Maitinimo problemos

Vaikai skirtingi ir mitybos įpročiai kiekvieno individualūs. Vieni vaikai valgo kas 4–5 valandas, kiti  – dažniau, bet mažesniais kiekiais. Dar kiti vaikai išalksta kiekvieną dieną skirtingu metu ir valgo nevienodais kiekiais.

Vaiko apetitas gali dingti dėl netinkamos aplinkos, keliančios emocinę įtampą. Vaikas jaučia, nors ir slepiamą, jūsų emocinę įtampą ir tai gali būti priežastis, dėl kurios jis nevalgo.

Valgymas turi būti malonus vaikui, o jeigu valgio metu vaikas verkia, susimąstykite. Galbūt labai lėtai arba per greitai teka pienas. Skausmą ir įtampą sukelia uždegimo pažeisti mamos speneliai. Visais vaiko maitinimo klausimais kreipkitės į savo gydytoją.

Kai kuriuos vaikus kankina pilvo diegliai (Pilvo diegliai ).  Skauda valgant, jeigu vaikas serga burnos uždegimu, kurį dažniausiai sukelia infekcija. Šį negalavimą galite lengvai nustatyti: mažylio burna paraudusi, gleivinėje gali būti baltų dėmelių ( pienligė, grybelinis susirgimas) arba skaudamų pūslelių ( herpeso viruso infekcija).

Ką daryti?

Herpeso sukeltą burnytės bėrimą išgydo laikas. Nors yra gijimą pagreitinančių tablečių ir tepalų, kurie sumažina galimybę ligai atsinaujinti.  Atsikratyti pienligės padeda lašiukai ar gelis nuo grybelio, kuriuos jums išrašys gydytojas.

Jeigu vaikui pienligė, žindanti mama spenelius turėtų tepti specialiu tepalu, nes ši infekcija gali persimesti į juos.

Raugėjimas ir atpylimas – normalūs reiškiniai mažyliams. Jeigu kūdikis atpila nedaug, bet normaliai priauga svorio, nerimauti neverta.

Žįsdamas mažylis prisivalgo ir oro, o atsirūgdamas ir atpildamas jį pašalina iš skrandžio. Vieni kūdikiai atsirūgsta lengvai, kiti – sunkiau. Vienintelis būdas išvengti atpylimo, stengtis kad kūdikis prarytų kuo mažiau oro. Žindomą ar iš buteliuko valgantį kūdikį reikia maitinti su pertraukomis. Kūdikis pailsės ir, jeigu reikės, atsirūgs. Nemaitinkite verkiančio kūdikio, nes jis prisivalgys daugiau oro.

Žindyti kūdikį reikia taisyklingai: kartu su speneliu jis turi apžioti ir plotelį aplink jį. Jei kūdikį maitinate iš buteliuko, jį laikykite taip, kad žindukas būtų sklidinas pieno, o čiulptuko skylutė turi būti optimalaus dydžio. Jeigu žinduko skylutė pernelyg didelė, vaikas springs, jeigu per maža – jis prisivalgys daugiau oro negu maisto.

Ką daryti?

Maždaug 6 mėnesių vaikas, kuris jau sėdi valgydamas, neberaugės ir neatpils, nors kartais šios problemos baigiasi tik sulaukus vienerių, kai mažylis pradeda vaikščioti.

Susirūpinkite, jeigu vaikas vemia praėjus kuriam laikui po maitinimo išgėręs daug pieno arba suvalgęs tirštos nepakankamai išmaišytos pieno miltelių masės. Todėl būtinai kreipkitės į gydytoją. (Vėmimas).

Būtinai reikia kreiptis į gydytoją, jeigu:

– vaikas nuolat vemia,

– priauga nepakankamai svorio,

– mažylio burnytėje vystosi uždegimas,

– vaikui skauda pilvuką.

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook