Kūdikiui saugūs namai

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKai kūdikis paauga ir pradeda šliaužioti – iš pradžių nedrąsiai, o vėliau ima siautėti po visus namus kaip uraganas, mama ir tėtis visiškai netenka ramybės. Jie su baime laukia dienos, kai mažylis žengs pirmuosius žingsnelius, nes tuomet jam nebus jokių kliūčių… Tėvai tikrai negalės kiekvieną akimirką atsidurti šalia ir sutrukdyti smalsiam mažajam tyrinėtojui, pavyzdžiui, įkišti pirštukus tarp spintos durelių, užsiropšti ant palangės arba  pripulti prie verdančio puodo.

Ekskursija po namus

Taigi, kol kūdikis dar temoka vartytis ir sėdėti, pasirūpinkite daiktais, kurių pagalba galima sukurti saugius namus. Pirmiausia apeikite visus galimus vaiko maršrutus namuose ir sudarykite pavojingų vietų sąrašą. Pažvelkite į namų aplinką iš mažojo ropliuko pozicijų. Įvertinkite aštrius stalų ir spintelių kampus, žemai išdėliotas elektros rozetes, visus daiktus, kurie taip žemai, kad juos lengva pasiekti ir paprasta užsiversti sau ant galvos. Atkreipkite dėmesį į smulkius daiktus, kuriuos tyrinėdamas mažylis netyčia gali praryti.

Nesitikėkite, kad visada būsite greitesni už mažąjį išdykėlį ir suspėsite apsaugoti jį nuo nelaimės. Mažyliai gali judėti neįtikėtinu greičiu. Pasisvečiuokite draugų šeimoje, kurių mažylis jau šliaužioja arba vaikšto, pažiūrėkite, kaip jis juda.

Virtuvė

Pavojingiausias daiktas virtuvėje – viryklė. Kad mažylis nepasiektų puodo arba keptuvės, Jums prireiks viryklės užtvaro. Viryklės rankenėlės taip pat turi būti apsaugotos nuo mažojo šeimininko. Kūdikis gali nusideginti ir palietęs orkaitės dureles, taigi, verta įsigyti orkaitės užraktą. Dar vienas vaikui įdomus virtuvės įrenginys – šaldytuvas. Jį užrakinsite specialiu durelių blokavimo įtaisu. Mažyliui tikrai parūps atidaryti virtuvės spintelę ar stalčių. Ten  nesunku surasti ir aštrių peilių, ir lengvai dūžtančių lėkščių, ir pirštukams pavojinga. Todėl stalčius ir dureles norėsite apsaugoti užraktais.

Turite numatyti, kad ištroškęs vaikas gali pats siekti stiklinės ar puodelio sulčių arba kito gėrimo, ir žinoma, indas gali išsprūsti iš rankyčių. Todėl mažylio indai neturėtų dužti. Nupirkite jam spalvotais paveikslėliais išmargintus plastmasinius indukus.

Vonia ir tualetas

Vonios spintelės dureles taip pat užrakinkite blokuojamaisiais įtaisais, kruopščiai užsukite visus higienos priemonių buteliukus. Specialiu užraktu galima užblokuoti ir tualeto dangtį. Nepamirškite, kad vaikui nedera būti vonioje be suaugusiojo priežiūros, todėl duris užblokuokite joms skirtu užraktu. Vaiko patogumui ir saugumui maudynių metu nepamirškite nupirkti vonios kilimėlio.

Vaiko kambarys

Pasirūpinkite, kad vaikas neužsiverstų lentynos arba kėdės. Žaislus ir kitus jo daiktus laikykite apatinėse lentynose, o kėdes pritraukite prie pat stalo. Kai tik mažylis įsitvėręs rankytėmis į lovos kraštą arba kitą baldą, išmoks atsistoti, prigaudys daug kiškių. Labiausiai nukentės galvytė, nes ji nusveria kūną ir vaikas dažnai nugriūna atbulas. Mažylis namuose bus saugesnis su šalmu, kuris nuo sutrenkimų apsaugos  galvos priekį, šonus, smilkinius, pakaušį bei momenėlį.

Tėvai žino, kad mažyliams nedera žaisti su smulkiais daiktais, kuriuos jie gali praryti arba įsikišti į nosytę ir ausytes. Mažam vaikui pirkite žaislus iš stambesnių detalių. Stambesniuose žaisluose neturi būti smulkių pritvirtintų detalių, kurias galima lengvai nuplėšti.

Kiti kambariai

Labai pavojinga zona – durys, kuriomis mažylis gali skaudžiai prisiverti pirštukus. Prie durų pritvirtinkite blokavimo įtaisus – vaikas negalės jų uždaryti. Vaikščiojantis mažylis gali lengvai užsiropšti ant palangės ir atsidaryti langą. Todėl langus verta blokuoti specialiais įtaisais. Nustumkite tolyn kėdes, lovas ir kitus baldus, nuo kurių lengva patekti ant palangės.

Energingas vaikas greitai susižeis į aštrius stalų bei spintelių kampus, kuriuos sušvelnins minkštos apsaugos. Kol mažylis paaugs, išsiverskite be staltiesės, nes jis tikrai pamėgins timptelti ją už krašto.

Kad smalsūs pirštukai nelandžiotų į rozečių skylutes, jas turėsite apsaugoti dangteliais. Pasukę apsaugą, rozete galėsite vėl naudotis.

Galbūt nepageidausite, kad vaikas patektų į virtuvę, balkoną ar prie laiptų. Pavojingiausias namų vietas užblokuosite specialiais varteliais. Lengvai tvirtinami ir išmontuojami apsauginiai varteliai suteiks vaikui saugumo, o jums – ramybės. Jais galėsite užtverti bet kurią didesnę erdvę.

Parengė Dalia Petrutytė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook