Lietuvos kūdikiams ir mamoms – geriausios paslaugos

Woman Kissing the Top of a Baby's Head (3-6 Months) --- Image by © Royalty-Free/Corbis
Woman Kissing the Top of a Baby’s Head (3-6 Months) — Image by © Royalty-Free/Corbis

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Centrinė projektų valdymo agentūra ir Lietuvos ligoninės bei jų filialai, teikiantys sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams antradienį pasirašė 17 projektų įgyvendinimo sutartis. Pagal Lietuvos-Šveicarijos bendradarbiavimo programą skirta parama leis teikti aukščiausio lygio paslaugas Lietuvos kūdikiams ir gimdyvėms. Programoje dalyvaujančios Lietuvos ligoninės bus aprūpintos moderniausia medicinine įranga, šiuolaikiškai atnaujins patalpas, o ligoninių personalas turės galimybę nuolat kelti savo kvalifikaciją.

“Net 90 proc. visų gimdymų Lietuvoje vyksta būtent tose ligoninėse, kurios dalyvauja šioje programoje. Šveicarų parama ypač svarbi, nes leis kiekvienai mamai ir kūdikiui suteikti kokybiškas ir modernias paslaugas, nesvarbu kur jie gyvena – sostinėje ar mažame miestelyje”, – sako SAM kancleris Rimantas Remeika. Pasak kanclerio, galima tikėtis, kad gerėjančios nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugos paskatins šeimas susilaukti daugiau vaikų.

“Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimo Lietuvoje” programai skirta apie 84,5 mln. litų, “Energiją tausojančių technologijų įvedimo Lietuvos ligoninėse, teikiančiose paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams” programos įgyvendinimui numatyta apie 60,5 mln. litų. Lietuvos Respublikos dalis šių programų įgyvendinimui atitinkamai yra 12 mln. litų ir 9 mln. litų bendrojo finansavimo lėšos. Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos sveikatos srityje lėšos turės būti panaudotos iki 2017 metų. Pirmosios investicijos pasieks sveikatos priežiūros įstaigas iš karto po sutarties pasirašymo. Šiais metais tikimasi panaudoti iki 10 mln. litų paramos lėšų.

Anot kanclerio R. Remeikos “Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimo Lietuvoje” programoje dalyvauja net 22 iš 33 Lietuvos ligoninių (filialų), teikiančių akušerijos ir neonatologijos paslaugas. Ir tai ne vieninteliai džiuginantys ir teikiantys vilties skaičiai. “Už daugiau nei 50 milijonų litų bus nupirkta per 1,5 tūkstančio vienetų įvairios medicininės įrangos: nuo lovytės ir šildomo čiužinuko naujagimiui iki lazerio vaisiaus chirurginėms operacijoms, – vardina R. Remeika. – Įgyvendinant programą planuojama parengti 70 moksliškai pagrįstų akušerinės ir neontologinės diagnostikos bei gydymo metodinių rekomendacijų bei sukurti vieningą kompiuterinę duomenų bazę, kuri leis visoms Lietuvos gydymo įstaigoms kaupti ir analizuoti duomenis apie nėščiąją, gimdyvę ir naujagimį.” Tai, pasak kanclerio R. Remeikos, padės specialistams dar efektyviau stebėti neišnešiotų ir sunkiai sergančių naujagimių vystymąsi.

Vykdant “Energiją tausojančių technologijų įvedimo Lietuvos ligoninėse, teikiančiose paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams” programą bus pagerinta ligoninių pastatų šiluminė izoliacija – renovuoti ir apšiltinti stogai, išorės sienos, pakeisti langai ir išorės durys, užsandarintos išorės sienų sujungimo plokščių siūlės. Taip pat bus įdiegtos energiją taupančios priemonės: modernizuoti šilumos, išorinės bei vidinės karšto vandens tiekimo sistemos, elektros tiekimo sistemos, modernizuotos arba įrengtos patalpų vėdinimo ir kondicionavimo sistemos, atnaujinta medicininių dujų tiekimo sistema.

Lietuvos-Šveicarijos bendradarbiavimo programoje dalyvauja ne tik didžiųjų Lietuvos miestų ligoninės ir jų filialai, bet ir Alytaus, Kėdainių, Marijampolės, Mažeikių, Pasvalio, Telšių, Tauragės, Trakų, Ukmergės, Utenos, Visagino ligoninės.

Daugiau informacijos: SAM Sveikatos ekonomikos departamento Tarptautinės finansinės paramos skyriaus vedėja Virginija Ambrazevičienė, tel. 260 4719.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Susijusios temos:

[inpagepostlist_search nėščiųjų ir kūdikių priežiūra]

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook