Mažojo murziuko drabužėliai

Vaiko drabužių skalbimasIš vaiko drabužėlių galima sužinoti, ką jis valgė ir ką veikė. Sulčių, arbatos, košės dėmės arba įvairiaspalvės pieštukų, plastilino žymės išdekoruoja jo drabužius kasdien. Skalbimas – vienas pagrindinių mamos darbelių, tik apmaudu, kai ant švaraus drabužėlio lieka mažojo nenuoramos veiklos pėdsakai. Kaip gi skalbti mažylio drabužėlius, kad jie būtų kaip nauji?

Švaručiai ir minkštučiai

Vaiko drabužėlius mirkykite ir  skalbkite tik su specialiomis švelniomis  švaros priemonėmis, kuriose nėra kenksmingų cheminių medžiagų, galinčių sukelti alergiją. Skalbdamos rankomis naudokite vaikišką muilą: jis paprastai nesukelia alergijos nei mamos rankoms, nei mažyliui.

Tinkamiausia vaiko drabužėliams temperatūra – 40– 60 laipsnių. Bet kurio amžiaus alergiško vaiko drabužėliai, patalynė ir rankšluosčiai skalbiami ne žemesnės kaip 60 laipsnių temperatūros vandenyje. Tik tokioje temperatūroje žūva dažni odos alergijos sukėlėjai –  namų ir patalynės erkutės. Labai purvinus medvilninius drabužėlius ir vystyklus galima skalbti 90 laipsnių vandenyje.

Vaiko drabužėliams minkštinti netinka įprastiniai kvapūs minkštikliai, nes jie gali sukelti alergiją. Nusipirkite specialų vaikišką minkštiklį: juo išskalauti drabužėliai bus malonūs ir švelnūs, be to, juos lengviau išlyginsite.

Kaip išvalyti dėmes

Dėmėtus drabužėlius, patalynę, seilinukus bei vystyklus geriausia nedelsiant išskalbti šaltu vandeniu su vaikišku muilu. Tik greičiausiai dėmių visiškai nepašalinsite ir be dėmių valiklio neišsiversite. Paprastai mamai per įvairiausius rūpesčius nėra kada kaskart skalbti po vieną drabužėlį –  vis prireikia atlikti svarbesnį darbelį. Tuomet belieka pamerkti į šaltą vandenį. Geriausia pasirūpinti, kad namuose turėtumėte specialų dėmių valiklį, pritaikytą vaikų drabužėliams.

Lyginimas ir džiovinimas

Išskalbtus kūdikio drabužėlius ir vystyklus būtinai lyginkite iš abiejų pusių – bent  kol visiškai užgis bambutė. Bet kurio amžiaus vaiko drabužėlius, patalynę bei rankšluosčius teks lyginti iš abiejų pusių, jeigu jis serga infekcine ar grybeline liga.

Naujagimio ir kūdikio drabužėlių neskalbkite kartu su vyresnių vaikų ir suaugusiųjų rūbais. Skalbinius geriausia džiovinti saulėje, nedžiaukite drabužėlių vaiko kambaryje.

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook