Magnetinio rezonanso tyrimas nėščiosioms nemokamas

Pregnant womanNuo šiol magnetinio rezonanso tyrimas (MRT) nėščiosioms, kurioms jis būtinas, taps lengviau prieinamas – gavusi gydytojo siuntimą kūdikio besilaukianti moteris galės pasitikrinti nemokamai. Tyrimas suteiks nėščiajai daugiau saugumo – būsima mama bus rami dėl savo vaisiaus būklės – anksčiau apie tai buvo galima tik svajoti.

Iki šiol plačiausiai naudojamo ultragarso tyrimo rezultatų ne visuomet pakanka. Pasak specialistų, nemokami tyrimai leis efektyviau išnaudoti magnetinio rezonanso privalumus ir tūkstančių nėščiųjų sveikatos priežiūra Lietuvoje bus geresnė.

„Kartais, esant nėštumo komplikacijoms, ultragarso tyrimo rezultatai būna neaiškūs ir kelia įtarimų. Todėl Vakarų Europos šalyse besilaukiančios moterys jau ne vienerius metus nuodugniai tiriamos ir magnetiniu rezonansu„, – sako medicinos diagnostikos centrų tinklo „Affidea Lietuva“ marketingo vadovė Simona Četkauskaitė.

Magnetinio rezonanso tyrimas yra ypač naudingas, kai kyla bent menkiausios abejonės dėl galimų vaisiaus būklės sutrikimų, svarstoma dėl operacijos  ar numatomas itin komplikuotas gimdymas.

„Dėl specialios technologijos MRT tyrimas tikslus ir išsklaido ultragarso tyrimo metu kylančias abejones, todėl apsaugo nėščiąsias nuo dvejonių ir streso, o šito nėštumo metu reikia ypač vengti. Nuo šiol būsima mama, žinodama apie šią galimybę nemokamai pasitikrinti, galės ramiau atsikvėpti ir planuoti tolimesnę nėštumo eigą“, – teigia S. Četkauskaitė.

MRT vaisiaus tyrimas yra papildoma diagnostikos priemonė, kurią rekomenduojama taikyti prieš tai būtinai atlikus ultragarso tyrimą ir jo metu radus pakitimų, sklaidos defektų. Magnetinio rezonanso tyrimas atliekamas 19-22 nėštumo savaitę, kai vaisius jau pakankamai didelis, kad būtų galima pastebėti sveikatos sutrikimus. Simona Četkauskaitė sako, kad kol kas pasaulyje neužfiksuotas nė vienas atvejis, kai antrame arba trečiame nėštumo trimestruose atliktas tyrimas būtų pakenkęs motinai arba vaisiui.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook