Mielos mamos,

Mama, tėtis ir vaikaižiema mums visoms asocijuojasi ne tik su sezoninėmis vaikų ligomis, bet ir su didžiosiomis metų šventėmis – Kalėdomis, Naujaisiais metais, na, ir Valentino diena. Visos šios šventės kupinos šilumos ir meilės.

Kūčių stalas, kai susėda visa šeima – nuo mažiausio iki vyriausio jos nario, 12 mamos ir močiutės pagamintų patiekalų, kurių visų būtinai turi paragauti, ir paliktas maistas nakčiai – tavo šeimos mylimiems žmonėms, kurių jau nebėra čia. Nematomos gijos, jungiančios tavo šeimą, žvakių ugnelė, sukurianti jaukumą ir ramybę. Iš vaikystės atsinešame šiltus prisiminimus… ir jaučiamės dalele, išaugusia iš stipriai sukibusių šaknų, jaučiame tvirtą atramą – šeimos narių, kurie bet kuriuo gyvenimo momentu tave palaikys, ir mylės tave ne dėl kažkokių tavo nuopelnų, o dėl to, kad tu tiesiog – esi – dalelė didelės šeimos.

Prasideda atgimimo metas, užplūsta viltys. Ir nesvarbu, kad senovinių religinių tradicijų tiksliai laikosi ne visi. Ta simbolinė prasmė, nuoširdūs linkėjimai, meilė, gerumas sujungia tą vakarą visus ir suteikia pakilių jausmų.

Po to prasideda linksmybės – Kalėdų, o po jų Naujųjų metų. Pasipila dovanos, kurių laukia ne tik vaikai. Malonu gauti dovaną iš vyro, o vyrui – iš žmonos. Nesvarbu, kokia tos dovanos piniginė vertė, svarbiau, kad žmogus galvojo apie tave, rinkdamas tau tą daiktą, darė tai su meile, norėdamas nudžiuginti tave, pamatyti tavo nuostabą, šypseną, dėkingumą. Kiek šilumos tau suteikia bet kokia miela brangaus žmogaus dovana… ir tam, kuris dovanoja – tavo džiaugsmas.

Sukamės kaip bitutės užburtam rate – darbas, vaiko darželis ar mokykla, būreliai, pusryčiai ir vakarienės šeimai, namų ruoša, o dar ir dėmesio kiekvienam reikia – kartais net stebiesi, kaip įmanoma viską suspėti!

Gerai, kad dauguma galime pasidžiaugti Kalėdinėmis atostogomis – tai puikus metas praleisti laiką drauge su šeima. Papramogauti su vaikais, niekur neskubant, tiesiog pasimėgauti mažais, mielais gyvenimo malonumais, pabūti drauge – be nuolatinio pašėlusio kasdienybės tempo keliamo streso. Juk laikas, praleistas kartu, toks svarbus tau, jam ir vaikams – suteikia naujų emocijų ir dar tvirčiau sujungia visą tavo šeimą.

Po to ateina Valentino diena, kai tu gali jam pasakyti daug gražių žodžių, galbūt prisiminti pamirštus ar kasdienės rutinos nutrintus žodžius, žvilgsnius, prisilietimus… Ir vėl sušvytėti visomis meilės spalvomis. Juk monotoniškai kasdienybei būtina šventė – atgaiva jausmams, mintims ir emocijoms…

„Mama ir vaikas“ moterys linki visoms mamoms šiltų, dar tvirčiau sujungiančių Jūsų šeimą švenčių. Juk moterys laiko tris namų kampus, taigi labai daug kas priklauso nuo mūsų.

„Mama ir vaikas“ projektas – nemokamas žurnalas ir portalas mamairvaikas.lt sukurtas jums, mamos, dalinkitės savo šeimos istorijomis, vaikų auginimo momentais, atradimais. Visada laukiame jūsų laiškų, patarimų, nuomonių. Galbūt kitoms mamoms pravers jūsų patirtis, o kitų mamų atradimais mielai pasinaudosite jūs.

Mama ir vaikas“ kolektyvas

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook