Kreivos kojos

Kreivos kojos normalus reiškinys 1 – 3 metų vaikui.  Daugumos šio amžiaus vaikų kojos išlenktos išorėn per kelius. (O pavidalo deformacija). Per kitus dvejus metus vaikui gali vystytis atvirkštinis reiškinys, kai kojos susiglaudžia keliais, o kulkšnys nutolę. (X formos deformacija).

Tokia kreivakojystė nepavojinga ir praeina savaime.

Tik pradėjusių vaikščioti vaikų pėdos dažnai pakreiptos į vidinę pusę, dažnai dar ir išlenktos kojos per kelius. Pasistūmėjęs ir blauzdikaulis, todėl pėdos priekis pasisukęs vidun. Taigi, ketindamas bėgti vaikas viena kojyte užlipa sau ant kitos ir pargriūna. Kojytės išsitaiso 3–4 gyvenimo metais.

Rečiau pasitaiko kitos kreivų kojyčių priežastys.

Rachitas

Sergant šia liga sutrinka medžiagų apykaita ir pažeidžiama dauguma organizmo sistemų. Rachito požymis –  kaulų suminkštėjimas, kuriam turi įtakos vitamino D trūkumas maiste, taip pat –  sutrinkus jo pasisavinimui. Kūdikis tampa dirglus, nuolat prakaituoja ir trina pakaušį į pagalvę. Todėl pakaušis nuplinka.

Šią ligą reikia laiku pradėti gydyti, nes vaikui gali suminkštėti pakaušio kaulas, deformuotis krūtinkaulis, iškrypti stuburas. Rachitu sergančio vaiko raumenys nusilpsta ir  padidėja pilvas, sutrinka virškinimas, prisideda mažakraujystė.

Nuolatinę deformaciją gali sukelti kaulo pažeidimai dėl traumos ar infekcijos. Dažniausiai pažeidžiama viena kojytė. Jeigu pastebėjote neatitikimą, būtinai kreipkitės į gydytoją, nes priežastis gali būti ir kitos retos kaulų ligos.

Būtinai kreipkitės į gydytoją, jeigu:

– trejų metų vaiko kojytės vis dar išlenktos į išorę,

– vaiko pėdos labai pasisukę į vidų, tuomet gydytojas nustatys, ar nėra kitų pažeidimų, pavyzdžiui, ar nedeformuoti pėdų kaulai (šiuo atveju gali prireikti operacijos).,

– viena koja labai skiriasi nuo kitos.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook