Mamos apie atostogas su vaikais

Kretoje su vaikaisSu savo vaikais nenorime skirtis nė akimirkai, taip pat ir per atostogas. Kelionės su mažyliais nesudėtingos – padeda sauskelnės, kelionių laiką sutrumpinantys skrydžiai lėktuvu ir viešbučiai, laukiantys būtent šeimų su vaikais. Dar padės su mažyliais keliaujančių mamų patarimai.

1 – atostogaukite ilgiau  

Mažiausiai  atostogos su vaikais turi tęstis 10 dienų. „Bent 3 dienų reikia adaptuotis prie aplinkos: klimato, maisto, susipažinti su viešbučiu ir jo teritorija, paslaugomis ir tvarka. Todėl 7 dienų per mažai: vos įpranti, vos atrandi visai šeimai tinkamus užsiėmimus, o jau, žiūrėk, reikia krautis lagaminus ir išvažiuoti“, – pasakojo dizainerė Neringa Rimšelienė.

Pasak N. Rimšelienės, kuri su vyru ir dviem sūnumis atostogauja užsienio kurortuose bemaž kasmet, per šeimos atostogas viskas sukasi apie vaikus: „Tėvai neturės nė sekundės atokvėpio tol, kol  nebus gerai vaikams, todėl pirmosiomis dienomis svetimoje vietoje derinamas pietų miegelio laikas, į dienotvarkę įkomponuojamas poilsis prie baseino ar paplūdimyje, išrenkamas vaikui labiausiai patinkantis maistas ir visa kita“.

Ir tik sukūrus naujus įpročius bei prie jų bent kiek įpratus, jau galima pradėti galvoti apie poilsį ir daugiau komforto apskritai.

2 – pasirinkite vaikams pritaikytą viešbutį

Perkant kelionę svarbiausia įsitikinti, jog viešbutis tikrai pritaikytas šeimoms su vaikais. „Įdėmiai apžiūrėkite viešbučio ir jo teritorijos nuotraukas, nes yra tekę matyti šeimai skirtų viešbučių su šalia skardžio įrengtu baseinu arba su šuliniu, kurio dangtis nepritvirtintas, – savo patirtimi dalijosi N. Rimšelienė. – Viešbutis viešbučiui nelygu, todėl būkite itin atidūs. O geriausia – pasiskaitykite klientų atsiliepimus“.

„Itin dažna viešbučių gudrybė – visos miegamos vietos viename kambaryje. Jame vaikams dažniausiai skiriami ištiesiami foteliai, sofos. Tad jei norite daugiau komforto, o vaikai – ūgtelėję ir gali miegoti atskirai, geriau pailsėsite dviejų kambarių šeimai skirtame numeryje, – sakė Dagnė Klingaitė, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ produkto skyriaus vadovė. – Perkant kelionę visai šeimai, dažniausiai kainos būna palankesnės būtent dėl viešbučių lankstumo, nes kai kurie viešbučiai vaikus iki 12 metų apgyvendina nemokamai“.

Dar vienas patarimas – vykdami į pietų kraštus, pasirūpinkite gauti kambarį su kondicionieriumi. Nepatiks – išjungsite, bet būsite ramūs jau vien turėdami galimybę pabūti vėsiau. Nors, pasak Neringos, vaikai prie karščio prisitaiko net lengviau nei tėvai. Keliauti su vaikais patariama pavasarį – kovą, balandį, gegužę – arba rudenį, kai karščiai dar nėra dideli, o kurortuose mažiau žmonių.

3 – keliaukite su draugais

Jei tame pačiame viešbutyje ilsėsitės su taip pat vaikų turinčiais draugais, laimės visi: ir vaikai, ir suaugusieji. Vaikams, kaip ir suaugusiems, norisi bendrauti, o kai yra pažįstamų ar panašaus amžiaus vaikų, tai ir žaisti yra su kuo, ir tėvams lietuviukų kompaniją viešbučio vaikų kambaryje palikti ramiau.

Be to, suaugusieji gali padėti vieni kitiems – viena ar dvi mamos gali pažiūrėti ne tik savo, bet dar ir draugų vaikus. Todėl bus daugiau progų pasimėgauti baseinų ar sūkurinių vonių malonumais, SPA ar tiesiog ramiai pavalgyti. „Beje, tokioje kelionėje ir draugus, ir žmones pažinsi – beveik kaip ir išsiruošęs į kalnus, – juokėsi Neringa. – Be to, kada dar rasite progą net 10 dienų iš eilės matytis su draugais?“

Pedagogė Kristina Banelienė, pirmą kartą į kelionę su dviem vaikais išsiruošusi kai vienam nebuvo metukų, o kitam – pusantrų, pataria keliauti su artimiausiais giminaičiais, pvz., seneliais: „Seneliai per atostogas pasinaudos galimybe ilgiau pabūti su anūkais, o tėvams sutiks progą pabūti tik dviese“. Į keliones po užsienį su vaikais Kristina prisikviečia mamą, taip pat yra keliavusi ir su aukle, padėjusia sužiūrėti du vaikus.

Užsienyje su vaikais4 – netaupykite vaikų pramogoms

Kad vaikai suaugusiesiems negadintų atostogų nuotaikos, jiems turi būti įdomu. O tai – pačios įvairiausios pramogos. Susitaikykite su mintimi, kad dalis jų bus mokamos. Vaikui reiks ir skanėsto, ir užlipti ant asiliuko, o gal pageidausite auklės, todėl atostogaujant su vaikais nesistenkite apsiriboti tuo, kas viešbutyje įskaičiuota.

5 – rinkitės „viskas įskaičiuota“   

Ilsintis su vaikais jokie laiko ir kitokie rėmai, apribojimai viešbutyje ar restorane jums netinka.

„Nesirinkite tokio viešbučio, kuriame nustatytas konkretus pietų, pusryčių ar vakarienių laikas. Nes nežinia, kada jūsų vaikas norės valgyti svečioje vietoje, todėl geriausia apsigyventi ten, kur maisto galima gauti kada tik jo prireiks“, – patarė Neringa.

„Viskas viešbutyje turi būti vienoje vietoje – ir maistas be prieskonių, ir trintuvė maistui paruošti, ir vaikui skirta kėdutė bei visa kita vaikui reikalinga įranga ir paslaugos. Tada ir rūpesčių mažiau, ir tėvai ramūs“, – pabrėžė Kristina.

Didelis atostogų viešbutyje privalumas, kad mamos gali atitrūkti nuo buitinių darbų –kambariai tvarkomi kasdien, maisto ruošti nereikia.

Neringa Rimšelienė su vaikais6 – atsižvelkite į vaiko amžių

Pasak mamos Neringos, gerai atostogauti užsienyje su mažu kūdikiu. Tokiam vaikui svarbiausia kad mama būtų šalia. Be to, su tokiu mažyliu ir lėktuvu skristi patogiau, jis daugiau miega…

Kitas geras laikas keliauti – nuo 3 metų. Tokio amžiaus vaikas jau gerai vaikšto, gali susikalbėti su aplinkiniais, jam įdomi aplinka ir jau geriau sekasi bendrauti su kitais vaikais.

Bene sunkiausia keliauti su vaikais pereinamais periodais: kai dar nevaikšto, bet jau ir nebenustygsta vietoje, taip pat per charakterio formavimosi krizes.

„Ekskursijos su mažu vaiku? Ačiū, nereikia! Nes jos įspraudžia į konkrečius rėmus: reiks išsėdėti autobuse, reiks laikytis ekskursijos plano… Su 7 metų vaiku jau galima mėginti vykti į ekskursijas, su mažesniu – nesiryžčiau. Žinoma, vaikas vaikui nelygu“, – patarė Neringa.

7 – pasinaudokite  aukle mobiliajame telefone

Jau yra nemokamų programėlių telefonams, kurie saugos jūsų mažylio miegą. Vos vaikas ima skleisti stipresnius garsus, iš kambaryje padėto jūsiškio telefono į kitą nurodytą numerį ima keliauti žinutės, gali būti ir su ką tik užfiksuotu vaizdu. „Man tai buvo tokia „amerika“ – nepaprastai patogu. Ir nieko nekainuoja, ir papildomų įrenginių vežiotis nebereikia“, – pasakojo N. Rimšelienė.

Užrašykite vaikui ant rankos kambario numerį. „Vaikai mėgsta dingti, jie pasimeta ir visos atostogos apkarsta ieškant mažųjų po viešbučio teritoriją su apsaugos darbuotojais ar tikrinant baseinų dugnus“, – patarė Neringa.

Keliaujant į pietų šalis, pvz., Turkiją, ji patarė nusiteikti didesniam nei įprasta Lietuvoje aplinkinių dėmesiui: „Vaikai ten – Dievo dovana, todėl mažieji nuolat pakalbinami, pamaloninami, paglostomi“. Tad uždaresniems tėvams reikia įprasti prie tokio aplinkinių elgesio.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook