Kokių produktų reikėtų vengti?

Netinkamas maistasNe paslaptis, kad daugeliu šiuolaikinių ligų susergama dėl netinkamos mitybos, o vaiko sveikatos pamatai pradedami kloti nuo pat pirmųjų jo gyvenimo dienų drauge su sveikos mitybos įpročiais. Nemažai mažyliui patrauklių produktų yra ne tik jam nenaudingi, bet gausiai valgomi gali net pakenkti. Taigi nuo kokių žalingų produktų reikėti atpratinti vaiką?

Chupa–Chups ir kramtomieji saldainiai. Didžiausią ir nepataisomą žalą šie ilgai valgomi saldainiai padaro vaiko dantims. Cukraus ir cheminių priedų mišinys nieko gera neduoda ir kitiems organams.

Vaikams nerekomenduojama valgyti ir aštrių bei riebių padažų (įskaitant kečupą ir majonezą).

Greitai gaminamas maistas ir kola – kiti kenkėjai

Apie greito maisto žalą vaiko organizmui kalbama labai daug, bet daugelis tėvų nepaiso gydytojų ir mokslininkų patarimų. Tėvų pasirinkimą skatina ir spalvinga bei taikli gamintojų reklama. Tėvams paranku greitai surengti vaikui šventę McDonaldo kavinėje ir jie nė nesusimąsto, kad šventinio vakarėlio su greitai gaminamu maistu idėja yra ne jų. Šio maisto gamintojai išleidžia nemažai pinigų reklamai, orientuotai įteigti tėvams šią „nuostabią“ idėją. Šie pinigai su kaupu atsiperka šiek tiek vėliau, kai greitai gaminamo maisto valgymas vaiko galvoje sukelia šventės asociacijas. Ūgtelėjęs vaikas čia stengsis lankytis nuolat, skatinamas noro vėl patirti džiugių pojūčių. Tik mokestis už šią šventę imamas ne vien pinigais, bet ir sveikata.

Juk karšti sumuštiniai, mėsainiai, traškučiai, gruzdintos bulvytės ir kiti kenksmingi produktai, kurių sudėtyje yra daug riebalų, prieskonių ir cheminių priedų, skatina ne tik nutukimą, medžiagų apykaitos sutrikimus, bet ir skrandžio bei žarnyno ligas (gastritą, cholecistitą, kolitą), kepenų, širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.

Saldūs gazuoti gėrimai taip pat kenkia

Šiuose gėrimuose yra dideli dažančių medžiagų, rūgščių, saldiklių, konservantų ir kitų kenksmingų medžiagų kiekiai. Koloje, fantoje ir kituose limonaduose gausu kalorijų, nes juose daug cukraus ir jo pakaitalų. Todėl daugeliu atveju jie yra vaikų nutukimo ir net diabeto priežastis. Kai kurių mokslininkų nuomone, cukraus pakaitalai gali sukelti vaiko hiperaktyvumą ir neigiamai veikti protinę raidą. Stomatologai įspėja, kad šiuose gėrimuose esantys cukrus ir rūgštys ardo dantų emalę ir skatina karieso vystymąsi. Britų mokslininkų tyrimai patvirtino, kad daugeliui gazuotų limonadų gaminti naudojamas natrio benzonatas neigiamai veikia ląstelių DNR ir ilgainiui skatina kepenų cirozės bei Parkinsono ligos vystymąsi.

Ypač kenksmingas vaiko sveikatai greito maisto ir šaltos kolos derinys. Esant žemai temperatūrai, riebalai sustingsta ir skrandis negali susidoroti su ir taip sunkiai virškinamu maistu.

Dešros ir dešrelės – kenksmingiausių sveikatai produktų sąraše

Deja, mėsos dešros gaminiuose yra mažiausiai, daug riebalų ir modifikuotos sojos. Spalvą, skonį ir kvapą šiems gaminiams suteikia vien tik cheminiai priedai.

Ugdykime vaiko mitybos kultūrą

Visi išvardyti produktai nepageidautini bet kurio amžiaus žmogui, ypač vaikui. Žinoma, nieko bloga nenutiks, jeigu vaikas kartą per pusmetį pasmaguriaus traškučių. Tik nepamirškime, kad žadėdami mažyliui Chupa–Chups ledinuką arba spalvingą traškučių pakuotę už gerą elgesį ugdome jo valgymo kultūrą ir įpročius.

15 metų paauglio mitybai tėvai nebegali turėti įtakos. Bet padėti paaugliui pasirinkti ateityje galima dabar, ugdydami sveikos mitybos ir sveikos gyvensenos įpročius. Tai paprasta: pasitelkite fantaziją ir netinkamus vaikui produktus pakeiskite tokiais pat skaniais, tik – sveikais.

Susijusios temos:

[inpagepostlist_search vaiko maisto produktai]

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook