Kraujavimas iš nosies

Kraujuoja-nosisVaikams iki metų kraujas iš nosies bėga labai retai, dar ir todėl būtinai tokį vaiką turi apžiūrėti gydytojas. Didesniems vaikams ši problema pasitaiko dažnai. Dažniausios priežastys – trauma arba infekcijos, pavyzdžiui, peršalimas, dėl kurių ištinsta nosies gleivinė ir pažeidžiamos švelnios jos kraujagyslės.

Lėtinis kraujavimas iš nosies

Kai kraujas bėga iš nosytės kelis kartus per savaitę, reiškia, kad labai trapios nosies gleivinės kraujagyslės. Šios kraujagyslės lokalizuojasi vienoje vietoje, kuri dažnai ir kraujuoja.

Iš nosies į gerklę patekęs kraujas praryjamas ir gali išsiskirti iš organizmo kosėjant arba vemiant. Taigi, vaiko atkosėtuose skrepliuose arba išvemtoje masėje gali būti iš nosies ištekėjusio kraujo.

Rečiau vaikams pasitaikanti kraujavimo iš nosies priežastis – padidėjęs kraujospūdis arba kraujo ligos, dėl kurių sumažėja kraujo krešėjimas.

Nuolatinį kraujavimą iš vienos šnervės gali sukelti į ją patekęs svetimkūnis (Svetimkūniai).

Ką daryti?

Kai kraujavimas iš nosies sustabdomas, vaikui reikalinga ramybė. Susijaudinimas gali vėl sukelti nosies kraujavimą.

Pasodinkite vaiką ant kėdės ir padėkite prieš jį dubenį. Liepkite vaikui suspausti nosytę žemiau nosies kaulo krašto arba padarykite tai patys, jeigu vaikas mažas. Kraujagyslės suspaudžiamos tarp nosies kaulo ir pirštų. Tai padeda užspausti pažeistas kraujagysles. Tegu vaikas pasilenkia virš dubens, kad kraujas lašėtų į jį, ir kvėpuoja per burną.

Kraujas liausis tekėti maždaug per 20 minučių. Jeigu po šio laiko kraujavimas nesiliaus, kreipkitės į gydytoją. Kraujavimui sustabdyti gali prireikti įdėti į nosį marlės tamponus. Jokiu būdu nebandykite tai padaryti patys.

Lėtinio kraujavimo iš nosies gydymas paprastai nėra būtinas, nes jis praeina savaime. Jeigu ši problema sukelia daug nepatogumų, kreipkitės į gydytoją: jis gali prideginti kraujagysles. Paprastai ši procedūra atliekama atitinkamais chemikalais.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook