Mažylio indams – saugiausias ploviklis

Kuo plauti vaiko indusKuo plauni vaiko indus, ar manai, kad tinka įprastiniai plovikliai? Gal esi įsitikinusi, kad mažylio buteliukams, lėkštutėms bei stalo įrankiams užtenka vandens? Žinoma, dažniausiai ne.

Vaiko indams plauti geriausia įsigyti specialų švelnų ploviklį, taip pat svarbu išmuiluotus indukus kruopščiai nuskalauti vandeniu taip, kad nė lašelio ploviklio neliktų buteliuke, lėkštelėje ar ant žinduko.

Mama baiminasi dėl vaiko sveikatos, nes žino, kad mažo vaiko, ypatingai kūdikio, organizmas dar negali pats apsiginti nuo žalingo aplinkos poveikio.  Taigi, švarūs turi būti visi daiktai, kuriuos pyplys tyrinėja ragaudamas: ir žaisliukai, ir kramtukai, ir žindukai.

Kaip išrinkti vaikišką indų ploviklį?

Atkreipk dėmesį į užrašus ant pakuotės. Ieškok informacijos apie tai, kad priemonė saugi vaikui. Į ploviklio sudėtį turėtų įeiti baktericidinis komponentas, kuris dezinfekuotų indus. Šis komponentas turi būti saugus ir tau, ir pačiam mažiausiam šeimos nariui – nuo pat kūdikystės,  nesukelti alergijos. Tinkamiausios – augalinės kilmės biologiškai aktyvios medžiagos. Rinkis tą, kurio sudėtyje  nėra dažiklių ir kvapiklių. Gerą ploviklį lengva nuskalauti ne tik karštu, bet ir šaltu vandeniu.

Jeigu sumanysi mažylio indus išplauti indaplovėje, įprastinio ploviklio nepilk. Mašina plauna 60 – 70 laipsnių temperatūros vandenyje. Šio karščio užtenka mikrobams pašalinti, o ir vaikiški indai nėra riebūs. Po to juos dar gali nuskalauti verdančiu vandeniu arba sterilizuoti.

Ką dar reikia žinoti apie indų ploviklius

Ir vaikams, ir tėveliams pavojingi plovikliai, kurių sudėtyje daug aktyviųjų paviršiaus medžiagų.

Pavojingos medžiagos, kurių gali būti indų ploviklių sudėtyje:

– chloras, nes jis ardo baltymus ir gali sukelti įvairias ligas,

– ftalatai ilgainiui gali sukelti reprodukcinės sveikatos problemų,

– fosfatais galima apsinuodyti,

– propileno glikolis labai pavojingas kepenims ir inkstams,

– natrio laurilsulfatas grėsmingas dėl alergijos.

Taigi, skaityk informaciją etiketėse ir išrink sveikiausią mažyliui indų ploviklį.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook