Mažylio atostogų lagaminas: kaip neperkrauti

Artėjant ilgai lauktam vasaros poilsiui iki būsimų malonumų dar laukia didelis darbas – sukrauti lagaminą. O svarbiausia – nepamiršti mažiesiems poilsiautojams reikalingų daiktų, kurių kaipmat susikaups nemažai. Todėl iš anksto apgalvokite ir sudarykite sąrašą. Vienos mamos savaitės poilsiui patiems mažiausiems prikrauna kelias pakuotes sauskelnių, galybę drabužėlių, kitos neapsikrauna ir vadovaujasi taisykle, kad geriau pasiėmus mažiau, negu pusė mantos tik pakeliaus lagamine. O jeigu ko prireiks, galima nusipirkti vietoje.

Reikalingiausi žaislai

Nereikia į lagaminą prikrauti daugybę lėlių, mašinėlių ir kitokio mažylio turto. Bet verta įsidėti kelis mėgstamiausius vaiko žaislus, keletą knygelių. Kelionė, nauji įspūdžiai, klimato kaita, kitoks maistas – vaikui sukelia stresą, o mėgstamas žaislas jį nuramins ir pradžiugins. Taip pat nepamirškite kibirėlio, kastuvėlio, formelių, kurie pravers mažyliui žaidžiant paplūdimyje. Neprošal ir planšetinis kompiuteris, kurį galėsite duoti vaikui kraštutiniu atveju – pažiūrėti filmuką ar pažaisti žaidimą. 

Paplūdimio reikmenys

Prie upės ar ežero reikės paplūdimio rankšluosčio, pakloto, o paūgėjusiam mažyliui ir maudymosi kostiumėlio ar kelnaičių, paplūdimio šlepečių. Įsidėkite 2 komplektus maudymosi drabužių, kad sušlapęs vaikas galėtų persirengti sausais. Reikalingas ir neperšlampantis maišelis šlapiems drabužėliams.

Apsaugai nuo saulės pasiimkite skrybėlę ar kepuraitę, kremą su ne mažesniu filtru nei SPF 30,
akinukus. Kūdikiui pravers pripučiamas baseinėlis, nes pliuškentis vandens telkinyje, ypač jūroje, bus per šalta. Paūgėjusiam mažyliui turėkite maudymosi liemenę ar rankoves.

Drabužėlių atranka

Kurorte vaiką renkite patogiais drabužiais, apaukite lengvais batukais. Suknelę su raukiniais ir nėriniais, puošnius batelius, baltus marškinius ir kitas grožybes palikite namuose. Vaikui turi būti patogu žaisti, bėgioti ir kapstytis smėliuke, o tėvai neturėtų jaudintis dėl dėmės ant drabužėlio.

Paprastai atostogų metu vaikas vilki šortus ir marškinėlius, o puošnų kostiumėlį berniukas ar prabangią suknelę mergaitė geriausiu atveju apsirengs tik kartą. Vaikui reikės ir marškinėlių ilgomis rankovėmis, ir kelnių, kad nenudegtų saulėje. Vėsesniam orui turėkite porą megztinių ilgomis rankovėmis, džemperių su gobtuvais, lengvą ir nuo vėjo apsaugančią striukytę. Atostogaujant Lietuvos klimato sąlygomis gali prireikti ir šiltesnių drabužių. Nepamirškite pižamos, būtinos komfortiškam miegui.

Tiek drabužių komplektų, kiek dienų atostogausite, neprireiks, ypač jei poilsiavietėje yra skalbimo mašina ar teikiama skalbimo paslauga. Pasiimkite neteplius kasdienius drabužius, kuriuos negaila išmesti, jei suplyštų, ir mainais nusipirksite naujus.

Batų vaikui užteks dviejų porų. Tiesa, jeigu numatomos lietingos dienos, teks į lagaminą įsimesti ir guminius batus.

Apatinių kelnaičių kai kurios mamos paima po vieną kiekvienai dienai, tiek pat ir kojinaičių porų, žinoma, jeigu ketina ilsėtis ne mėnesį, o 10–14 dienų. Skalbiant kurorte, kelnaičių ir kojinių prireiks mažiau.

Geras būdas atrinkti drabužius yra juos išdėliojus ant sofos. Viską, ką norėtumėte įdėti į vaiko lagaminą, sukraukite į kupetą. Tada pažvelkite į ją, po to – į lagaminą, ir tikrai atrinksite maždaug pusę sukrauto garderobo.

Vežimėlis ir nešioklė

Vienas iš tėvų pagalbininkų, poilsiaujant su mažu vaiku, vežimėlis. Jis praverčia visur, pradedant nuo oro uosto, jeigu keliaujate lėktuvu. Patogiausias kelionėje nedidelis, bet tvirtas sulankstomas vežimėlis, kuris puikiai tiks pasivaikščiojimams kurorte. Kūdikis jausis saugus ir bus ramesnis medžiaginėje nešioklėje, kuri lagamine neužims daug vietos, o ir tėvams bus patogu.

 Higienos priemonės

Mažyliui, įpratusiam prie savo naktinio puoduko, teks vežtis ir šį daiktą. Reikės drėgnų servetėlių, vaikiško kremo, prausiklio, šampūno, dantų pastos ir šepetėlio, žirklučių ir šukų. Jeigu sauskelnių galima nusipirkti poilsio vietoje, neperkraukite jomis lagamino.

Kiti būtini daiktai

Pirmiausia – tai kelioninė vaistinėlė, kurioje turėtų būti pleistrų, tvarsčių, dezinfekuojamųjų priemonių, vaistų karščiavimui mažinti, nuo virškinimo sutrikimų, termometras, taip pat dažnai prireikia priemonių nuo vabzdžių įkandimo.

Būtinas vaiko indas kelionėje ir poilsiavietėje yra neišsipilanti gertuvė. Užmigti svetimoje vietoje padės mėgstamas pledukas ar lengva antklodė.

Svarbiausia išlikti ramiems

Ruošdamiesi atostogauti palikite namuose nerimą ir nesijaudinkite dėl to, ar visus reikalingus daiktus susikrovėte į lagaminą. Vietoj to patikrinkite, ar įsidėjote savo pasą, draudimo dokumentus, vaiko gimimo liudijimą ir banko kortelę. Visa kita galima nusipirkti. Vaikai jaučia tėvų nuotaiką: jei tėvai jaudinasi, mažieji taip pat ims nervintis. Kai tėvai ramūs ir laikosi požiūrio, kad nėra beviltiškų situacijų, vaikas taip pat ramus.

Parengė Undinė Gilė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook