Ligoniuko pramogos lovoje

sergantis-vaikasSusirgęs gripu ar peršalimo liga vaikas daugiau ar mažiau dienų turi laikytis lovos režimo. Kai sveikata šiek tiek pagerėja, nenustygstančiam vienoje vietoje mažyliui tai didžiausia nuobodybė, kuriai jis visomis jėgomis priešinasi. Kaip išvaryti ligoniuko nuobodulį nepakenkiant sveikatai, kad gera nuotaika padėtų greičiau nugalėti ligą?

Žaidimų vieta lovoje

Pirmiausia įrenkite žaidimų vietą vaiko lovoje. Tam galėtų pasitarnauti didelė knyga kietais viršeliais, lenta, o geriausia – lovos staliukas, kurio kojelės remiasi į lovą, o viršuje esantis stalviršis tinka darbeliams ir žaidimams. Ant jo patogu padėti planšetinį kompiuterį, per kurį mažylis gali žiūrėti filmukus. Galima pritaikyti nešiojamojo kompiuterio padėklą – pagalvę su kietu pagrindu. Daugumoje jų ant darbinio paviršiaus yra įmontuotos stalinės lemputės.

Įsitikinkite, kad lovoje sėdinčio vaiko kaklas ir nugara neįsitempę. Patogiai įsitaisyti padės į lovos galvūgalį arba sieną atremtos viena arba dvi pagalvės.

Lipdome, piešiame, spalviname, sprendžiame galvosūkius

Ant vienokio ar kitokio stalelio lovoje vaikas išsidėlioja plastiliną arba popierių, pieštukus ir gali imtis darbo. Lipinti iš plastilino ligoniukui puikus užsiėmimas – tai jis gali daryti, kiek tik nori. Įvairūs siužetai, pasakų herojai – didžiulė erdvė vaiko fantazijai, o laikas lovoje bėgs greitu tempu. Piešimui nupirkite flomasterius, kurių dažai lengvai išsiplauna, kad mažylis nesugadintų savo pižamos ir patalynės. Ant tokio stalelio vaikas gali dėlioti konstruktorių, spalvinti, klijuoti mėgstamų personažų ar daiktų lipdukus knygelėje, vyresniems parūpinkite patrauklių galvosūkių knygų.

Lėlės, mašinėlės ir kiti žaislai

Stalas lovoje gali tapti sergančio mažylio žaidimų aikštele. Minkšti žaisliukai, lėlės ir mašinėlės gali judėti ant lovos ir stalelio. Padėkite vaikui kurti įvairias istorijas su mėgstamais žaidimų herojais. Pavyzdžiui, pažaiskite gydytojus – sergančiam vaikui ši tema ypač aktuali. Gydydamas žaisliukus nuo peršalimo ar susižeidusius, vaikas pamirš savo negalavimus. Kartkartėmis atlaisvinkite lovą, paslėpdami žaislus, kurie jau nebenaudojami. Tik neužsižaiskite iki išnaktų – geras miegas padeda sveikti.

Konstruktorius

 Ant lovos stalelio patogu surinkinėti nedidelius konstruktorius su plastmasinėmis detalėmis. Tai ir berniukų, ir mergaičių mėgstamas žaidimas. Mažos detalės pasimeta lovoje, todėl ligoniukui pasiūlykite žaisti su stambesnių dalių konstruktoriais.

Statome namelį

 Įdomus žaidimas lovoje – namelis iš pagalvių. Šiek tiek fantazijos ir lova taps uola arba lėlių nameliu. Išilgai lovos, abiejose pusėse sudėliokite pagalves ir uždenkite namelį paklodės ar pledo stogu. Įsitaisęs tokiame statinyje drauge su savo žaisliukais, vaikas įdomiai praleis laiką ir nesijaus prirakintas prie lovos. Paprasčiau nupirkti nedidelį lengvų konstrukcijų vaikišką namelį – palapinę. Tik neišleiskite iš akių tokiame namelyje žaidžiančio vaiko, nes pernelyg įsijautęs jis gali iškristi iš lovos ir susižeisti.

Knygos, filmukai ir muzika

Atsibodus žaidimams, užsiėmimus paįvairins knygos, multiplikaciniai filmukai ir dainelės. Svarbiausia, kad šios pramogos netrukdo gulėti lovoje. Knygos su gražiomis iliustracijomis gali papasakoti įdomią istoriją – tai puikus žaidimas ir pažintinė priemonė. Negarsi muzikėlė nukreips mažylio dėmesį nuo negalavimų, o filmukų ilgai žiūrėti nereikia, nes ligoniukui gali įsiskaudėti galva.

Lavinamieji ir kalbantys žaislai

Šie žaisliukai pralinksmins mažylį ir padės užmiršti skaudančią gerklę, slogą ar kosulį, tokie žaisliukai padės išmokti skaičiuoti, pažinti raides, padainuos arba paseks pasaką. Parduotuvėse daugybė įvairių kalbančių lėlių ir gyvūnų. Mažylio nuotaiką praskaidrins linksmai atkartojantys žodžius žaislai. Tokios išdaigos privers šypsotis ir juoktis net labiausiai nusiminusį ligoniuką.

Dalia Petrutytė

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook