Nauji užsiėmimai mažyliams nuo 1,5 metų

Iš karto po Naujųjų, pirmąją sausio savaitę, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre duris atveria 10 naujų kūrybinių ir aktyvių veiklų vaikams, jaunuoliams ir šeimoms. Vaikus kviečia teatriniai žaidimai, teatro lėlių kūrimo dirbtuvėlės, fechtavimasis ir rytų kovos menai, jaunuolius – miuziklo ir įvairios šokių studijos, šeimas – afrikietiškų būgnų ir perkusijos studija. Didžiausia sezono naujiena – 1,5 metų mažyliams (be tėvelių) skirti užsiėmimai bei kurti ir improvizuoti skatinančios veiklos (iki šiol LVJC pamokėlėse be tėvelių dalyvaudavo tik trimečiai).

„Labai svarbu kiek galima ankščiau leisti vaikučiui išbandyti save įvairiausiose veiklose, sudaryti sąlygas skleistis vaiko pomėgiams ir talentams, nes ankstyvasis ugdymas leidžia tikėtis žymiai geresnių ugdymo rezultatų ateityje“ – pasakoja Sandra Valantinaitė, LVJC menines veiklas organizuojančio skyriaus vadovė. Pasak S. Valantinaitės, tėveliai ne visada spėja domėtis vaiko raida ir psichologija, talentus atskleidžiančiais ugdymo metodais. Nuo Naujųjų LVJC imasi organizuoti daugiau veiklų mažyliams. Į naujosios LVJC „Skruzdėliukų“ studijos dailės ir muzikos užsiėmimus pirmai pažinčiai su menų pasauliu be mamos ar tėčio kviečiami 1,5 m. vaikai. Tiems pusantrų metų sulaukusiems mažyliams, kurie be tėvelių jaučiasi nejaukiai, muzikos, dailės, teatriuko ir šokio pamokėles rengiamos „Mažylių lizdelyje“.

Kita LVJC naujiena – naujos, meninę improvizaciją skatinančios, veiklos. „Teatriniuose žaidimuose“ vaikai žais ir improvizuos, įsikūniję į mėgstamiausius personažus. Naujose teatro lėlių kūrimo dirbtuvėlėse „Mažieji lėlininkai“ vaikai išmoks ne tik kurti, bet ir „prakalbinti“ teatro lėles, o lėlės padės jiems išsakyti savo slapčiausius norus, baimes ir svajones.

Pasak Sandros Valantinaitės, teatriniai žaidimai ir improvizacijos lavina ne tik atmintį ir kūną – vaikai čia išmoksta atsipalaiduoti, susikaupti, išlaikyti dėmesį, pajusti esantį šalia. O tai yra labai svarbu ruošiantis mokyklai.

LVJC rengiamos atviros pamokos, į kurias kviečiami visi, norintys išbandyti naujus užsiėmimus. Sausio 4 d. (trečiadienį) 14.30 val. vyks fechtavimo užsiėmimas (6–10 m. vaikams), kurį ves Rimas Kalnutis. Sausio 4 d. 18.00 val. naujoji LVJC teatro studija „Spindulys“ kviečia į „Teatrinių žaidimų“ užsiėmimą (3–9 m. vaikams), vadovė Agnė Lukošiūnaitė.

Sausio 6 d. (penktadienį) 15.30–16.15 val. kviečia „Miuziklo mokyklėlė“ (7–14 m. vaikus ir jaunuolius), vadovės Kristina Bartnykaitė ir Neringa Radėnaitė
. 16.00-17.30 val. kviečia „Mažieji lėlininkai“ (7–10 m. vaikus), vadovė Kristina Bartnykaitė.

Į užsiėmimus kviečiami visi, iš anksto užsiregistrvę elektroniniu paštu vita@lvjc.lt

Apie Lietuvos ir vaikų ir jaunimo centrą:

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras – didžiausia neformaliojo ugdymo įstaiga Lietuvoje, siūlanti įvairiausių užsiėmimų ir veiklų vaikams, jaunimui, suaugusiems ir visai šeimai. LVJC vyksta sporto, šokių, menų, muzikavimo, kūrybiškumo ir asmeninių savybių ugdymo bei daugelis kitų užsiėmimų, į kuriuos nauji nariai įsijungti gali visus metus. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras rengia neformaliojo vaikų švietimo mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programas, taip pat asmenybės ugdymui, tolerantiškos ir kūrybiškos visuomenės skatinimui skirtus projektus.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook