Galvos skausmas

Staigus galvos skausmas vaikui, kuris paprastai nesiskundžia šiuo negalavimu, gali būti vienas iš peršalimo, anginos, gripo arba kitos ligos požymių. Galvos skausmas gali būti artėjančios ligos požymis, kai dar nėra kitų simptomų. Jeigu nėra meningito simptomų (Kaklo skausmas ir diegliai), vaiko galvos skausmą galite malšinti paracetamoliu. Galvos skausmą gali sukelti traumos ( Galvos traumos), ausų arba dantų skausmas (Ausų skausmas).

Migrena

Besikartojantys galvos skausmo priepuoliai gali būti migrenos pasekmė. Migrenos tikimybė vaikui didesnė, jeigu tėvai ar vienas iš jų serga šia liga. Esant migrenai, dažniausiai skauda kurią nors vieną galvos dalį.

Prieš prasidedant priepuoliui vaikui mirga ir aptemsta akyse, kartais nutirpsta viena kūno pusė, jis negali kalbėti. Atsiranda stiprus pulsuojantis, tvinksintis skausmas. Priepuolio metu gali pykinti, kartais vaikai vemia. Galvą skauda maždaug valandą, bet tai gali užsitęsti ir iki 48 valandų. Tarp priepuolių vaikas jaučiasi sveikas. Šiuos priepuolius gali sukelti badavimas ir kai kurie maisto produktai, ypač – sūris ir šokoladas. Migrenos priepuolį gali paskatinti nuovargis ir stresas.

Pagalba vaikui. Skaudant galvai pirmiausia reikia poilsio ir paracetamolio priepuolio pradžioje, migrenos priepuolio ištiktą vaiką paguldykite tamsiame ir tyliame kambaryje. Vaikas užmigs, o nubudęs jausis gerai. Rekomenduojama vengti galvos skausmą provokuojančių veiksnių, vaikas turi geria pailsėti, išsimiegoti, reguliariai valgyti ir užsiimti fizine veikla.

Akių įtampa niekada nesukelia galvos skausmo. Jeigu jums atrodo, kad vaiko galvos skausmą išprovokuoja skaitymas, pasikonsultuokite su akių gydytoju dėl vaiko regėjimo. Akinių nešiojimas galvos skausmo paprastai nesukelia.

Labiausiai tėvai baiminasi smegenų auglio diagnozės vaikui. Šios ligos atvejai vaikams labai reti.

Panašių galvos skausmų priežastis nebūtinai – liga. Jie gali kilti ir dėl paprasčiausio streso arba įtampos. Tuomet paprastai skauda visą  galvą.

Galvos įtampos skausmas

Vyresniems vaikams, kaip ir suaugusiesiems, gali būti galvos įtampos skausmas. Pradeda skaudėti sprandą, galvos pakaušį arba už akių, po to lyg suveržiantis galvą lanku skausmas išplinta visoje galvoje.

Galvos įtampos skausmą sukelia kaklo ir kaktos raumenų įtampa. Kartais šios įtampos priežastis akivaizdi, pavyzdžiui, mokslo metų pradžia arba egzaminai, bet gali nebūti aiškios šio skausmo priežasties.

Šio skausmo priežastys – psichinės, todėl vaikui reikia sukurti palankią psichologinę atmosferą.

Paracetamolį reikia gerti priepuolio pradžioje, pavėlavus, vaistas gali būti neveiksmingas.

Jeigu vaikui kartojasi galvos skausmo priepuoliai, kreipkitės į gydytoją.

Ką daryti, kai skauda galvą

Pirmiausia, reikia poilsio ir gydytojo skirtų vaistų priepuolio pradžioje. Žinoma, venkite migreną sukeliančių veiksnių.

Susirūpinkite, jeigu;

– vaiko galvos skausmas nepraeina išgėrus vaistų,

– jeigu skausmas tampa vis stipresnis ir vaikas nubunda nuo skausmo naktį,

– prie galvos skausmo prisideda pykinimas ir vėmimas,

– taip pat – neryškus regėjimas, dvejinasi akyse arba vaikas žvairuoja,

– kai lėtiniai galvos skausmai kartojasi vaikui iki penkerių metų.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook