Mokome vaiką gyventi švariai

Vaiką mama pratina prie švaros „Kodėl aš turiu atsisakyti sauskelnių, juk jos tokios patogios, aš jas dėviu nuo pat gimimo, jos man padeda išlikti švariam?“ Štai ko tikrai klausia savęs jūsų vaikas, kai ateina metas kopti į kitą švaros mokymosi etapą. Laimė, šalia jo yra patys geriausi auklėtojai: tėvelis ir mamytė. Jie vieninteliai turi subtiliai mokyti būtinos kantrybės ir supratimo bei priemonių, kurios leis vaikui išsiugdyti gerų įgūdžių naudotis puoduku, išmokti susilaikyti ir visą naktį praleisti sausam… Šią viršūnę jis šauniai pasieks, jeigu jūs į jo bandymus ir nesėkmes žiūrėsite kuo palankiau.

Tinkamiausias laikas

Visai nereikia skubinti švaros mokymosi etapų, juolab nereikia jų vilkinti. Manoma, kad neurologinė branda, leidžianti vaikui įtempti sfinkterius, tai yra raumenis, kurie atveria ir užveria šlapimo pūslę ir žarnyną, ateina 24–36 mėnesių. Tačiau, kad išmoktum gyventi švariau, neužtenka išlavinti šiuos raumenis. Vaikas privalo išmokti mąstyti, kad suprastų taisykles, žinotų, kada, kaip reikia siusioti ir kakoti… ir svarbiausia – daryti tai ten, kur reikia!

Nauji pojūčiai

Kai vaikas pirmą kartą pajunta, kad kažkas išeina iš jo kūno, normalu, kad jis nustemba. Pirmojo mokymosi etapo esmė – drauge domėtis jo padarytu siusiuku ir kakučiu. Paskui reikia padėti jam kuo daugiau susipažinti su įspėjamaisiais ženklais, kurie verčia jį sunerimti, susigūžti, stenėti prieš bėgant prie savo puoduko išsituštinti.

ŠvaraSunkumai, kuriuos visada galima įveikti

Mokytis būti švariam visada sudėtinga, geriausias būdas to pasiekti – veikti drauge. Svarbiausia – pabrėžti savo vaiko pergales, niekada neiškelti persirengimo ar skalbimo keblumų, nekreipti per daug dėmesio į nedidelę atžangą. Priešingai, kad būtų išvengta tokių nedidelių buitinių nesklandumų, naudinga skatinti vaiko džiaugsmą kiekvienu ilgesniu sausu laikotarpiu.

Norint išmokti švaros, reikia laiko

Nėra nustatyto amžiaus, nuo kada reikia pradėti mokytis švaros. Jūsų vaikas turi savo mokymosi būdą ir jis privalo tai daryti savo ritmu, neverčiamas elgtis taip kaip jo pusbroliukas, kuris mokėjo išlikti švarus nuo pat pirmųjų dienų, arba jūs pats, apsiėjęs be vystyklų nuo 18 mėnesių. Per didelis spaudimas gali priversti vaiką atsisakyti siekio arba nuteikti jį maištauti. Pasikliaukite juo, ir jūs nustebsite pamatę, kad jis atsisako savo mėgstamų sauskelnių… kaip tik tuo metu, kai jūs šito nebesitikėjote.

Stebuklingų metodų nebūna

Vaikai ne laikrodžiai, jų neįmanoma prisukti, niekas nesiusioja ir nekakoja pagal komandą. Jeigu patarsite, jūsiškis, žinoma, galės elgtis kaip visi, tai yra užsukti į tualetą, prieš kur nors išeidamas, prieš gaudamas į lovą arba ką tik atsibudęs. Bet jeigu jam tas metas nebus tinkamas, nėra jokios prasmės nerimauti arba suirzti. Būkite tvirti, ir viskas vyks kuo puikiausiai. Pasikliaukite vaiku. Visų svarbiausia, kad jis pats norėtų siekti pažangos!

Madeleine Deny, Švara. Kasdieniai patarimai ir gudrybės. Mažasis vadovas tėvams serija. Patarimų, gerų idėjų kupinos knygos, padrąsinančios tėvus kasdieniame gyvenime

Iš prancūzų kalbos vertė Aurika Usonienė

Leidykla „Baltos lankos“

Kaip žinoti, kada geriausias metas pradėti mokyti vaiką sėstis ant puoduko?

Ką daryti, jei jis vis dar nesusitvarko, nors jau metas lankyti darželį?

Ką daryti, jeigu vaikas vis dar šlapinasi į lovą?

Kaip elgtis atsitikus nelaimei stovykloje arba viešint pas draugus?

Šioje knygelėje tėvai ras daugybę išradingų patarimų ir pasiūlymų, kaip palaipsniui pripratinti vaiką prie švaros. Joje analizuojamos įvairios skirtingo amžiaus vaikams pasitaikančios situacijos, mokoma jų nesureikšminti ir tinkamai į jas reaguoti.

Iškilus įvairiems sunkumams, sprendimus padės rasti skyrelyje „Patikrintos taisyklės“ pateikiamos gudrybės ir patarimai bei išsamūs ekspertų atsakymai į visus jums rūpimus klausimus…

…kurie pateikiami maloniai ir su plačia šypsena – tai geriausi darnaus šeimyninio gyvenimo palydovai!

Vaikų psichiatrė ir lavinamųjų žaidimų specialistė Madeleine Deny yra parašiusi daugiau nei šimtą knygų vaikams. Dabar ji nori savo patirtimi pasidalyti ir su tėvais.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook