akimis tai yra nuostabu, nes esame įpratę šią medžiagą matyti specializuotose medicinos priemonėse, skirtose gydyti žaizdoms, o čia – kasdienio naudojimo losjonas, kuris odą ne tik drėkina ir ramina, bet ir turi ląstelių regeneraciją skatinančios medžiagos. Taip pat sudėtyje yra ir visų sveikos odos entuziastų mylimas taukmedžio sviestas – bet kurio jautriaodžio puikiai toleruojamas priešuždegimiškai veikiantis drėkiklis. Na, o pH policininkas yra taip pat natūrali alfa hidroksirūgštis, kuri ne tik palaiko rūgštinę terpę, bet ir turi odos reljefą lyginančių, skaistinančių savybių. Aliejinis prausiklis papildytas maitinančiais ir odos barjerą pastiprinančiais sojų ir ricinos aliejais, na, o gelinis variantas puikiai tiks mėgstantiems lengvesnės konsistencijos priemones bei vasaros sezonu, kai oda mažiau sausėja, tačiau daugiau maudomės ir labai svarbu sunormalizuoti vandens pašarmintą odos paviršiaus pH“, – pasakoja Iveta Gylienė

Tas pats prausiklis ir losjonas – tinkantys nuo paties mažiausio iki vyriausio

Iveta Gylienė pataria vonioje naudoti tinkamą prausiklį bei į savo dienos rutiną įtraukti kelias minutes dėmesio odai, t. y. susikurti ritualą – po prausimosi pasitepti losjonu. Tai yra mažiausiai, ką galime padaryti, tausodami savo organizmo ir odos kuriamus apsauginius resursus. Pagrindinis ir geriausias problemos sprendimas yra profilaktika. Odos barjerinę funkciją stiprinančios priežiūros priemonės gali būti raktas į ilgalaikę odos sveikatą.

„Manau, kad kalbant apie bazinę odos priežiūrą nereikėtų išskirti lyčių, – tai svarbu daryti visiems žmonėms, kadangi tiek vyrų, tiek moterų oda atlieka tas pačias funkcijas, kurioms nusilpus, tiek vieniems, tiek kitiems tenka kulniuoti pas gydytoją. Ypatingo dėmesio verta vaikų oda ir tas faktas, kad nuo kūdikystės naudojami drėkinamieji kremai, emolientai mažina atopinio dermatito riziką, o tai pastaruoju metu kone dažniausiai diagnozuojama vaikų odos liga“, – sako gydytoja.

Akys raibsta prekybos centre nuo įvairiausių prausiklių, losjonų ir kitų kūno priežiūros priemonių. Jeigu jų prisipirksime kiekvienam šeimos nariui atskirai: ir kūdikiui, ir paūgėjusiam vaikui, ir mamai su tėčiu, ir seneliams; mūsų vonia bus taip pat panaši į prekybinę lentyną. O kiek laiko sugaišime jas rinkdamiesi ir kiek pinigų išleisime.

Gydytojos nuomone, Eucerin pH5 priemonių linija yra puiki ir tuo, kad tinka visiems šeimos nariams – nepriklausomai nuo amžiaus ir lyties. Losjonas, kaip ir švelnus dušo gelis, tinkami jau nuo 3 mėnesių amžiaus, taigi tikrai nekils sunkumų renkantis ir bandant pritaikyti odos priežiūros priemones kiekvienam individualiai. Juo labiau, kad tinkamus vaiko įpročius lengviausia ugdyti būtent tuomet, kai patys tėvai juos praktikuoja ir rodo pavyzdį.

Kad odos priežiūros priemonės tiktų visai šeimai, svarbu grožio ir estetikos specialistei Dovilei Stakėnienei. „Labai džiaugiuosi, kai yra galimybė priemones rinktis tikslingai: kad veiktų kuo efektyviau ir reikėtų kuo mažiau. Tikrai smagu, kad yra vienas produktas, kuris tinka visai šeimai ir kuriuo galime naudotis visi. Šiais pasirinkimo laikais yra begalė produktų. Visuomet galvoju, kas tiktų šeimai ir turėtų tikslingą poveikį. Pirmiausia kreipiu dėmesį į sudėtį ir naudą. Namie turime bendrų prausimosi, apsaugos nuo saulės priemonių. „Eucerin“ produktais esu labai patenkinta – dėl sudėties ir galimybės naudotis šeimos nariams. Pradedant prausimosi aliejumi visam kūnui arba tik rankoms plauti – be galo nuostabus produktas! Baigiant losjonu, kuris tinka pažeistam apsauginiam odos barjerui atkurti. Galima naudoti ir po vonios malonumų arba tiesiog nusiplovus rankas“,– sako moteris.

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook