Medicininę kaukę paprasta pritaikyti vaikui

Medicininės kaukės vaikams yra per didelės, o jas nešiojant svarbu ne tik uždengti nosį ir burną – kaukės turi kuo geriau priglusti prie veido. „Camelia“ vaistininkė Monika Žalytė parodė paprastą būdą, kaip įprasto dydžio apsauginę kaukę pritaikyti mažam veidui.

„Vaikai, vyresni nei 6 metų, saugantis COVID-19 viruso, Lietuvoje turi nešioti apsaugines kaukes, tačiau pastebiu, kad ypač mažesniesiems įprasto dydžio medicininės kaukės yra per didelės. Apsauginę funkciją atlieka prie veido gerai prigludusi kaukė, todėl vaistininkė pataria, kaip įprasto dydžio kaukę galima pritaikyti mažesniam veidui“.

Pirmiausia „Camelia“ vaistininkė pataria bet kuriuo atveju prieš paimant kaukę, kruopščiai nusiplauti rankas arba jas dezinfekuoti.

„Paimkime įprastą medicininę trijų sluoksnių kaukę, perlenkime ją perpus, sulyginkime kampus. Kiekvieną gumytę suriškime į mazgus (žiūrėti vaizdo įrašą) – vienoje ir kitoje pusėje. Labai svarbu, kad mazgai būtų prie pat kaukės ir jie būtų tvirtai suveržti“,  – sako vaistininkė Monika.

Tai padarę išskleidžiame kaukę ir dalį, kurioje yra vielutė, pritaikome prie nosies. Atsiradusius kampus išverčiame į kitą pusę.

Kai kaukė paruošta, galima ją užsidėti. „Prispauskime ją prie nosies, gumeles užkabinkime už ausų, pataisykime smakrą. Visa tai atlikus kaukė kur kas labiau priglus prie veido“, – sako vaistininkė M. Žalytė.

„Camelia“ vaistininkė pataria norint sutaupyti laiko, prieš išeinant į lauką, kaukes vaikams paruošti iš anksto, tačiau labai svarbu jas laikyti švariai.

„Priminkite vaikams, kad kaukę reikia keisti kas 4 valandas, arba kai ji sudrėko ar išsipurvino.  Be to, prieš užsidedant ir nusiimant kaukę, mūsų rankos turi būti švarios – nuplautos muilu arba dezinfekuotos“, – primena vaistininkė M. Žalytė.

Kaukės būtinos 

Šiuo metu be kitų apribojimų, visose viešose vietose taip pat reikia dėvėti apsaugines kaukes.

Vaistininkai primena, kad labai svarbu medicinines kaukes užsidėti tinkamai: kaukė turi dengti kvėpavimo takus – burną ir būtinai nosį, spalvotoji kaukės pusė (pvz., žalia ar mėlyna) turi būti išorėje, kaukės kraštas, kuriame yra vielutė, turi apspausti nosį, kaukė turi būti gerai prigludusi prie veido. Vienkartinę medicininę kaukę reikia keisti kas 4 valandas arba tada, kai ji sudrėko ar išsipurvino.

Primename, kad prievolė viešose vietose dėvėti apsaugines kaukes netaikoma: vaikams iki 6 metų, sportuojantiems, taip pat profesionaliems sportininkams, dalyvaujantiems aukšto meistriškumo pratybose ar varžybose bei sporto ir fizinio aktyvumo specialistams, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktoriams bei teisėjams.

Išimtys taip pat taikomos viešojo maitinimo įstaigose sėdint prie stalo ar baro, paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti jos gavėjui būnant su kauke. Kaukės taip pat neprivalomos asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės jų dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti sveikatos būklei. Tuomet rekomenduojama nešioti veido skydelį.

Vaistininkai, be kaukių dėvėjimo, taip pat primena kitas svarbias priemones, apsaugančias nuo  COVID-19:

  • Laikykitės saugaus atstumo nuo kitų žmonių (1-2 m.).
  • Kuo dažniau kruopščiai plaukite rankas muilu ar jas dezinfekuokite.
  • Kosėdami ir čiaudėdami prisidenkite servetėle ar sulenktos alkūnės vidine puse.
  • Jei jaučiate peršalimo simptomus, likite namuose.
  • Venkite susibūrimų, nereikalingų vizitų, susitikimų.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook