Naktį vilniečius gelbės budinti “Šeimos vaistinė”

Pradėjo veikti antroji budinti vaistinė Vilniuje.  “Suprantame , jog  žmonės serga ir naktį; nei vienas iš mūsų negalime nuspėti, kokių vaistų mums gali prireikti. Tiesiog gėda, kad tokio dydžio mieste kaip Vilnius, veikia tik viena budinti vaistinė. Visų Vilniaus gyventojų patogumui nusprendėme atidaryti budinčią vaistinę Vilniuje.” – teigia Rasa Marcinkevičienė, atstovaujanti Šeimos vaistinę.  Nors nakties metu vaistinė vykdys prekybą per langelį, tačiau, kaip ir dienos metu, bus galima įsigyti prekių iš plataus vaistinės asortimento: tiek nereceptinių, receptinių ar kompensuojamų vaistų, tiek kūdikių priežiūros, kontracepcijos ar kitų medicininės paskirties prekių.

Prireikus skubios vaistininko pagalbos į Žirmūnų mikrorajone duris atveriančią budinčią Šeimos vaistinę bus patogu atvykti tiek iš šalia esančių Antakalnio, Šnipiškių, Centro ar Naujamiesčio mikrarajonų, tiek iš tolėliau esančių Naujininkų ar Kalnėnų.

Budinti vaistinė įsikūrusi šalia centrinių sostinės rajonų esančio prekybos centro “Hyper Rimi” patalpose (Žirmūnų g. 64). Iki 23 val. vaistinės lankytojai bus aptarnaujami pačioje vaistinėje, o vėlyvos nakties metu – per tam skirtą langelį.

Jei naktį staiga prireiktų vaistų, kontraceptikų ar kitų medicininių prekių, o jūsų namų vaistų spintelė tuščia, tektų suktis kaip išmanote. Priklausomai nuo ligos simptomų stiprumo visi turime keletą alternatyvų – kentėti, ieškoti pagalbos artimiausioje ligoninė, gydytis močiučių receptais arba ieškoti artimiausios budinčios vaistinės.

Kentėjimo alternatyva tikriausiai gundo ne kiekvieną, tačiau, dėl kiekvieno negalavimo, taip pat nesinori kviestis greitąją pagalbą ar važiuoti į ligoninės priimamąjį. Dažnu atveju puiki galimybė būtų nuvykti į netoliese veikiančą budinčią vaistinę, tačiau visoje Lietuvoje veikia vos kelios tokios. Dvi iš budinčių vaistinių įsikūrusios 300 tūkstančių gyventojų turinčiame Kaune, beveik dvigubai daugiau gyventojų turinčiame Vilniuje – veikia tik viena.

Pasak Vilniaus universitetinės Antakalnio ligoninės gydytojo epidemiologo, medicinos auditoriaus Mečislovo Barkaus: “Vilniuje tik vienos budinčios vaistinės tikrai nepakanka. Galbūt vaistinėms ši veikla nuostolinga. Budinčių vaistinių turėtų būti tiek, kad žmogus esant būtinybei galėtų nesunkiai jas pasiekti. Tokia budinti vaistinė turi būti žinoma miesto gyventojams, svečiams, ji turi būti patogiai pasiekiama – prieinama, privažiuojama.”

Artimiausiu metu, situaciją Vilniuje šiek tiek keis antroji visą parą veikianti vaistinė sostinėje – budinti “Šeimos vaistinė”, prekybos centro “Hyper Rimi” patalpose (Žirmūnų g. 64, Vilnius). Į šią vaistinę klientai naktį galės kreiptis jau nuo sausio vidurio, o vaistinę bus patogu pasiekti tiek iš aplinkinių Žirmūnų, Šnipiškių ar Antakalnio rajonų, tiek iš Centro, Naujamiesčio, Užupio ar kitų miesto rajonų.

“Kiekvienas miesto gyventojas bei svečias turi turėti galimybę įsigyti būtinausių vaistų ir priemonių, kurios padės, kai reikės ligoniui suteikti skubią pirmą pagalbą. Budinčioj vaistinėj turėtų būti antiseptinių ir kitų medicininių prekių nedidelėms traumoms (žaizdoms, sumušimams, nudegimams) gydyti. Vaistinėje turi būti priemonių padedančių nesunkiai apsinuodijus, viduriuojant. Tokios vaistinės naudą pajustų ir tie žmonės, kurie dirba pamaininį darbą ar užmiršo laiku įsigyti būtinų vaistų.” – teigia Vilniaus universitetinės Antakalnio ligoninės gydytojas epidemiologas, medicinos auditoriaus Mečislovas Barkus.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook